آموزش قوانین راهنمایی و رانندگی به کودکان

زمان مطالعه : 3 دقیقه
تاریخ انتشار:
نظرات: بدون دیدگاه
امتیاز:
0
(0)

قوانین راهنمایی و رانندگی به کودکان

آموزش قوانین راهنمایی و رانندگی برای کودکان از سن سه سالگی به بعد اهمیت خیلی زیادی پیدا می‌کند. کودکان بیش از بزرگتر ها در معرض خطرات رانندگی قرار دارند. برای دور نگه داشتن آنان از این خطرات باید آموزش ببینند. کودکان پر تحرک هستند و بی توجه به هر سمتی می دود . به همین خاطر احتمال خطر تصادف در این آنها بیشتر است. کودکان حتی در هنگامی که به اطراف توجه می کنند به دلیل ترس ناگهانی در معرض خطر قرار میگیرند. از طرفی دیگر به علت کوتاهی قدشان متوجه مشکل دید راننده نیستند.

آموزش قوانین راهنمایی و رانندگی برای کودکان

کمربند ایمنی

آموزش استفاده از کمربند ایمنی هنگام نشستن در ماشین از اهمیت زیادی برخوردار است. مشاهده رعایت آن توسط والدین نیز بر آموزش بهتر تاثیر می گذارد.

 

دانلود اپلیکیشن پاپایو

ایست قبـل از ورود بـه خیابـان: کودکان باید این مساله را درک کنند که نمی توانند بدون مشاهده دو طرف خیابان به آن وارد شوند و امکان آسیب دیدن آنها با این رفتار زیاد است.

اسـتفاده از پـل هـوایی: استفاده از پل عابرپیاده در مکانهایی که امکان این عبور وجود داردضروری است . باید به کودکان تذکر داده شود که به هیچ وجه در جاهایی که پل عابر پیاده وجود دارد از عرض خیابان عبور نکنند.

عبـور از محل خطهای کشی عابر پیاده:

معنی خط کشی محل عبور عابر پیاده را برای کودکان توضیح دهید و از آنها بخواهید هنگامی که می خواهند از عرض خیابان عبود کنند حتما از روی خط کشی ردشوند. یکی از خطراتی که همواره کودکان را در پیاده رو ها تهدید می کند ماشین هایی هستند که در حال بیرون آمدن از پارکینگ هستند و کودکان باید درک درستی از دید راننده داشته باشند و متوجه باشند که ممکن است به خاطر کوتاهی قدشان در آیینه راننده دیده نشوند و آسیب ببینند.

توضیح معنی تابلوهـای راهنمـایی و رانندگی

یادگیری مفاهیم تابلوهای راهنمایی و رانندگی می تواند برای جلوگیری از آسیب دیدن کودکان موثر باشد. برای بازی و نمایش در محیط شبیه سازی شده آموزش بهتر به کودکان و نهادینه شدن مفاهیم راهنمایی و رانندگی می توان از روش های زیر استفاده کرد:.

بازی و نمایش در محیط شبیه سازی شده

اگر ساعاتی در مدارس صرف آموزش مفاهیم و قوانین راهنمایی و رانندگی شود می تواند برای کودکان جذاب باشد و باعث یادگیری بهتر کنار همسالان گردد.

استفاده از هنر نقاشی

نمایشگاهها و مسابقات نقاشی با موضوع قوانین راهنمایی و رانندگی میتوانددریادگیری بهتر کودکان موثر باشد.

استفاده از علایم در مدرسه

تابلوهای راهنمایی و رانندگی را می توان بانصب درراهروها و کلاسهای مدرسه درذهن کودکان جای داد.

بازی های کامپیوتری و انیمشن

استفاده ازبازی های کامپیوتری و انمیشن با موضوع راهنمایی و رانندگی برای کودکان جذاب است . آنها به خوبی مفاهیم را از شخصیت های دوست داشتنی بازی ها و انیمیشن ها فرا می گیرند. والدین و مربیان می توانند با آموزش مفاهیم راهنمایی و رانندگی به کودکان آنها را در کودکی ایمن از خطرات نگه دارند و در ضمن برای آینده شهروندانی آگاه و آموزش دیده و رانندگانی قانون مند تربیت کنند.

اپلیکیشن پاپایو

ما در بخش بازی های اجتماعی اپلیکیشن پاپایو مقررات راهنمایی و رانندگی را همراه با بازی و سرگرمی به کودکان سه تا هفت سال آموزش می دهیم. بچه ها در این بازی ها همه اون اتفاق هایی که ممکن است در دنیای واقعی برای اونا خطر ساز باشد و تجربه میکنند و با رفتار صحیح و غلط آشنا میشوند. آنها یاد میگیرند که در برابر چه اتفاق هایی باید از خودشان مراقبت کنند و با رعایت نکردن مقررات راهنمایی و رانندگی چه اتفاقات ناگواری ممکن است که رخ بدهد.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برروی یکی از ستاره‌ها کلیک کنید!

میانگین نمرات 0 / 5. تعداد رای‌ها: 0

اولین فردی باشید که به این مطلب نمره می‌دهد!

دیدگاهتان را بنویسید