آشنایی با حیوانات برای کودکان در پاپایو

آشنایی با حیوانات برای کودکان در پاپایو
زمان مطالعه : 3 دقیقه
تاریخ انتشار:
نظرات: بدون دیدگاه
امتیاز:
0
(0)

آموزش نام حیوانات به کودکان

بازی آشنایی با حیوانات برای کودکان از مجموعه بازی هاییست که برای آموزش جغرافیا به کودک و افزایش مهارت تصمیم گیری کودکان در اپلیکیشن پاپایو طراحی شده است.

دیگر بازی‌های پاپایو آشنایی با:

دانلود اپلیکیشن پاپایو

سناریو بازی:

در ابتدای این بازی جذاب توضیحی در مورد غذای حیوان و خانواده حیوان به کودک داده می شود. هر حیوان در محیط زندگی خود است. در سمت راست صفحه بازی سه غذا طراحی شده است که یکی از آنها مناسب حیوانی است که در این مرحله از بازی معرفی شده است. کودک باید غذای صحیح را با درگ و دراپ (Drag & Drop) به حیوان بدهد، به صورتی که غذای حیوان را برداشته و به بچه های آن حیوان می رساند. به طور مثال برای دارکوب، کرم ھایی در سمت راست تصویر قرار دارد که کودک در این بازی باید آن ھا را به دارکوب برساند.

بعد از این که کودک غذای درست را به حیوان رساند به جای غذا ها، سه تا از لانه حیوانات ظاهر می شود و توضیحی در مورد لانه و خانه ای که حیوان در آن زندگی میکند داده می شود و کودک این بار باید لانه درست را برای حیوان انتخاب کند. در این بازی کودک با اسم، شکل و تصویر حیوان و فایده آن در طبیعت و مکان زندگی آن آشنا می شود، در ادامه کودک با اطلاعاتی مثل فعالیتی که حیوانات انجام میدهند، طریقه بدست آوردن غذا ، لانه حیوانات و بچه های حیوانات هم آشنا خواهد شد.

 

مهارت هایی که بازی “ آشنایی با حیوانات ” در کودک تقویت میکند:

  • آشنایی با حیوانات
  • هماهنگی بین حرکت چشم و دست
  • درک شناختی از حیوانات
  • پرورش ادارک دیداری و شنیداری کودک

اهمیت معرفی حیوانات به کودکان

بازدید از پناهگاه جانوران به کودکان می‌آموزد چگونه انسان‌ها تأثیر مثبت و منفی بر روی جانوران می‌توانند داشته باشند. پناهگاه جانوران نقش مهمی را در زندگی جانورانِ رها شده، بازی می‌کند و فرصتی را برای پیدا کردن خانه برای آن‌ها فراهم می‌سازد. شما با اهدای غذا، روانداز یا ساختن اسباب‌بازی‌های دست‌ساز می‌توانید به این مراکز کمک کنید؛ یا داوطلبانه هر ماه چند ساعت را برای بازی یا مراقبت از جانوران این پناهگاه‌ها صرف کنید.

کودکان از حیوانات چه چیزهایی یاد می‌گیرند؟

۱- حس امنیت و اعتماد

اگر کودک از همان ابتدای به دنیا آمدنش در محیطی قرار بگیرد که با حیوانات خانگی ارتباط داشته باشد . خیلی راحت میتواند به آنها اعتماد کند و در کنارشان احساس امنیت داشته باشد. حیوانی مثل سگ میتواند یک دوست خیلی خوبه خانگی برای کودک شما باشد و از او محافظت کند.

۲- درس های مهم زندگی

کودکی که در کنار حیوانات و در ارتبا با آنها رشد کرده باشد میتواند از حیوانات درسهایی از زندگی نظیر بیماری، فقدان، تنبلی، مرگ و تولد را بیاموزد. توضیح این موضاعت برای خانواده ها سخت است اما با وجود حیوانات خانگی کودک راحت تر این مفاهیم را درک میکند.

۳- مسئولیت پذیری

کودکانی که با حیوانات خانگی در ارتباط هستند و یا به نوعی در یک خانه زندگی میکننئ حس مسئولیت پذیری را راحت می آموزند. حیوانات حس مسئولیت پذیری را در کودکانی که از آنها مراقب می‌کنند، بالا می‌برند. این باعث می‌شود تا کودکان حس مراقب و مسئولیت در برابر کسی یا چیزی را یاد بگیرند و البته در آنها باعث ایجاد حس مثبت نسبت به حیوانات می‌شود.

۴- طبیعت دوستی

حیوانات باعث ایجاد رابطه با طبیعت هستند. همه انسان‌ها به طور ذاتی به طبیعت علاقه دارند و خود را وابسته به آن می‌دانند. حیوانات این حس را در کودکان تقویت می‌کنند و باعث می‌شوند تا یاد بگیرند که در حین استفاده درست از طبیعت بدون از بین بردن آن به طبیعت احترام گذاشته و دوستش داشته باشند.

۵- احترام به موجودات زنده

حیوانات حس احترام نسبت به سایر موجودات زنده را به کودکان می‌آموزند. داشتن حیوان خانگی یا حتی نگاه کردن به تعامل حیوانات با یکدیگر و انسان ها باعث می‌شود تا کودکان یاد بگیرند که با هر موجود زنده‌ای باید با احترام برخورد شود حتی اگر حیوانی به کوچکی یک مورچه باشد.

 

این مطلب چقدر مفید بود؟

برروی یکی از ستاره‌ها کلیک کنید!

میانگین نمرات 0 / 5. تعداد رای‌ها: 0

اولین فردی باشید که به این مطلب نمره می‌دهد!

دیدگاهتان را بنویسید