آموزش حروف الفبای فارسی با بازی کارخانه

زمان مطالعه : 2 دقیقه
تاریخ انتشار:
نظرات: بدون دیدگاه
امتیاز:
0
(0)

بازی کارخانه در اپلیکیشن پاپایو

آموزش حروف الفبای فارسی با بازی کارخانه از مجموعه بازی هاییست که برای آموزش حروف الفبا به کودک و افزایش مهارت نوشتن در اپلیکیشن پاپایو طراحی شده است.

دیگر بازی های این مجموعه:

آشنایی با حروف الفبا در بازی بگرد و پیداش کن پاپایو

یادگیری حروف در کلمات و جملات

آموزش حروف الفبای فارسی با بازی جاروی فضایی

سناریو بازی:

طرح کلی این بازی یک کارخانه است که در آن 5 تابلو طراحی شده و بر روی هر تابلو یک محتوای خاص، قرار میگیرد. در بخش الفبا این محتوا حروف الفبای فازسی هستند. و گوینده بر مبنای محتوی ها اعلام می کند که کودک بر روی یکی از محتوی ها ضربه بزند. پس از انتخاب گزینه درست، دستگاه های کارخانه خوشحال می شوند و کودک را تشویق می کنند. باقی گزینه های نادرست به پایین صفحه می روند. در آخر حرف درست در جایگاه نوشته می شود تا کودک با شکل نوشتاری حروف هم آشنا شود. اگر کاربر اشتباه انتخاب کند موسیقی اشتباه پخش می شود و آن گزینه به پایین می رود. این روند 5 بار تکرار می شود.

مهارت هایی که بازی “ کارخانه ” در کودک تقویت میکند:

  • آشنایی با حروف و صدای حروف الفبا
  • هماهنگی بین حرکت چشم و دست
  • آشنایی با شکل نوشتاری حروف
  • درک شناختی
  • گسترش دایره کلمات

برنامه شاد کودکانه پاپایو

آموزش حروف الفبای فارسی با بازی کارخانه یکی از بازی های جذاب در پاپایو است. در برنامه شاد کودکانه پاپایو، با استفاده از شعرهای آهنگین، حروف الفبای فارسی به همراه تصاویر متحرک به کودکان آموزش داده می شود. با توجه به جذاب بودن هر بخش، بچه ها بازی ها را چندین بار مرور می کنند و صدا و تصویر هر حرف را به خوبی یاد می گیرند.

دنیای کودکان سرشار از شادی ،تازگی ها، شادابی و شگفتیست. بازی بزرگترین پشتوانه شخصیتی و روانی کودک و همچنین رشد هوشی و جسمی کودک است. بازی، پل دوستی کودکان و فرصت کسب مهارت های ذهنی و عاطفی آنهاست.

بهتر است به کودکتان قبل از رفتن به دبستان بیاموزید که حروف بزرگ الفبا را از حروف کوچک تشخیص دهد و صدای همه حروف ها را بشناسد و حتی بعضی از کلمات را بنویسد.

در تمامی بازی های اپلیکیشن پاپایو از حواس بینایی و شنوایی استفاده می شود که این نوع آموزش را آموزش سمعی و بصری می نامند.

تمام بازی هایی که برای آموزش حروف الفبای فارسی کودکان در اپلیکیشن بازی آموزشی پاپایو طراحی شده اند با تمرین و تکرار زیاد موثر خواهند بود. بخصوص اگر آموزش حروف الفبا با فعالیت های عملی کودک همراه باشد یادگیری عمیق تر خواهد شد. فقط نباید فراموش کنید که زمانی این آموزش ها نتیجه مطلوب خواهد داشت که با شوق و علاقه و نشاط کودک همراه باشند.

 

این مطلب چقدر مفید بود؟

برروی یکی از ستاره‌ها کلیک کنید!

میانگین نمرات 0 / 5. تعداد رای‌ها: 0

اولین فردی باشید که به این مطلب نمره می‌دهد!

دیدگاهتان را بنویسید