آموزش به کودک سه ساله با بازی

زمان مطالعه : 3 دقیقه
تاریخ انتشار:
نظرات: بدون دیدگاه
امتیاز:
0
(0)

مهارت های لازم برای کودک 3 ساله

سه سالگی برای کودک دوران بازی کردن و خوش بودن است به همین خاطر بهتر است آموزش هایی که میخواهیم به کودک سه ساله بدهیم هم همراه با بازی باشد. در سه سالگی کودک نباید به خاطر آموزش برخی از مهارت ها کودکمان را از بازی کردن دور کنیم.

مهارت های فردی کودکان سه ساله

کودک سه ساله شما سرشار از انرژی است. او برای کشف دنیای اطرافش کنجکاوی میکند و پر جنب و جوش است. او اصلا دوست ندارد وقتش را صرف نشستن و حرف گوش کردن کند. سه سالگی کودک شما باید سرشار از بازی های پرجنب و جوش و هیجان انگیز رده سنی خودش باشد. او در تمام مدت سعی میکند با فعالیت هایش به شما نشان دهد که آماده مستقل شدن است. پس وقتش رسیده است که به او برخی مهارت ها را آموزش دهید تا بتواند به تنهایی کارهای روزمره اش را انجام دهد.

 

دانلود اپلیکیشن پاپایو

مهارت هایی که کودک سه ساله شما باید داشته باشد:

کودک سه ساله شما میتواند خودش غذا بخورد. حالا نوبت به این رسیده که اجازه دهید خودش مقدار غذایی که میخواهد بخورد را مشخص کند، خودش غذایش را بردارد و خودش تصمیم بگیرد که همراه غذایش چه سالادی را دوست دارد. شما در این سن فقط باید گزینه ها را به او معرفی کنید. مثلا از او بپرسید همراه غذا سالاد فصل میخواهی با ماست؟ و اجازه دهید خودش تصمیم بگیرد. در خانه خودتان به او برای خوردن غذا کمک نکنید حتی اگر بخشی از غذا را میریزد با کمی تلاش این مشکل را هم حل میکند.

مهم این است که به او کمک کنید مستقل شود

حتی کودکان دو ساله هم می توانند از پس لباس پوشیدن برآیند، هرچند بالا و پایین یا نامرتب، در هر صورت بالاخره می توانند. در سه سالگی کودک شما باید بتواند بدون کمک تی شرت و شلوارش را بپوشد یا دکمه های لباسش را ببندد.

آموزش مهارت های فردی به کودک سه ساله

کودک سه ساله با کمک شما میتواند در ظرف شستن به شما کمک کند یک صندلی برای او بگذارید ظرف های سبک تر را بشورید و به دست او بدهید تا همراه شما ظرف ها را آبکشی کند. قطعا او از این کار لذت میبرد و احساس خوبی به او دست خواهد داد. ظرف شستن همراه با یک بزرگتر فعالیت احساسی بزرگی برای بچه هاست.

با یک مسابقه ساده صبح به صبح به او یاد دهید که تختش را مرتب کند. تا سه بشمارید و هردو شروع به مرتب کردن تخت خواب هایتان شوید. این بازی برای کودک هیجان انگیز است چون در رقابت با یک بزرگسال قرار گرفته است. او هر روز همه تلاشش را می کند تا تخت خوابش را بهتر و سریع تر مرتب کند تا برنده این بازی باشد . اگر میخواهید دستتان رو نشود و بتوانید با این مسابقه منظم بودن را به کودک آموزش دهید حتما برای برنده یک جایزه در نظر بگیرید.

همین مسابقه را میتوانید برای جمع آوری وسایل و رفتن به مهد کودک و محل کار انجام دهید . اگر کودکتان به مهدکودک می روید، به او بگویید که کیفش را خودش جمع کند. او می تواند اگر کتابی دارد آنها را در کیفش بگذارد، ظرف غذا و آب هم همینطور.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برروی یکی از ستاره‌ها کلیک کنید!

میانگین نمرات 0 / 5. تعداد رای‌ها: 0

اولین فردی باشید که به این مطلب نمره می‌دهد!

دیدگاهتان را بنویسید