آموزش به کودکان اوتیسم

آموزش به کودکان اوتیسم
زمان مطالعه : 3 دقیقه
تاریخ انتشار:
نظرات: بدون دیدگاه
امتیاز:
0
(0)

راهکارهایی برای آموزش کودکان مبتلا به اوتیسم

اگر شما هم با کودکان مبتلا به اوتیسم سر و کار دارید و میخواهید درباره آموزش به کودکان اوتیسم بیشتر بدانید این مطلب را تا انتها با ما همراه باشید. اوتیسم یک اختلال عصبی است که در سالهای اولیه زندگی کودک یعنی حدود ۳ سالگی خودش را نشان می دهد. این اختلال باعث می شود که مغز نتواند در زمینه رفتارهای اجتماعی و مهارت های ارتباطی به درستی عمل کند. به همین خاطر آموزش به کودکان مبتلا به اوتیسم اهمیت دارد.

شناخت در مورد کودک اوتیسم

برداشت کودکان اوتیسم از جهان، با برداشت دیگران خیلی متفاوت است. بنابراین باید تلاش کنیم تا دنیا رو از نگاه آنها ببینیم. بعد از شناخت دنیای کودکان اوتیسم میتوانیم به آنها کمک کنیم که  ارتباط بهتری با محیط اطرافشان داشته باشند.

 

دانلود اپلیکیشن پاپایو

آموزش به کودکان اوتیسم

خیلی مهم است که آموزش به کودکان اوتیسم را در مدت زمان های کوتاه شروع کنیم. در آموزش های اول سعی کنید فقط روحیه او را بشناسید و اجازه بدید به شما اعتماد کند. به عنوان والدین هم باید تلاش کنید وارد دنیای ذهنی کودکتان شوید. او را وادار به انجام فعالیتی نکنید. سعی کنید بفهمید او از چه چیزی لذت می برد .کارهای او را تکرار کنید اما اجازه ندهید حس کند او را مسخره می کنید. برای مثال بازی که او دوست دارد را انجام دهید.

توجه کودک مبتلا به اوتیسم را جلب کنید

رو به روی کودک بنشینید و او را با اسمش صدا بزنید. اگر به شما اعتماد دارد . اجازه میدهد گاهی دستش را به عنوان مخاطب قرار دادن لمس کنید. هرگز وقتی پشت سرش هستید و او در دنیای خودش غرق شده او را با صدا نزنید این کار شما ممکن است به او شوک وارد کند و او وحشت زده شود. از صدا ها و تصایر برای جلب توجه کودک استفاده کنید. او به صحبت های طولانی شما گوش نمیدهد پس بهترین راهکار برای شما جملات کوتاه همراه با تصویر است.

آیا کودک روی موضوع دیگری تمرکز کرده است ؟

برای بعضی از کودکان مبتلا به اوتیسم به کارگیری چند حس به صورت همزمان سخت است. او نمیتواند هم به حرفهای شما توجه کند و هم مسیر نگاهش را روی آن چیزی که شما درباره اش صحبت می کنید برگرداند. بنابراین بین صحبت هایتان چند لحظه سکوت کنید تا کودک بتواند با شما همراه شود.

برنامه ریزی در آموزش کودکان مبتلا به اوتیسم

برای آموزش به کودکان اوتیسم باید برنامه ریزی داشته باشید. هدف گذاری کنید و طبق یک روال مشخص که مطمئن هستید کودک را خسته نمی کنید در طول روز دو مورد را با کودک را کار کنید. اگر همیشه شنبه ها با هم نقاشی می‌کشید این برنامه را تغییر ندهید. اگر مجبور به تغییر برنامه هستید حتما روز قبل یک مدت زمانی را وقت بگذارید و حتما به کودک توضیح دهید (توضیح کوتاه همراه با آرامش و حتی نقاشی و تصویر) که چرا برنامه تغییر کرده است. زمان بندی به صورت بصری استفاده از ساعت های مشخص  اضطراب کودک را کاهش می دهد.

 

این مطلب چقدر مفید بود؟

برروی یکی از ستاره‌ها کلیک کنید!

میانگین نمرات 0 / 5. تعداد رای‌ها: 0

اولین فردی باشید که به این مطلب نمره می‌دهد!

دیدگاهتان را بنویسید