افزایش اطلاعات عمومی کودکان

افزایش اطلاعات عمومی کودکان
زمان مطالعه : 3 دقیقه
تاریخ انتشار:
نظرات: بدون دیدگاه
امتیاز:
5
(1)

بچه ها در دوره پیش دبستانی چه می آموزند؟

افزایش اطلاعات عمومی کودکان : عمده ترین هدف اپلیکیشن پاپایو آماده کردن کودکان برای ورود به دبستان است. آموزش مهارتهای اجتماعی نظیر بالا بردن سطح تفکر خلاق و قدرت تصمیم گیری کودک از جمله آموزشهای مهم پاپایو است.

افزایش اطلاعات عمومی

مهارتهای خودیاری شامل طرز صحیح غذا خوردن، پوشیدن و در آوردن لباس و رعایت نظافت، از دیگر مهارتهای است که در بازی های پاپایو کودک می آموزد. از سوی دیگر، آموزش اطلاعات عمومی نظیر مفاهیم( بالا، پایین- چپ، راست- کوتاه، بلند و…)، مشاغل، حیوانات، میوه ها، رنگها، وسایل نقلیه و… همچنین مهارتهای نوشتن مانند طرز صحیح گرفتن مداد از جمله مواردی است که کودک یاد خواهد گرفت.

افزایش مهارت های حرکتی کودکان با پاپایو

با بازی های پاپایو مهارتهای حرکتی مانند وصل کردن نقطه ها و هماهنگی حرکت چشم و دست کودک تقویت می شود. در داستان های کودکانه اپلیکیشن پاپایو کودک به شکل غیر مستقیم مورد تعلیم و تربیت قرار میگیرد. کودک با اصطلاحاتی آشنا می شود که لازمه تقویت دانش و اطلاعات عمومی آن است.

این نکات را باید به کودک آموزش دهید

حرف زدن با غریبه ها

آموزش و هشدار دادن به کودکان در مورد ارتباط با غریبه ها از جمله مواردی است که پدر و مادرها باید آن را جدی بگیرند. باید در این مورد با دقت و تاکید بسیار با فرزندان خود صحبت کنید. ما در بخش اجتماعی بازی های پاپایو، اطلاعات مفید که حالت هشدار نیز دارند را به کودک منتقل می کنیم.

واکنش در برابر بلایای طبیعی

برخی از بلاهای طبیعی به مرور تخریب می کنند و آسیب می رسانند و فرد در برابر آنها فرصت واکنش دارد. اما برخی از آنها نیز ناگهانی هستند و نمی توان هیچ کاری انجام داد. وظیفه پدر و مادر این است ، فرزندان خود را برای رویارویی با چنین رویدادهایی آماده کنند. فرزندان باید بدانند در مواقع سیل، زلزله، طوفان یا آتش‌سوزی بهترین واکنش برای نجات را انجام بدهند.

راه های افزایش اطلاعات عمومی کودکان

برای کودکتان کتاب بخوانید

کتاب خواندن حس کنجکاوی کودک را تقویت میکند. کودک با شنیدن داستان ها مشتاق دانستن می شود. اگر کتاب مناسبی را برای خواند برای کودکان انتخاب کنید با هر قصه و داستان بخش زیادی اطلاعات به کودکان انتقال داده می شود.

 

از کنجکاوی کودکتان استقبال کنید

به سوال های کودک جواب های منطقی بدهید، اگر نمیدانستید چه جوابی به سوالش بدهید از او زمان بخواهید و بیشتر فکر کنید و حتی سرچ کنید که جواب درستی به او بدهید. کودک شما هر چه بیشتر سوال بپرسد بیشتر یاد خواهد گرفت. پس زمینه کنجکاوی کودکتان را فعال کنید.

از فیلم ها و انیمیشن های آموزنده برای سرگرم کردن کودک استفاده کنید. اینکه کودک شما ساعتی از روز را با تماشای تلویزیون و کارتون میگذراند خیلی هم خوب است اما در صورتی که کارتون و برنامه ای که میبیند بار آموزشی مفیدی برای کودک شما داشته باشد.

همراه کودک در جمع قرار بگیرید. خیلی از مسائل را ما با ارتباط برقرار کردن با دیگران یاد گرفته ایم. بچه ها هم استثنا نیستند آنها هم در رابطه با هم اطلاعاتی را که جذب کرده اند را به هم انتقال می دهند.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برروی یکی از ستاره‌ها کلیک کنید!

میانگین نمرات 5 / 5. تعداد رای‌ها: 1

اولین فردی باشید که به این مطلب نمره می‌دهد!

دیدگاهتان را بنویسید