آموزش ریاضی به کودکان

آموزش ریاضی به کودکان
زمان مطالعه : 3 دقیقه
تاریخ انتشار:
نظرات: بدون دیدگاه
امتیاز:
5
(1)

استراتژی های ساده برای آموزش ریاضی به کودکان

آموزش ریاضی به کودکان به سادگی 2=1+1 است. ریاضی را خارج از چهارچوب مداد و کاغذ آموزش دهید تا به یک تجربه خاطره انگیز تبدیل شود. به این شکل آموزش هم برای شما و هم برای کودکتان سرگرم کننده است. استراتژی های سریع و آسان این مطلب به شما کمک می کند ریاضی را به کودکان خود آموزش دهید و آنها را به ریاضیدانان کوچکی تبدیل کنید.

با شمارش شروع کنید

آموزش ریاضی با شناخت اعداد شروع می شود. برای شناخت اعداد به کودک بهترین روش، استفاده از انگشتان دستانش است. هر روز به صورت بازی و با شعر انگشتان دستش را بشمارید. کودک با شنیدن مداوم و تکرار با اعداد و ترتیب آنها آشنا می شود. بعد از یک مدت وقتی شمارش اعداد یک تا ده را به خوبی یاد گرفت به سراغ انگشتان پاهایش بروید. شمارش اعداد را با آنها تا عدد بیست ادامه دهید.

 

دانلود اپلیکیشن پاپایو

از اشیاء روزمره استفاده کنید

شما در حال حاضر همه چیز مورد نیاز برای شروع آموزش ریاضی به کودکتان را دارید. دکمه ها ، سکه ها ، پول ، کتاب ، میوه ، قوطی های خالی شده، درختان، ماشین ها… می توانید اشیایی را که در دسترس دارید را بشمارید. وقتی همه اشیاء فیزیکی را که می توان شمرد، شمارش کردید به سراغ علائم ریاضی بروید. تفریق و جمع کنید، نگران نباشید ریاضیات را با شعر و بازی به راحتی می توان آموزش داد.

استفاده از اشیاء اطرافتان همچنین به شما کمک می کنند تا به کودکتان بیاموزید که لازم نیست وسایل خاصی برای آموزش ریاضی داشته باشند. این نکته را هم در نظر داشته باشید که برای آموزش از اشیا متفاوت استفاده کنید. مثلا شمارش سیب یک روش خوب برای آموزش اعداد است، اما شمارش سیب، پرتقال و گلابی با هم یک روش عالی است چرا که هم شمارش اعداد را به کودک آموزش می دهید و هم همزمان میتوانید دسته بندی و تفاوت ها را به او یاد دهید.

از تاس استفاده کنید

در تمامی اسباب بازی فروشی ها توپ های پارچه ای تاس مانند وجود دارد. یکی از آنها را تهیه کنید و به عنوان بازی پر هیجان و سرگرم کننده شروع به آموزش اعداد با تاس کنید. بازی به این شکل است شما باید تاس را بیندازد هر عددی که بین یک تا شش نشان داده شد کودک باید به همان اندازه اشیای همزنگ را از سطح خانه نشان دهد. مثلا شما تاس را میندازید، عدد چهار روی تاس قرار دارد کودک باید با شمارش شما مثلا تا عدد 10 به چهار شی آبی رنگ در خانه اشاره کند. بعد نوبت به کودک می رسد تا تاس را بندازید و این بازی به همین شکل ادامه دارد تا یکی از بازیکن ها موفق نشود اشیا همرنگ را نشان دهد. این بازی شاد علاوه بر شمارش و اعداد رنگ ها را هم به کودک آموزش می دهد.

استفاده از تصاویر و الگوها

تصاویر و الگوها می‌توانند جایگزین مناسبی برای اشیا باشند. شما با به نمایش درآوردن مفاهیم ریاضی در قالب نقاشی هم به ادراک تصویری و مفهومی کودک کمک می‌کنید و هم ریاضی را به او آموزش می‌دهید. همچنین می‌توانید از کودک بخواهید که او نیز با استفاده از الگوها یا طرح‌های نقاشی مفاهیمی نظیر جمع و تفریق را توضیح دهد. این کار در کنار ریاضیات در رشد خلاقیت و هنر کودکان نیز مؤثر است.

استفاده از اپلیکیشن بازی‌های کودکانه

استفاده از اپلیکشن و بازی‌های کودکانه‌ای که در جهت آموزش ریاضی طراحی شده‌اند یکی از روش‌های استفاده درست از این ابزار هستند. این برنامه‌ها با طراحی‌های کودکان و جذاب، فرصت بازی را در اختیار فرزندان قرار می‌دهند و در عین حال محتوای مفیدی را نیز برای آن‌ها ارائه می‌دهند که به رشد و پرورش دانش ریاضی آن‌ها کمک می‌کند.

ما به شما اپلیکیشن بازی آموزشی پاپایو رو پیشنهاد میکنیم. در بخش آشنایی با اعداد بازی ها پاپایو کودک همراه با بازی های جذاب و سرگرم کننده با شمارش اعداد و اسم اشکال هندسی و جمع اعداد آشنا می شود. بازی های آموزشی پاپایو برای رده سنی سه (برای بازی)  تا هفت سال (برای آموزش) مناسب هستند. در این بازی ها همراه با شناخت اعداد مهارت های حل مسئله هم در کودک تقویت می شود.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برروی یکی از ستاره‌ها کلیک کنید!

میانگین نمرات 5 / 5. تعداد رای‌ها: 1

اولین فردی باشید که به این مطلب نمره می‌دهد!

دیدگاهتان را بنویسید