آموزش اعداد به کودکان در اپلیکیشن پاپایو

آموزش اعداد به کودکان در اپلیکیشن پاپایو
زمان مطالعه : 3 دقیقه
تاریخ انتشار:
نظرات: بدون دیدگاه
امتیاز:
2
(1)

آموزش اعداد به کودکان

آموزش اعداد به کودکان بازی از مجموعه بازی هاییست که برای آموزش اعداد به کودک و افزایش مهارت ریاضی و آشنایی با اعداد در اپلیکیشن پاپایو طراحی شده است.

دیگر بازی های این مجموعه:

درخت اعداد برای آشنای کودکان با اعداد
یادگیری حروف در کلمات و جملات
آموزش الفبا با بازی ” حالا وقتشه بنویسی “
آشنایی با حروف الفبا در بازی بگرد و پیداش کن پاپایو

سناریو بازی:

آموزش اعداد به کودکان در اپلیکیشن پاپایو : در بازی با اعداد در اپلیکیشن پاپایو بازی ها به صورتی طراحی شده اند که کودک در ابتدا با شکل نوشتاری عدد و بعد با شماره عدد آشنا میشود. شبیه به بازی رنگ ها در پیدا کردن حروف ( بگرد و پیدا کن) . در این قسمت هم کودک با رنگ آمیزی صفحه یک عدد را پیدا میکند و راوی بازی عدد را به کودک آموزش میدهد. و در ادامه بازی کودک با شمارش اعداد و ترتیب اعداد آشنا میشود.

در این بازی با طراحی انیمیشن های جذاب برای حرکت اعداد در صفحه و رنگ های شاد تلاش شده تا توجه کودک جلب شود و کودک برای یادگیری تمرکز بیشتری داشته باشد.

وقتی کودک شما با حرکت انگشت دست رنگ مورد علاقه خودش را در صفحه نقاشی میکشد. و در جست و جوی عدد پنهان شده است توجه بیشتری به شکل نوشتاری عدد خواهد داشت و به این ترتیب با دقت بیشتری اعداد را یاد خواهد گرفت.

 
 

مهارت هایی که بازی “آموزش اعداد به کودکان” در کودک تقویت میکند:

  • هماهنگی بین حرکت چشم و دست
  • تفکر خلاق- قدرت صحیح فکر کردن
  • محاسبات ریاضی
  • سرعت در حل مسئله- خلاقیت در حل مسئله

 

این بازی برای کودکان سه تا پنج سال مناسب است. کودک شما مهمترین بخش آموزش یعنی آموزش اعداد و شمارش را با اشتیاق بیشتری دنبال میکند و فرا میگیرد.

مهارت شمارش اعداد یکی از مهمترین مهارت ها در زندگی تحصیلی و آینده او خواهد بود. بهتر است با استفاده از بازی و سرگرمی علم اعداد را برای کودکتان لذت بخش کنید. او حالا حالا ها با این اعداد سر و کار خواهد داشت.

الگوسازی مهمترین بخش از معرفی اعداد به کودک

به خاطر داشته باشید که الگوسازی مهمترین بخش از معرفی اعداد به کودک است. اگر کودک بلافاصله موفق به شمارش نمی شود، ناامید نشوید. به آموزش ادامه دهید تا کودک به تدریج شروع به یادگیری و فهمیدن کند. هنگام رنگ آمیزی و زمانی که کودک شروع به شمارش عدد یک می کند. می توانید از او بخواهید که یک شی مانند مدادرنگی را به شما بدهد. منتظر پاسخ کودک بمانید و اگر موفق به انجام تکلیف موردنظر نشد، یک مدادرنگی بردارید و به او نشان دهید و بگویید که این یک مدادرنگی است.

این کار را هر چند وقت یکبار انجام دهید. با گذشت زمان و به تدریج کودک موفق خواهد شد مفهوم عدد یک را با جدا کردن مداد رنگی به شما نشان دهد. در مرحله بعدی شروع به آموزش عدد دو کنید. و بعد عدد سه را آموزش دهید. و با یادگیری هر عدد به سراغ عدد بعدی بروید. با انجام این کار به تقویت مهارت های عددی کودک و شکل گیری مهارت های ذهنی لازم برای یادگیری عمل جمع کمک می کنید.

آموزش اعداد به کودکان سه تا چهار ساله

برای کودکان سه و چهار ساله می توانید با استفاده از اسباب بازی هایی که معمولا از آنها استفاده می کنید، شمارش را تمرین کنید. عروسک پارچه ای، مکعب ها و حلقه های رنگی اسباب بازی های مناسبی برای شروع آموزش هستند. علاوه بر این می توانید رنگ ها را با استفاده از این اسباب بازی های به کودک آموزش دهید. زمانی که مشغول آموزش کودک سه یا چهار ساله خود هستید، به جنبه بازی و سرگرمی آن توجه زیادی داشته باشید. بازی و تعاملات لذت بخش مهمترین جنبه های آموزش و یادگیری در این سنین هستند. به جای هدف شما از بازی آموزش کودک باشد، به دنبال لحظات مناسب برای آموزش و یادگیری باشید.

اپلیکیشن بازی آموزشی پاپایو

در بازی بگرد، عدد و پیدا کن در اپلیکیشن پاپایو کودک تا عدد صحیح را پیدا نکند نمیتواند ستاره و جایزه ای دریافت کند. کودک انقدر به رنگ کردن ادامه میدهد تا عدد صحیح را بین اعداد پیدا کند و با حرکت انگشت عدد را کشده و در جای مشخص شده قرار دهد. در تمام طول بازی افکت ها و صداهای جذاب و کودکانه ای در بازی کودک را همراهی میکند تا بازی کردن برای کودک شما سرگرم کننده باشد. در این بازی هم از روش آموزش غیر مستقیم استفاده شده است.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برروی یکی از ستاره‌ها کلیک کنید!

میانگین نمرات 2 / 5. تعداد رای‌ها: 1

اولین فردی باشید که به این مطلب نمره می‌دهد!

دیدگاهتان را بنویسید