آموزش کار گروهی به کودکان

زمان مطالعه : 3 دقیقه
تاریخ انتشار:
نظرات: بدون دیدگاه
امتیاز:
0
(0)

آموزش مهارت کار گروهی در کودکان

آموزش کار گروهی به کودکان را جدی بگیرید. از همکاری در یک تیم ورزشی گرفته تا اجرای سرود کلاسی، کار گروهی بخش بزرگی از زندگی کودکان دبستانی است.  تسلط بر مهارت انجام کارهای تیمی به کودک شما کمک می کند نه تنها در مدرسه ، بلکه در طول زندگی خود موفق شود.

 چگونه می توانیم به کودکان خود مهارت انجام کار تیمی را آموزش بدهیم؟

بچه ها از همان کودکی باید یاد بگیرند چگونه با دیگران تعامل برقرار کنند. چگونه در بازی، اسباب بازی هایشان را به اشتراک بگذارند. نوبت در بازی را رعایت کنند و یا کودک دیگری را برای بازی کردن به جمع خود را بدهند. مهارت انجام دادن کارهای تیمی به کودک کمک میکند تا مهارت های اجتماعی دیگه ای مانند صبر، همدلی، ارتباط موثر، احترام به دیگران ، سازش و تحمل را به دست آورد. همچنین به آنها کمک می کند تا اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند و به دیگران اعتماد کنند.

 

دانلود اپلیکیشن پاپایو

اهمیت آموزش کار گروهی به کودک

به کودک کمک کنید که درباره انجام کارهای تیمی اطلاعات بیشتری داشته باشد. او باید بداند چه کارهایی را باید تیمی انجام دهد و هر کار تیمی چه خصوصیاتی دارد. نگران نباشید فقط کافیست با دیدن عده ای که کاری را تیمی انجام میدهند توجه کودک را جلب کنید. مثلا بازیکنان فوتبال وقتی در بازی با هم پاس کاری میکنند. یا در نانوایی وقتی شاطرهای نانوا با هم هماهنگ کار میکنند. در این موقعیت ها کودک با اصطلاح کار تیمی آشنا می شود و بعد از این شما راحت تر میتوانید به او توضیح بدهید که باید در برخی کارها با شما و یا دوستانش همراهی کند و به عنوان یکی از اعضای تیم باشد.

 

هنگام یادگیری کار تیمی از تخیل خود استفاده کند

به عنوان قصه شب ، داستانی را برای کودک تعریف کنید که چند دوست با کمک به هم میتوانند کاری سخت و مهمی را انجام بدهند. از یک شخص خاص توی قصه قهرمان نسازید. تخیل شما باید انقدر قوی باشد که در قصه ای که برای کودک تعریف میکنید مزیت شخصیت های داستان همکاری خوب اونا با تیم باشه. شخصیت هایی که هر کدام به تنهایی خصوصیات خوب و مهمی دارند اما با در کنار هم قرار گرفتن می توانند خیلی قدرتمند شوند.

 کار گروهی مهارت‌های ضروری اجتماعی را آموزش می‌دهد

وقتی می خواهید اهمیت کار گروهی را به کودک آموزش بدهید به این نکته توجه کنید که زیاده روی نکنید تا کودک احساس نکند همیشه برای انجام کارهایش باید به دیگران وابسته باشد. او باید تفاوت مستقل بودن و اهمیت داشتن مهارت انجام کار تیمی را خیلی خوب درک کند. کار گروهی مهارت‌های اساسی ارتباطی و اجتماعی، مانند گوش دادن فعال و صحبت موثر را آموزش می‌دهد. هنگام کار تیمی، کودک می‌آموزند که چگونه برای انجام فعایتیکه باید انجام بدهد خوب گوش بدهد. کودکان یاد میگیرند چگونه به یکدیگر گوش دهند تا به‌عنوان یک واحد منسجم عمل کنند. کار گروهی به کودکان می‌آموزد با احترام و اعتماد به نفس ایده‌ها و نظرات خود را به‌طور موثر در یک محیط گروهی بیان کنند.

 

این مطلب چقدر مفید بود؟

برروی یکی از ستاره‌ها کلیک کنید!

میانگین نمرات 0 / 5. تعداد رای‌ها: 0

اولین فردی باشید که به این مطلب نمره می‌دهد!

دیدگاهتان را بنویسید