آموزش به کودکان با بازی رانر (دونده)

آموزش به کودکان با بازی رانر (دونده)
زمان مطالعه : 2 دقیقه
تاریخ انتشار:
نظرات: بدون دیدگاه
امتیاز:
0
(0)

بازی دونده در اپلیکیشن پاپایو

آموزش به کودکان با بازی رانر از مجموعه بازی‌هاییست که برای آموزش حروف الفبا به کودک و افزایش مهارت نوشتن در اپلیکیشن پاپایو طراحی شده است.

دیگر بازی های این مجموعه:

یادگیری حروف الفبا در بازی بگرد و پیداش کن پاپایو

حروف در کلمات و جملات

آموزش حروف الفبای فارسی با بازی جاروی فضایی

 

دانلود اپلیکیشن پاپایو

سناریو بازی:

طرح کلی این بازی به این صورت است که یک محیط محیط رنگارنگ و جذاب به صورت تکرار شونده و بی نهایت وجود دارد که شخصیت کارتونی بازی در آن می دود. کاراکتر اصلی بازی با حرکت انگشت کودک شروع به دویدن می کند تا به صندوق محتوی میرسد. صندوق محتوای بازی در هر درس متفاوت خواهد بود. در درس ادبیات محتوای داخل صندوق حروف الفبا هستند.
بازی رانر دو نوع محتوا دارد. محتوی صحیح که راهنمای بازی آن را اعلام کرده و کودک باید مطابق با آن حرفی صحیحی که از صندوق خارج می شود را به دوست پاپایو در بازی برساند. دیگری حروفی که به صورت رندوم از صندوق خارج می شوند اما با حرفی که راهنمای بازی اعلام کرده، متفاوت هستند.

برای مثال : حرف آ، بیرون می آید و کودک موظف است که حرف ” آ “ را به سمت کاراکتر بازی ( دوست پاپایو ) برساند. برای تمرین و آموزش به کودک اسم و صدای آن حرف (در این مثال حرف ” آ ”  )  گفته می شود. اگر حرفی که از صندوق خارج شده با حرفی که کودک به دنبال آن است یکی نباشد کودک باید حرف را درون سطل آشغالی که در بازی قرار دارد بی اندازد.

مهارت هایی که بازی “ رانر ” در کودک تقویت می‌کند:

  • آشنایی با حروف و صدای حروف الفبا
  • هماهنگی بین حرکت چشم و دست
  • شکل نوشتاری حروف
  • درک شناختی
  • گسترش دایره کلمات

برای یادگیری حروف الفبا با کودک بازی کنید

بازی کردن با کودک می تواند بهترین گزینه برای یادگیری و آموزش حروف الفبا باشد. روش های بسیار زیادی در زمینه یادگیری و آموزش حروف الفبا وجود دارد که می توانید از تمامی این روش ها استفاده کنید. بازی کردن می تواند شانس یادگیری هرچه سریع تر حروف الفبا را تا چندین برابر افزایش دهد. آموزش خواندن و نوشتن چیزی نیست که از سنین خیلی پایین آغاز شروع شود. بچه ها را نباید مجبور کنیم که از بازی کردن دست بکشند و شروع به یادگیری حروف الفبا کنند. ممکن است کودک شما حتی در زمان مدرسه هم به دلیل فشارهای زیادی که برای بادگیری الفبا به او وارد شده نتواند با مدرس و دوستانش ارتباط برقرار کند. بهتر است کودک را وادار به یادگیری نکنید و یادگیری حروف الفبا را با بازی تلفیق کنید تا به شکل غیر مستقیم کودک همراه با سرگرمی آموزش ببیند.

بازی های متنوعی برای آموزش الفبای فارسی در اپلیکیشن پاپایو طراحی شده است . می توانید همراه با کودک خود انتخاب کنید که از چه بازی برای آموزش حروف الفبا استفاده کنید.

 

این مطلب چقدر مفید بود؟

برروی یکی از ستاره‌ها کلیک کنید!

میانگین نمرات 0 / 5. تعداد رای‌ها: 0

اولین فردی باشید که به این مطلب نمره می‌دهد!

دیدگاهتان را بنویسید