آشنایی کودکان با اعضای داخلی بدن

آشنایی کودکان با اعضای داخلی بدن
زمان مطالعه : 3 دقیقه
تاریخ انتشار:
نظرات: بدون دیدگاه
امتیاز:
5
(1)

آموزش اندامهای بیرونی بدن انسان به کودکان

آشنایی کودکان با اعضای داخلی بدن از مجموعه بازی هاییست که برای آموزش علوم به کودک و افزایش مهارت آشنایی با اعضای بدن در اپلیکیشن پاپایو طراحی شده است.

دیگر بازی های این مجموعه:

آشنایی با اعضای بدن : اعضای داخلی بدن

آشنایی با اعضای بدن : گوارش

آشنایی با عملکرد اعضای حیاتی بدن

سناریو بازی:

پاپایو با دوستانش به مطب دکتر می آید تا با اجزای بدن انسانها آشنا بشوند. ابتدا پاپایو و دوستش وارد مطب دکتر می شوند که دکتر در پشت میز است و دارای یک دستگاه اسکن است و یک پسر بچه کوچیک داخل آن دستگاه میرود. در این قسمت ابتدا دکتر توضیحی درباره کل بدن و قسمت های از اون به پاپایو و دوستش میدهد و سپس کل بدن پسر بچه در دستگاه نشان داده می شود تا کودک قسمت های مختلف بدن را مشاهده کند. در این بازی دست راهنما بر روی صفحه حرکت میکند و به کودک نشان می دهد اعضای بدن را در چه مکانی باید قرار دهد تا صحیح باشد.

مهارت : در این قسمت کاربر باید مهارت قرار دادن دست بر روی صفحه و درگ و دراپ داشته باشد و تصور ذهنی کوچکی از بدن .

قوانین : کاربر باید اجزای هر قسمت بدن را در جای درست خود قرار دهد تا برنده بازی شود .

مهارت هایی که بازی ” آشنایی با اعضای بدن” در کودک تقویت میکند:

  • آشنایی با اعضای داخلی بدن انسان ها
  • آشنایی با عملکرد هر عضو در بدن انسان
  • راه های مراقبت از هر عضو در بدن
  • راه های مراقبت از سلامت بدن
  • هماهنگی حرکت دست و چشم کودک

آشنایی کودک با اندام های داخلی بدن در اپلیکیشن پاپایو

امروزه روانشناسان بر این عقیده اند که در رشد و یادگیری انسان مراحل زمانی حساسی وجود دارد. به طوری که تمرین و آموزش باید در یک زمان معین و مشخص صورت گیرد. در غیر این صورت عادات یادگیری نادرست پدید می آید که خود سبب ضعف و کندی در کسب مهارت های بعدی می‌شود. بنابراین تقویت و یا محرومیت در این سالها به ویژه در رشد بعدی کودک اثر گذار خواهد بود . از این رو باید سعی کرد که کودک را دقیقا در زمان مناسب یعنی در زمانی که عوامل محیطی بیشترین تاثیر را در شکوفایی استعدادهای ذاتی کودک می گذارند، آموزش داد.

یکی از مهمترین و پایه ای ترین موضوعات مهم برای شناخت کودکان نسبت به جهان اطراف خود آشنایی با بدن خود و چگونگی کارکرد آن و راههای مراقبت از خود می باشد.

برای آموزش اعضا بدن به کودکان می توان اعضا را به دو بخش اعضا داخلی و خارجی تقسیم کرد.  آموزش اعضا خارجی به کودک آسان تر است چون قابل مشاهده هستند و با آنها بطور مستقیم در ارتباط است. مثل چشم و گوش و دست و پا و..دهان.
اما کودک درکی از اندامهای داخلی و شکل و کارکرد آنها ندارد بنابراین میتوان با معرفی کارکرد اعضا داخلی مثل مغز، دستگاه گردش خون، قلب ، تنفس ، گوارش، استخوانها و ماهیچه ها به کودک در عین توسعه مهارت های شناختی اش چگونگی مراقبت بهتر از این اندامهای داخلی را با تغذیه مناسب و ورزش و رعایت بهداشت و نکات ایمنی را به کودک آموزش داد.

 

 

این مطلب چقدر مفید بود؟

برروی یکی از ستاره‌ها کلیک کنید!

میانگین نمرات 5 / 5. تعداد رای‌ها: 1

اولین فردی باشید که به این مطلب نمره می‌دهد!

دیدگاهتان را بنویسید