آموزش قرآن به کودکان با بازی

زمان مطالعه : 3 دقیقه
تاریخ انتشار:
نظرات: بدون دیدگاه
امتیاز:
5
(2)

آموزش قرآن همراه با بازی

آموزش زبان عربی و قرآن هم مثل هر زبان دوم دیگری نیاز به صبوری و زمان دارد. کودک شما قبل از آموزش قرآن باید بتواند به خوبی به زبان مادری صحبت کند. حدود سه سالگی زمان خوبی برای آموزش قرآن به کودکان با بازی است. در سنین مختلف توانایی و میزان علاقه کودک در یادگیری متفاوت است. به همین خاطر روش هایی که از طریق آنها میتوانیم قرآن را به کودکان آموزش دهیم هم متفاوت است.

قرآن را طبق سلیقه کودک به او آموزش دهید

قبل از اینکه آموزش قرآن به کودکتان را آغاز کنید. با روحیات کودک و بازی هایی که به آنها علاقه دارد باید آشنا شوید. در این مطلب قصد داریم روش هایی که میتوان قرآن کریم را با بازی به کودکان آموزش داد بررسی کنیم. پس ابتدا باید بازی هایی که میتوانیم از آنها استفاده کنیم را تعیین کنیم و بعد مباحثی از قرآن که مناسب سن کودک است را مشخص کنیم.

 

دانلود اپلیکیشن پاپایو

سوره های کوچک جزو سی قرآن و داستان های قرآنی از اولین مباحثی است که راحت تر و زودتر از سوره های دیگر میتوان با بازی به کودک آموزش داد.  کلا آموزش زبان جدید به کودک از سه روش اصلی پیروی می کند تا توجه و تمرکز کودک را جلب کند. از دیدگاه کارشناسان کودک شعر، داستان، بازی به عنوان روش های اصلی آموزش به کودک قلمداد می شوند. البته بازی از شعر و داستان جدا نیست و میتوانید همراه با بازی شعر و داستان را هم همراه کنید.

نکاتی در مورد آموزش قرآن به کودکان :

سعی کنید برنامه آموزشی خود را به گونه ای جذاب و شاد تنظیم کنید که کودک به هیچ عنوان احساس نکند که در حال یاد گیری است، به بیان دیگر از بازی ها و سرگرمی های کودکانه برای یادگیری قرآن استفاده کنید. آیات را به صورت آهنگین و جذاب برای کودک تکرار کنید. قرآن را همراه با مفاهیمش به کودک آموزش دهید،‌ در این صورت هم یادگیری برای کودک راحت تر می شود و هم مفاهیم در ذهن کودک می ماند.

برای آموزش قرآن به کودکان بازی طراحی کنید

برای آموزش سوره های قرآنی می توانید از بازی هایی که خودتان طراحی میکنید استفاده کنید. مثلا با پانتومیم اسم یکی از سوره های قرآن را به کودک آموزش دهید. یا داستان یکی از سوره های قرآن را نقاشی کنید و کودک بخواهید نام سوره را بگوید و چند آیه از آن سوره را به صورت شعر بخواند. زمان آموزش را طولانی نکنید. استفاده از قصه‌ های کوتاه و جذاب، متناسب با سن کودکان می تواند در علاقمند کردن کودکان به یاد گیری کودکان موثر باشد.

مطالب پیشنهادی برای آموزش به کودکان

 

قصه های قرآنی در اپلیکیشن بازی پاپایو

در اپلیکیشن بازی آموزشی پاپایو همراه با انیمیشن های جذاب کودکانه و قصه به کودکان در بازی داستان های قرآنی در پاپایو که در بخش اجتماعی اپلیکیشن قرار دارد، سوره های قرآنی را معرفی می کنیم و کودک با پیامبران و امامان بیشتر آشنا می شود.

کتاب داستانهای قرآنی کودکانه

خواندن کتاب های شعر و داستان کودکانه قرآنی می تواند خیلی مؤثر باشد. شما علاوه بر اینکه از شعر و داستان به عنوان وسیله برای جذاب کردن آموزش خود استفاده می کنید، می توانید بسیاری از مفاهیم را با زبان ساده به کودکان منتقل کنید.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برروی یکی از ستاره‌ها کلیک کنید!

میانگین نمرات 5 / 5. تعداد رای‌ها: 2

اولین فردی باشید که به این مطلب نمره می‌دهد!

دیدگاهتان را بنویسید