آموزش مدیریت مالی به کودکان

زمان مطالعه : 3 دقیقه
تاریخ انتشار:
نظرات: بدون دیدگاه
امتیاز:
0
(0)

راه‌های آموزش مدیریت مالی به کودکان

برای آموزش مدیریت مالی به کودکان اول باید نگرش خودتان را در مورد پول بررسی کنید. به یاد داشته باشید که کودکان با تماشای والدین خود چیزهای زیادی در مورد نحوه مدیریت پول یاد می‌گیرند. مراقب باشید که الگوی خوبی باشید و اگر نمی‌دانید چگونه این کار را انجام دهید از اعتراف نترسید. اکنون زمان بسیار خوبی برای یادگیری است!

به فرزندتان پول توجیبی بدهید و اجازه دهید با آن هزینه‌های خود را پرداخت کند. به محض اینکه کودکتان متوجه شد که مردم از پول برای خرید چیزهایی که می‌خواهند استفاده می‌کنند، یک پول توجیبی کوچک هفتگی به او بدهید. بعد از یک مدت مقدار پول توجیبی‌اش را افزایش بدید تا مطابق با نیازهای معقول شخصی فرزندتان باشد. آنها را تشویق کنید که از قبل برای خرید برنامه‌ریزی کنند. پول توجیبی به آنها کمک می‌کند تا خرج کردن خودشان را کنترل کنند، اما حواستان باشد مقدار پول توجیبی کودک را فقط تا جایی که سن او ایجاب می‌کند بیشتر کنید.

به کودک خود در مورد نحوه مدیریت پول آموزش دهید

همانطور که پیش‌تر گفتیم برای یادگیری نحوه مدیریت پول به کودکتان پول توجیبی بدهید. بهتر است کودک شما در‌باره مدیریت مالی الان اشتباه کوچکی مرتکب شود تا در آینده دچار اشتباهات بزرگ نشود.

فرصت‌هایی را برای کسب پول توجیبی بیشتر فراهم کنید. گاهی اوقات به فرزندتان فرصتی بدهید تا با انجام یک کار اضافی، درآمد کمی داشته باشد. به آنها کمک کنید تصمیم بگیرند که با پول اضافی که به دست می آورند چه کاری می‌خواهند انجام بدهند.

پس‌انداز منظم را به فرزندتان بیاموزید. فرآیندی را برای پس انداز پول در یک قلک یا حساب بانکی تنظیم کنید. به طور منظم میزان پس انداز شده را کنترل کنید و با فرزندتان در مورد اهداف استفاده از پول‌هایش صحبت کنید.

 

دانلود اپلیکیشن پاپایو

به فرزندتان کمک کنید لذت اشتراک گذاری مالی را کشف کند. فرزندتان را تشویق کنید تا راه‌هایی را که می‌تواند برای کمک به دیگران پول خرج کند را پیدا کند. به آنها آموزش بدید که قیمت و کیفیت وسیله‌ای که می‌خواهند بخرند را در فروشگاه مقایسه کنند. در مورد اینکه چگونه تبلیغ‌کنندگان مردم را متقاعد می‌کنند تا محصولاتشان را بخرند، صحبت کنید و فرزندانتان را تشویق کنید که در مورد آگهی‌های تبلیغاتی هوشیار باشند.

نگرش سالم نسبت به قرض کردن را به فرزند خود بیاموزید. وقتی فرزندتان به اندازه کافی بزرگ شد تا بفهمد اعتبار چیست، به او اجازه دهید مقدار کمی پول اضافی را برای یک خرید از شما قرض کند. در مورد اینکه کودک شما هر هفته چه مقدار از پول توجیبی هفتگی خودش را پس انداز می‌کنه، صحبت کنید و بعد در مورد جمع آوری پول و پیگیری مانده باقیمانده هر هفته تا زمان بازپرداخت بدهی خیلی دوستانه به او تذکر بدین.

ارزش سرمایه گذاری عاقلانه را به کودکان آموزش بدهید

وقتی کودک شما به اندازه کافی بزرگ شد که مفهوم بدهی را درک کند، یک بازی سرمایه گذاری انجام دهید تا با این بازی استراتژی‌های سرمایه‌گذاری و ریسک های مالی را یاد بگیرد. وب سایت‌ها و اپلیکیشن های بازی آموزسی که به این مورد می‌پردازند می توانند بسیار مفید باشند.

فرزندتان را در برنامه ریزی مالی خانواده مشارکت دهید

اجازه دهید کودکتان ببیند که شما در حال برنامه ریزی بودجه، پرداخت قبوض، خرید دقیق و برنامه ریزی هزینه های عمده و تعطیلات هستید. انتخاب‌های مقرون به صرفه را توضیح دهید و به بچه ها اجازه دهید در فرآیند تصمیم گیری خانواده شرکت کنند. یک هدف مالی خانوادگی تعیین کنید که همه بتوانند برای رسیدن به آن تلاش کنند.

 

 

 

این مطلب چقدر مفید بود؟

برروی یکی از ستاره‌ها کلیک کنید!

میانگین نمرات 0 / 5. تعداد رای‌ها: 0

اولین فردی باشید که به این مطلب نمره می‌دهد!

دیدگاهتان را بنویسید