آشنایی با اشکال هندسی در پاپایو

آشنایی با اشکال هندسی در پاپایو
زمان مطالعه : 3 دقیقه
تاریخ انتشار:
نظرات: بدون دیدگاه
امتیاز:
5
(1)

آموزش اسامی اشکال هندسی در پاپایو

آشنایی با اشکال هندسی از مجموعه بازی هاییست که برای آموزش ریاضی به کودک و افزایش مهارت حل مسئله در اپلیکیشن پاپایو طراحی شده است.

دیگر بازی های این مجموعه:

سناریو بازی:

” آشنایی با اشکال هندسی ” یک بازی آموزشی است. کودکان 2 – 6 ساله اشکال هندسی را با بازی یاد میگیرد. در این بازی کودک یک زمین کشاورزی می بیند که روی آن را یکی از اشکال هندسی پوشاندهآموزش است.  کودک باید با کشیدن انگشت روی اضلاع اشکال و وصل کردن آنها به هم شکل هندسی را کامل کند. بعد از کامل شدن شکل هندسی شیر آب در زمین کشاورزی باز شده و زمین آبیاری میشود. در مسیر زمین کشاورزی آب به یک رودخانه میرسد که در آنجا یه قایق با پارویی هم نام با شکل هندسی که کودک آن را ترسیم کرده منتظر اوست.

 

مهارت هایی که بازی “آموزش اشکال هندسی” در کودک تقویت میکند:

  • هماهنگی بین حرکت چشم و دست
  • تفکر خلاق- قدرت صحیح فکر کردن
  • داشتن خلاقیت
  • سرعت در حل مسئله- خلاقیت در حل مسئله

در اپلیکیشن پاپایو بچه ها با انیمیشن های سرگرم کننده و شاد اشکال را می شناسند به همین خاطر شکل و اسم اشکال به خوبی در ذهن آنها می ماند.
آموزش اشکال هندسی از جمله دایره، شش گوش، مستطیل و مربع به شکل بازی ، علاوه بر سرگرمی، یک فعالیت ذهنی بسیار مفید است که در رشد و تقویت هوش کودک تاثیر گذار است.

در سن 2 و 3 سالگی کودک شما شروع به شناختن اشکال هندسی ساده دو بعدی خواهد کرد. یا شما میتوانید با اپلیکیشن پاپایو اشکال را به کودک آموزش بدید. بچه ها معمولا با شکل دایره و مستطیل یادگیری رو شروع می‌کنند. این شکل‌ها را در تلویزیون، و اطرافشون بارها و بارها دیدن.

بعد از اینکه کودک با اپلیکشن پاپایو نام اشکال هندسی را یاد گرفت یکی از راههای خوب برای تمرین بازی شکار اشکال است. این بازی خیلی ساده است اما قطعا برای کودک سه ساله شما جذاب خواهد بود. هر کجا که رفتید از کودک بخواهید اشکال شبیه به دایره یا مربع را به شما نشان دهد و اسم آنها را بلند تکرار کند.

آموزش اشکال هندسی به کودکان با لگو

لگو یک ابزار بسیار خوب و مفید برای سرگرم کردن و آموزش به کودکان است. کمک بسیار زیادی به افزایش خلاقیت کودک می کند و ضمن اینکه می تواند ساعت ها او را سرگرم کند می تواند یک روش بسیار خوب برای آموزش به کودکان باشد. ضمن شکوفا کردن استعدادهای کودک، می تواند یک ابزار برای آموزش اشکال هندسی به کودکان باشد و کودک را در یادگیری نام و شکل اشکال هندسی کمک کند. شناخت و آموزش اشکال هندسی به کودکان از جمله مواردی است که ذهن کودک را برای یادگیری تقویت می کند. فراهم کردن محیط و شرایط برای یادگیری اشکال مختلف از جمله وظایف والدین است.

در بازی آموزش اشکال هندسی به کودکان در اپلیکشن پاپایو از ایده لگو ها هم استفاده شده است . مثلا در یکی از بازی ها قطعه های جدا شده اشکال شبیه به لگو  در صفحه قرار دارند و کودک با وصل کردن آنها یکی از اشکال هندسی را کامل میکند.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برروی یکی از ستاره‌ها کلیک کنید!

میانگین نمرات 5 / 5. تعداد رای‌ها: 1

اولین فردی باشید که به این مطلب نمره می‌دهد!

دیدگاهتان را بنویسید