آشنایی با حروف الفبا در بازی اسپری

آشنایی با حروف الفبا در بازی اسپری
زمان مطالعه : 3 دقیقه
تاریخ انتشار:
نظرات: 7 دیدگاه
امتیاز:
0
(0)

رنگ آمیزی و آشنایی با حروف

آشنایی با حروف الفبا : این بازی از مجموعه بازی هاییست که برای آموزش حروف الفبا به کودک و افزایش مهارت نوشتن در اپلیکیشن پاپایو طراحی شده است.

دیگر بازی های این مجموعه:

آموزش الفبا با بازی ” حالا وقتشه بنویسی “

یادگیری حروف در کلمات و جملات

آشنایی با حروف الفبا با بازی جورچین کلمات پاپایو

سناریو بازی:

در بازی آشنایی با حروف الفبا، روای بازی به کودک میگوید که باید در صفحه نقاشی پیش رو با رنگ دلخواه و با حرکت انگشتانش صفحه را رنگ آمیزی کند. کودک مشغول رنگ آمیزی می شود در قسمتی از رنگ آمیزی کودک یکی از حروف الفبا نمایان میشود. راوی بازی در مورد حرف نمایان شده توضیح میدهد و اسم و صدای حرف را به کودک آموزش می دهد. در دور دوم بازی کودک کودک باید در جستجوی حرفی باشد که راوی به او آموزش داده. در پایین صفحه کادری برای جایگزینی حروف قرار داده شده است. حروفی که با رنگ آمیزی پیدا میشوند در کادر مخصوص پایین صفحه قرار می گیرند.

بازی بسیار ساده بگرد و پیدا کن با هدف آشنایی کودکان با حروف الفبا و صدای هر حرف یک بازی سرگرم کننده و آموزنده برای کودکان دو تا چهار سال است.

 

مهارت هایی که بازی “بگرد و پیدا کن” در کودک تقویت میکند:

  • آشنایی با حروف و صدای حروف الفبا
  • هماهنگی بین حرکت چشم و دست
  • آشنایی با شکل نوشتاری حروف
  • درک شناختی
  • گسترش دایره کلمات

در مراحل بعدی و با پیشرفت سطح بازی، حروف در المانهای معرفی هر حرف قرار میگیرند. به طور مثال کودک برای پیدا کردن حرف الف در صفحه نقاشی که شامل آسمان و درخت و خانه است میداند که باید با رنگ آبی در آسمان به دنبال حرف الف که صدای آ میدهد بگردد. در مراحل بالاتر تعداد حروف در هر نقاشی بیشتر می شود.

درک شناختی در کودکان

عملکرد شناختی یک اصطلاح است که به توانایی‌های فرد برای پردازش افکارش اشاره دارد. درک شناختی در انسان سالم به صورت «توانایی‌های یک فرد برای انجام فعالیت‌های مختلف ذهنی که بیشتر مرتبط با یادگیری و حل مسئله است.» تعریف می‌شود. انسانها برای مهارت‌های شناختی دارای ظرفیتی ذاتی هستند و هر کسی قادر به یادگیری و یادآوری است. مهارت شناختی سطح آگاهی، حافظه، آگاهی، حل مسئله، مهارت‌های حرکتی، آشنایی با حروف الفبا و … را اندازه‌گیری می‌کند. در دوران کودکی بیشتر انسانها قادر به جذب و استفاده از اطلاعات جدید هستند.

مطالب پیشنهادی برای آموزش به کودکان

نکته آخر در آموزش به کودکان

رشد شناختی کودک به معنی رشد و پرورش فعالیت‌های شناختی مثل زبان، تفکر، استدلال و حافظه است. در واقع کودکان با دستکاری محیط، به ساختن دانش می‌پردازند و به صورت مرحله‌ای رشد شناختی را تجربه می‌کنند. هر یک از مراحل از لحاظ کیفی متفاوت و شیوه‌های تفکر مجزا را دربرمی‌گیرد که در نهایت به شکل گیری کامل این جنبه از رشد منجر می‌شود. رشد شناختی به دلیل تاثیر عمیقی که بر بزرگسالی کودک دارد، باید به دقت زیر نظر قرار گرفته و پرورش بیابد.

 

این مطلب چقدر مفید بود؟

برروی یکی از ستاره‌ها کلیک کنید!

میانگین نمرات 0 / 5. تعداد رای‌ها: 0

اولین فردی باشید که به این مطلب نمره می‌دهد!

7 دیدگاه دربارهٔ «آشنایی با حروف الفبا در بازی اسپری»

دیدگاهتان را بنویسید