آموزش اعضای خانواده به کودکان

زمان مطالعه : 4 دقیقه
تاریخ انتشار:
نظرات: بدون دیدگاه
امتیاز:
0
(0)

آشنایی با اعضای خانواده در پاپایو

بازی آموزش اعضای خانواده به کودکان از مجموعه بازی هاییست که برای آموزش مهارت های اجتماعی به کودک و افزایش مهارت برقراری ارتباط در اپلیکیشن پاپایو طراحی شده است.

دیگر بازی های پاپایو:

آموزش جمع اعداد به کودکان

آشنایی با حروف الفبا در بازی بگرد و پیداش کن پاپایو

آموزش نوشتن به کودکان با بازی

سناریو بازی:

در این قسمت از بازی های پاپایو که مربوط به بخش اجتماعی است. کودک با بازی با اعضای خانواده و وظایف آنها آشنا میشود. او یاد میگیرد که در کارهای خانه باید به اعضای خانواده کمک کند. در مراحل بالاتر بازی کودک با کمک کردن به اعضای خانواده با مفهوم لذت برن و افتخار کردن آشنا میشود.

در بازی پاپایو کودک با همراهی شخصیت اصلی بازی در موقعیت هایی قرار میگیرد که باید برای برنده شدن در بازی نیاز اعضای خانواده را حدس بزند. و به آنها کمک کند. این بازی برای کودکان سه تا پنج سال هم سرگرم کننده بوده و او را با مفهوم همکاری و مهربانی آشنا میکند.

مهارت هایی که بازی ” آشنایی با اعضای خانواده” در کودک تقویت میکند:

  • توانایی ایجاد و حفظ ارتباط با دیگران
  • توانایی فعالیت در گروه
  • توانایی صحیح فکر کردن
  • مشارکت در امور اجتماعی
  • مهارت‌های زندگی
  • هماهنگی حرکت چشم و دست
 

کودک شما در بازی های بخش اجتماعی اپلیکیشن پاپایو علاوه بر این مهارت ها با مهارت های دیگری مثل نشان دادن احساسات و دوست یابی و … نیز آشنا میشود. راه های دیگری هم علاوه بر اپلیکیشن پاپایو برای آموزش همکاری به کودکان در خانه وجود دارد که ما تعدادی از آنها را در این مطلب مطرح میکنیم.

راه هایی برای آموزش همکاری به کودکان در خانه

1-منظم کردن اتاق و اسباب بازی ها

کودکان بین 18 تا 24 ماه می توانند در تمیز کردن اتاقشان کمک کنند. آنها می توانند لباس های کثیف خود را داخل سبد لباس بریزند تا شما آنها را بشویید. اینکه فرزندانتان به شما کمک کنند هیچ مشکلی ندارد بلکه شما با این کار به آنها در رشد جسمی و اجتماعی کمک می کنید.

2-کمک کردن در چیدن میز

کودک شما می تواند از 3 سالگی به بعد در آشپزخانه به شما کمک کنند. می توانند در چیدن میز غذا شما را همراهی کند. تا زمانیکه شما آشپزخانه را امن نکرده اید توصیه می شود که اجازه ورود به آشپزخانه را به آنها ندهید. برای مثال تمام وسایل تیز را از دسترسی آنها خارج کنید.

3-آماده کردن غذا

کودکان بین 4 الی 6 سال می توانند در آماده سازی غذا به شما کمک کنند. شما می توانید کم کم آموزش های اولیه را برای درست کردن غذا به آنها بیاموزید . می توانید به آنها نحوه شستشوی ظروف را بیاموزید تا بتوانند به شما در شستشوی ظروف کمک کنند.

4-تمیز کردن خانه

اگر فرزند 7 ساله شما برای تمیز کردن خانه علاقه نشان می دهد، می توانید به آن مسولیت جارو کشیدن خانه را بسپارید تا بتواند به شما کمک کرده باشد. جارو کشیدن خانه را برای آنها بطور روزمره نکنید و لازم نیست که هر روز خانه را جاروبرقی بکشند فقط زمانهایی که خودش تمایل دارد .

 

5-برداشتن سطل زباله

تا زمانیکه در سطل زباله شما وسایل تیزی وجود نداشته باشد هیچ مشکلی ندارد که فرزند شما سطل زباله اش را از اتاق به بیرون بیاورد. نکته مهم اینکه: در صورتی می توانند مسئولیت این کار را به عهده بگیرد که سنش بیشتر از ۷ سال باشد.

6-حیاط

کمک کردن فرزندان فقط مختص داخل خانه نیست . آنها همچنین می توانند در بیرون از خانه نیز به شما کمک کنند. برای مثال می توانند در حیاط در جابجایی برگ ها به شما کمک کنند . آنها می توانند در جمع آوری علف های هرز به شما کمک می کنند .

7-مراقبت از حیوانات خانگی

کودکان بزرگسال می توانند از حیوانات خانگی شما مراقبت کنند. برای مثال می توانند سگ خانه را برای پیاده روی به بیرون ببرند تا هم هوای تازه تنفس کنند و هم می توانند ورزش کنند تا سالم تر بمانند . اگر حیوانات کوچکی در خانه نگه داری می کنید، فرزندانتان می توانند در تمیز کردن قفس به شما کمک کنند و می توانند به آنها و آب غذا بدهند .

8-تمیز کردن ظروف

حتی اگر کودکانتان برای انجام این کار نیاز به صندلی داشته باشند هیچ دلیلی برای رد کردن در خواست آنها ندارید و بگذارید تا کارهایی را که به آنها علاقه دارند را انجام دهند. اگر کاری که میخواهد انجام دهد خطرناک نیست بهتر است مانع انجام دادنش نشوید.

9-فرزندان بزرگ سال

از 9 سالگی به بعد ، فرزند بزرگ سال شما می تواند مسئولیت تنظیم برنامه های روزمره خودش را برعهده بگیرد . آنها همچنین می توانند در شستشوی ماشین به والدین خود نیز کمک کنند و برای این کار کافیست نحوه شستشوی صحیح را به آنها بیاموزید. به آنها این اجازه را بدهید و هیچ نگران نباشید. با این کار به فرزندتان می فهمانید که بزرگ شده است و می تواند از عهده مسولیت هایی که برعهده اش می گذارید برآید.

10-نوجوانان

با گذر عمر مسئولیت هایی که برعهده ی هر شخص گذاشته می شود، بیشتر و بیشتر می شود. برای مثال می توانید مسئولیت تمیز کردن حیاط ، آماده کردن غذا و کارهایی زیادی را به فرزندتان بدهید. این کار به خودی خود نشان دهنده ی بزرگ شدن فرزندتان می باشد. با بزرگتر شدن کودکان شما میتوانید وظایفی مانند کوتاه کردن چمن های باغ ، خرید وسایل خانه، تمیز کردن اتاق ، تمیز کردن خانه ، آشپزی و بسیاری دیگر را برعهده آنها بگذارید .

این مطلب چقدر مفید بود؟

برروی یکی از ستاره‌ها کلیک کنید!

میانگین نمرات 0 / 5. تعداد رای‌ها: 0

اولین فردی باشید که به این مطلب نمره می‌دهد!

دیدگاهتان را بنویسید