آموزش نوشتن به کودکان

آموزش نوشتن به کودکان
زمان مطالعه : 5 دقیقه
تاریخ انتشار:
نظرات: بدون دیدگاه
امتیاز:
0
(0)

تقویت مهارت های نوشتاری کودکان

نوشتن بخش مهمی از زندگی روزمره ماست. با این حال، آموزش نوشتن به کودکان و تسلط آنها بر نوشتن دشوار است. برای شروع با فعالیتهای ساده، می‌توانید به فرزند خود کمک کنید تا مهارت‌های نوشتاری خودش را افزایش دهد. با این کار شما در موفقیت آینده او به عنوان یک دانش آموز و یا یک بزرگسال سهیم خواهید بود.

نوشتن در هر سنی مهارت مهمی است. در این مطلب فهرستی از پیشنهاداتی که به فرزند شما کمک می کند مهارت های نوشتن قوی تری داشته باشد را ارائه می‌دهیم.

چرا نوشتن مهم است؟

نوشتن یک علم است

هر روز، برای انجام وظایف خود، نیاز به نوشتن داریم، چه پر کردن فرم در مطب پزشک باشد یا نوشتن نامه مهم اداری باید نوشتن را بلد باشیم. نوشتن به ما کمک می کند تا اطلاعات را به طور موثرتری سازماندهی کنیم. مطلب تقویت مهارت نوشتن در کودکان را هم مطالعه کنید.

 

دانلود اپلیکیشن پاپایو

نوشتن یک بخش مهم در تحصیل دانش آموز است

بچه ها در مدرسه ملزم هستند که بنویسند چه انجام تکالیفشان باشد و یا چه در زمان امتحان. با افزایش سن، انتظار می رود که مهارت های نوشتاری در کودک پرورش بیشتری پیدا کند. نوشتن می تواند عنصر مهمی در کار یک کارمند باشد. کارکنان در انواع مشاغل موظف به نوشتن هستند. شاید آنها پیام های تلفنی می گیرند و کارهای اداری انجام می دهند، یا گزارش های تحقیقی و مقالاتی را برای روزنامه می نویسند. هر وظیفه ای که باشد، توانایی آنها در انجام وظایف خوب به توانایی آنها در نوشتن بستگی دارد. بسیاری از متقاضیان شغل، زمان درخواست کار جدید باید رزومه و نامه درخواست خود را بنویسند و ارسال کنند.

نوشتن یک نوع ارتباط مهم است

نوشتن نامه و ایمیل یک روش معمول برای برقراری ارتباط با دوستان، بستگان و همکاران حرفه ای ماست. نوشتن غالباً آخرین مرحله ارتباطات است وقتی می خواهیم جایی برای شک و تردید باقی نگذاریم، به همین دلیل است که هنگام تصمیم گیری های مهم، قراردادها، اجاره نامه ها و معاهدات را می‌نویسیم و امضا می‌کنیم.

نوشتن می تواند خروجی مهمی باشد.

بسیاری از مردم نوشتن را درمانی می دانند و راهی مفید برای بیان احساساتی است که به راحتی نمی توان با صحبت کردن بیان کرد.

برای تقویت مهارت نوشتن چه کاری می توانیم انجام بدهیم؟

این مهم است که به خاطر داشته باشید که نوشتن می تواند به همان اندازه که یادگیری دشوار است برای کودک سخت باشد. بسیاری از بچه ها در سازماندهی کردن نوشته های خود مشکل دارند و این می تواند آنها را از نوشتن ناامید کند.

آنجاست که مشارکت والدین می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. تشویق فرزندتان برای توسعه مهارت های نوشتاری در سنین پایین و تبدیل شدن به نویسنده ای بهتر با افزایش سن، می تواند تأثیر مثبت مادام العمر بر نوشتن او داشته باشد و ممکن است نوشتن را برای او آسان تر و لذت بخش تر کند.

برای شروع، وزارت آموزش و پرورش تعدادی ایده در مورد کارهایی ارائه می دهد که می توانید به کودک خود کمک کنید تا نویسنده قوی تری شود. در حالی که بسیاری از این ایده ها در مورد کودکان کوچک صدق می کند، اما می تواند برای کودکان بزرگتر نیز تطبیق داده شود.

ایده هایی برای والدین:

چگونه به کودک خود کمک کنیم نویسنده خوبی شود؟

آنچه شما نیاز دارید

  • مداد، مداد رنگی یا نشانگر
  • نخ یا روبان
  • کاغذ یا دفترچه نوشتن
  • مقوا یا کاغذ سنگین
  • مقاله ساخت و ساز
  • قیچی ایمنی
  • قبل از شروع

مکانی را فراهم کنید

برای کودک شما مهم است که مکان خوبی برای نوشتن داشته باشد، مانند میز با سطح صاف. همچنین داشتن نور مناسب خیلی مهم است.

لوازم را برای آموزش نوشتن به کودکان تهیه کنید

مقدار زیادی کاغذ (خط دار و بدون خط) و چیزهایی برای نوشتن، از جمله مداد، خودکار و مداد رنگی، تهیه کنید.

پیشنهاد میکنم مطلب آموزش نوشتن با بازی به کودکان را از اینجا مطالعه کنید.

ایده پردازی

تا حد امکان در مورد ایده ها و برداشت های فرزند خود با او صحبت کنید و او را تشویق کنید تا درباره افراد و رویدادهایی که تجربه می‌کند برای شما حرف بزند.

کودک را تشویق کنید تا نقاشی بکشد و درباره نقاشی هایش بحث کند.

از فرزند خود در مورد نقاشی هایش سوالاتی بپرسید مانند:

“این بچه چیکار میکنه؟”

“آیا خانه اش شبیه خانه ما است؟”

“آیا می توانی داستانی درباره این تصویر بگویی؟”

به چیزهایی که فرزند شما می گوید، ترسیم می کند و ممکن است سعی کند بنویسد، علاقه نشان دهید و در مورد آنها سوال بپرسید.

از فرزند خود بخواهید که هنگام نوشتن داستان هایش آنها را برای شما تعریف کند. داستان را همانطور که فرزندتان تعریف می کند درک کنید، بدون ایجاد تغییر. از او بخواهید هر چیزی را که متوجه نشدید برایتان توضیح دهد.

فرزند خود را تشویق کنید تا اسمش را بنویسد

تمرین کنید که نامش را بنویسد و حروف نامش را در جاهای دیگر (روی تابلوها، فروشگاه ها و غیره) پیدا کند.

او ممکن است فقط با نوشتن چند حرف اول نامش شروع کند، اما به زودی بقیه موارد را هم با تمرین یاد می‌گیرد.

از بازی ها برای آموزش نوشتن به کودکان استفاده کنید

بازی ها و پازل های متعددی وجود دارد که به کودکان در افزایش مهارت نوشتن کمک می کند در حالی که دایره لغات آنها را افزایش می دهد. برخی از این موارد ممکن است شامل جدول کلمات متقاطع، بازی های کلمه ای و رمزنگاری هایی باشد که مخصوص کودکان طراحی شده است. استفاده از فلش کارت ها نیز سرگرم کننده است و ساخت آنها در خانه آسان است.

نوشتار فرزندتان را به کتاب تبدیل کنید

نقاشی ها و نوشته های او را روی کاغذهای رنگی بچسبانید. برای هر کتاب، یک جلد از کاغذ یا مقوای رنگی تهیه کنید و با سلیقه خاصی، نام او را به عنوان نویسنده، بنویسید. سوراخ هایی در صفحات و جلد ایجاد کنید و ورقه های دست نویس کودک را با نخ یا روبان به هم بچسبانید. با این کارها شما کودکتان را به نوشتن تشویق می کنید. تشویق های شما رفته رفته مهارت های نوشتن را در کودک پرورش می دهد.

 

این مطلب چقدر مفید بود؟

برروی یکی از ستاره‌ها کلیک کنید!

میانگین نمرات 0 / 5. تعداد رای‌ها: 0

اولین فردی باشید که به این مطلب نمره می‌دهد!

دیدگاهتان را بنویسید