آموزش جمع اعداد در پاپایو

آموزش جمع اعداد در پاپایو
زمان مطالعه : 3 دقیقه
تاریخ انتشار:
نظرات: 2 دیدگاه
امتیاز:
0
(0)

بازی جمع اعداد

آموزش جمع اعداد در پاپایو از مجموعه بازی هاییست که برای آموزش ریاضی به کودک و افزایش مهارت جمع کردن در اپلیکیشن پاپایو طراحی شده است.

دیگر بازی های این مجموعه:

درخت اعداد برای آشنای کودکان با اعداد

آموزش اعداد به کودکان در اپلیکیشن پاپایو

سناریو بازی:

در بازی جمع اعداد در اپلیکیشن پاپایو ما از روش جورچین استفاده کردیم. کودک دو عدد و یه علامت جمع را در صفحه بازی می بیند و باید با کشیدن انگشت اعداد را در جای مناسب خود قرار دهد و بین اعداد علامت جمع را قرار دهد و بعد از اینکه کودک موفق به قرار دادن اعداد و علامت جمع در جای مناسب شود. جواب جمع آن دو عدد برای آموزش به کودک اعلام میشود.

حرکت اعداد و علامت جمع  به شکلی طراحی شده که کودک از حرکت دادن آنها روی صفحه لذت میبرد. صداهای جذاب کودکانه و انیمیشن های بامزه توجه کودک را جلب میکند. اگر کودک اعداد و علامت جمع را به شکل صحیح در جایگاه مناسبشان قرار ندهد نمیتواند از این مرحله از بازی عبور کند.


مهارت هایی که بازی “ جمع اعداد” در کودک تقویت میکند:

  • توانایی شمارش
  • شناخت اعداد
  • حل مسئله
  • نگهداری ذهنی عدد
  • هماهنگی بین حرکت چشم و دست

 

قبل از سن مدرسه بهترین فرصت و زمان برای آموزش مفاهیم و مهارت های ریاضی به کودکان است. نگرش کودکان نسبت به ریاضی در این دوران شکل می گیرد. این زمان برای آموزش مفاهیم ریاضی به کودکان یک دوران حساس است. اگر کودک به تازگی با اعداد آشنا شده و کم کم می تواند اعداد را بشمارد اما نگران نباشید اصطلاح تا تنور داغ است باید بچسبانید دقیقا این جا کاربرد دارد. کودک شما همانطور که کم کم با اعداد و شمارش اعداد آشنا میشود با مفهوم جمع کردن و کم کردن هم میتوان آشنا شود. مثلا شما برای آموزش عدد سه میتوانید به او بگویید خوب دو تا انگشت دیگه دستت را هم باز کن جمع این دوتا انگشت با آن انگشت اولی می شود سه انگشت. به این شکل شما کودک را با مفهوم جمع کردن یا بعلاوه کردن آشنا می کنید.

آموزش جمع اعداد به کودکان همراه با بازی به کودک

برای اینکه به کودکان کمک کنیم تا پایه های ریاضی را به خوبی یاد بگیرند باید ریاضی را با بازی و سرگرمی به آنها آموزش داد. شمارش همه جا هست و کودکان عاشق شمارش هستند. کودک شما با شمارش میتواند به راحتی ریاضی را کم کم آموزش ببیند. به کودک خود یاد دهید زمانی که از پله ها بالا و پایین می رود آنها را بشمارد.

ریاضی ذهن کودک را فعال و هوشیار میکند.شما میتوانید با کمک به کودک خود از همان سنین پایین ضرب و تقسیم و یا جمع و تفریق را به آنها آموزش دهید. آموزش مفاهیم ریاضی به کودکان را می‌توان قبل از ورود به دبستان شروع کرد. در طول سال‌های مدرسه با چند کار ساده می‌توانیم به فهم ریاضی فرزندانمان کمک کنیم.

برای آموزش عمل جمع به کودک میتوانید اسباب بازی هایش را بشمارید و یا شکلات ها و شیرینی های که کودک به آنها علاقه دارد را با عمل جمع به آنها بدهید.

ما در بازی اعداد و عمل جمع به کودک کمک میکنیم که عدد به دست آمده از جمع دو عدد را یاد بگیرد. این بازی برای پایه ریاضی کودک شما بسیار مفید است.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برروی یکی از ستاره‌ها کلیک کنید!

میانگین نمرات 0 / 5. تعداد رای‌ها: 0

اولین فردی باشید که به این مطلب نمره می‌دهد!

2 دیدگاه دربارهٔ «آموزش جمع اعداد در پاپایو»

دیدگاهتان را بنویسید