آشنایی با بازی حروف در پاپایو

آشنایی با بازی حروف در پاپایو
زمان مطالعه : 3 دقیقه
تاریخ انتشار:
نظرات: بدون دیدگاه
امتیاز:
0
(0)

بازی با حروف و کلمات

آشنایی با بازی حروف در پاپایو : این بازی از مجموعه بازی هاییست که برای آموزش حروف الفبا به کودک و افزایش مهارت نوشتن در اپلیکیشن پاپایو طراحی شده است.

دیگر بازی های این مجموعه:

آشنایی با حروف الفبا در بازی بگرد و پیداش کن پاپایو

آموزش الفبا با بازی ” حالا وقتشه بنویسی “

یادگیری حروف در کلمات و جملات

سناریو بازی:

آشنایی با بازی حروف در پاپایو : در این بازی راوی قصه ی کوتاهی از هر حرف الفبا را برای کودک تعریف میکند. روی صفحه نمایش کلماتی از قصه که معرف آن حرف الفبا هستند نمایش داده میشود. در این بازی کودک باید حروف پراکنده شده در صفحه را با حرکت دست و انگشتانش روی جای خالی در کلمات قرار دهد. با حرکت حروف صداهای آن حرف تکرار میشود تا راهنمای کودک در بازی باشد. در این بازی کودک باید مهارت قرار دادن دست بر روی صفحه و حرکت آن به سوی کلمه مورد نظر را داشته باشد و دارای مهارت ذهنی شناخت حرف در کلمه باشد.

در این بخش المان های دیگری هم قرار دارد که کودک باید کلمه مناسب را تشخیص داده و حرف مورد نظر را در کلمه صحیح قرار دهد. این بازی برای کودکان سه تا ۵ سال مناسب تر خواهد بود. کودکی که قدرت تشخیص حروف را داشته باشد و از مرحله قبلی یعنی بازی بگرد و پیدا کن به خوبی عبور کرده باشد.

قصه ای که در این بخش راوی آن را روایت میکند معرف حرف الفبا و کلماتی است که با آن حرف شروع میشوند. برای کمک به کودک یک جمله کوتاه از داستان که سه کلمه مرتبت با حرف آموزش داده در آنها قرار دارد در پایین صفحه نوشته شده است. و کودک باید حرف مناسب را در جای مناسب کلمه قرار دهد.

مهارت هایی که بازی ” با حروف و کلمات ” در کودک تقویت میکند:

  • این بازی قدرت تشخیص کودک را تقویت میکند
  • کودک صدای حروف را یاد میگیرد
  • پروش مهارت شنیداری کودک
  • دایره کلمات – آشنایی با کلمات – درک معانی کلمات
  • قدرت صحیح فکر کردن
  • هماهنگی بین حرکت چشم و دست
  • خواندن و ادا کردن

 

بازی‌کردن تمرکز کودکان را افزایش می‌دهد

بچه‌ها معمولا کنجکاو و پرانرژی هستند و دلیل اصلی برای عدم تمرکزشان این است که ذهن آنها عملکرد متفاوتی دارد. وقتی کاری که به آنها سپرده‌ایم، برایشان جالب نباشد، خیلی سریع خسته می‌شوند و آن را رها میکنند.

بازی‌های فکری: قدرت تمرکز کودکان را با انجام بازی‌های فکری بیشتر کنید. بازی‌هایی که نیازمند فکرکردن، برنامه‌ ریزی و استفاده از حافظه هستند. جدول کلمات، جورچین و بازی‌ با کارت می‌تواند قدرت تمرکز کودک روی کلمات، اعداد و تصاویر را بالا ببرد. پازل تصویری که در آن، بچه‌های کوچک‌تر باید به‌دنبال یک غلط یا یک شی پنهان‌ در تصویر بگردند، می‌تواند توجه و تمرکز کودک را بالا ببرد.


مرتب‌کردن: مرتب‌کردن و تمرکز رابطه‌ی خیلی قوی‌ای دارند. دنبال‌کردن دستور یک بازی به ترتیب حروف الفبا، روشی است که به افزایش تمرکز کودکان کمک می‌کنند.

به همین خاطر ما در بازی جورچین الفبا در اپلیکیشن پاپایو از این روش برای آموزش الفبا و بالا بردن قدرت تمرکز کودکان استفاده کرده ایم.

کودک شما با بازی جورچین کلمات با حروف الفبای فارسی آشنا میشود آنها را می آموزد و میتواند آنها را در کلمات مختلف پیدا کند.

 

این مطلب چقدر مفید بود؟

برروی یکی از ستاره‌ها کلیک کنید!

میانگین نمرات 0 / 5. تعداد رای‌ها: 0

اولین فردی باشید که به این مطلب نمره می‌دهد!

دیدگاهتان را بنویسید