آموزش آب و هوا به کودکان

زمان مطالعه : 2 دقیقه
تاریخ انتشار:
نظرات: بدون دیدگاه
امتیاز:
1
(1)

آموزش آب و هوا : این بازی از مجموعه بازی هاییست که برای آموزش جغرافیا به کودک و افزایش آشنایی کودک با آب و هوا در اپلیکیشن پاپایو طراحی شده است.

دیگر بازی های این مجموعه:

  • آشنایی کودک با حیوانات
  • آشنایی کودک با گلها
  • آشنایی کودک با شهرها

سناریو بازی:

در این بازی پاپایو به آلبوم عکس هایش نگاه میکند.پاپایو در بازی آموزش آب و هوا عکس های مختلف را از گردش هایی که رفته است میبیند. هر کدام از عکس ها مربوط به یک آب و هواست. پاپایو با هر عکس خاطرات مربوط به آن عکس یادش می آید. برای مثال در یکی از عکس ها دوست پاپایو که لباسش مناسب این آب و هوا نیست نیاز به لباس و وسایل دیگری دارد.کودک باید به دوست پاپایو کمک کند تا وسایل و لباس های مورد نیازش را انتخاب کند.این روند بسته به فصل و لباس های مورد نیاز تکرار می شود تا دوست پاپایو لباس های مورد نیازش را بدست آورد.

مهارت هایی که بازی “ آشنایی با آب و هوا ” در کودک تقویت میکند:

  • در این قسمت کودک با انواع آب و هوا آشنا می شود
  • آشنایی کودک با انواع لباس ها
  • تقویت مهارت هماهنگی چشم و دست
  • تقویت حافظه کودک
  • تقویت قدرت تصمیم گیری کودک


در این بازی آموزش آب و هوا دست راهنما نشان می دهد که کودک به چه قسمت هایی ضربه بزند و در درگ و دراپ کودک از کجا تا کجا باید انگشتش را حرکت دهد.

آموزش فصل ها از سن چهار تا پنج سالگی به کودکان آغاز می شود . کودکان در این سن تغییرات آب و هوایی در فصل های مختلف سال را حس می کنند و این موضوع برای آن ها قابل درک است . بنابراین این سن مناسب یاددادن نام فصل ها و همچنین ماه های مربوط به این فصل از سال و انواع آب و هوا است .

برای آموزش انواع آب و هوا به کودکان باید فصل ها را همراه با خصوصیتی که دارند به کودک آموزش دهیم. به این صورت که خصوصیات فصل پاییز مثل زردی برگها و سرمای هوا و بارنندگی گفته شود. برای مثال در آموزش فصل زمستان باید برف و باران و مه را به کودکان آموزش بدهید. در فصل بهار شکفتن گلها و سرسبزی طبیعت و در فصل تابستان گرمای هوا را توضیح دهید .

این مطلب چقدر مفید بود؟

برروی یکی از ستاره‌ها کلیک کنید!

میانگین نمرات 1 / 5. تعداد رای‌ها: 1

اولین فردی باشید که به این مطلب نمره می‌دهد!

دیدگاهتان را بنویسید