آموزش نکات مهم قرآن به کودکان

زمان مطالعه : 2 دقیقه
تاریخ انتشار:
نظرات: بدون دیدگاه
امتیاز:
0
(0)

راه های آموزش قرآن به کودکان

روش های زیادی برای آموزش نکات مهم قرآن به کودکان وجود دارد. مانند آموزش قرآن به کودکان با شعر، آموزش قرآن به کودکان با بازی و آموزش قرآن به کودکان با داستان که می توانید یکی از آن ها را امتحان کنید.

نکات مهم در آموزش قرآن به بچه ها

قرآن به زبان عربی است و شاید برای کودکی که تازه خواندن و نوشتن به زبان فارسی را یاد گرفته است کمی سخت باشد بنابراین عجله نکنید. در این سن فقط باید کودک را با قرآن آشنا کرد. همین که سوره ای را برایش بخوانید و او گوش بدهد کافی است.
هنگام آموزش قرآن به کودکان آن ها را خسته نکنید و اگر دیدید رغبتی به خواندن آیات قرآن نشان نمی دهند معنی آن آیات و یا داستان آن سوره را برای کودک تعریف کنید تا او برای خواندن مشتاق شود. اگر این روش هم اشتیاقی در کودک ایجاد نکرد آموزش را به زمان دیگری موکول کنید.

 

دانلود اپلیکیشن پاپایو

می توانید در بین یادگیری قرآن یادگیری شعر را نیز بگنجانید تا تنوع ایجاد شود و کودک دلزده نشود. می توانید آموزش قرآن به کودکان را با بازی همراه کنید و او را به خواندن قرآن جذب کنید.

داستان های قرآنی در اپلیکیشن پاپایو

در اپلیکیشن بازی آموزشی پاپایو ما به کودکان همراه با داستان های جذاب و تصاویری کودکانه و رنگارنگ داستان های قرآنی را آموزش می دهیم . تا به صورت ناخودآگاه کودک به یادگیری بیشتر قرآن علاقمند شود. همراه با این داستان ها کودک با پیامبران و اتفاقاتی که برای آنها رخ داده است با زبان کودکانه  آشنا می شود.

روش های تشویق کودکان به قرآن خواندن

یکی از نکات مهم برای آموزش قرآن به کودکان این است که آن ها را به خواندن قرآن تشویق کنیم . هیچ وقت آن ها مجبور به کاری که دوست ندارند نکنیم.
کودکان معمولا کارها را از بزرگترها تقلید می کنند. بهترین کار برای علاقه مند شدن بچه ها به قرآن خواندن و یا داستان های قرآنی این است که شما را در حال قرآن خواندن ببینند. سعی کنید آیه های قرآن را با لحنی آهنگین و جذاب برای کودکان بخوانید. برای اینکه کودک به قرآن خواندن تشویق شود یک راه این است که به او جایزه بدهید.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برروی یکی از ستاره‌ها کلیک کنید!

میانگین نمرات 0 / 5. تعداد رای‌ها: 0

اولین فردی باشید که به این مطلب نمره می‌دهد!

دیدگاهتان را بنویسید