افزایش تمرکز در کودکان با شیوه های آسان

زمان مطالعه : 3 دقیقه
تاریخ انتشار:
نظرات: بدون دیدگاه
امتیاز:
0
(0)

نکاتی برای افزایش تمرکز کودک

افزایش تمرکز در کودکان با شیوه های آسان را در این مطلب مورد بررسی قرار می دهیم.  اول به این سوال جواب بدید: کودک شما روی کاری که باید انجام دهد تمرکز دارد؟ برای اکثر بچه ها به دلیل کنجکاوی، شوق و انرژی، تمرکز بیش از چند لحظه بر روی هر کاری سخت است. با این وجود تمرکز کردن و تکمیل هر کاری هم اهمیت دارد. بزرگترها می توانند با تمریناتی تمکز خودشان را بهبود ببخشند. اما برای کودکان باید راهکارهای را با مدیریت بزرگترها در نظر گرفت.

شما می توانید به طرق مختلف به کودک خود کمک کنید تا تمرکز خود را افزایش دهد. این روش ها عادات و قواعد خاصی را به کودک می آموزد که باعث می شود هنگام انجام تکالیف یا انجام وظایف، تمرکزش بیشتر شود.

نکاتی برای افزایش تمرکز کودک

یک کار بزرگ را به کارهای کوچک تقسیم کنید

یک کار بزرگ به تمرکز و نظم بیش از حد نیاز دارد، بنابراین بهتر است آن را به کارهای کوچکتر تقسیم کنید. این روش شامل مشق شب، کارهای خانه و یادگیری مهارت های جدید هم می شود. انجام هدف های كوچك، كه منجر به اتمام یك هدف بزرگ می شود، به افزایش تمرکز کودک کمک می کند و احساس پیشرفت و حركت را در او ایجاد می كند.

 

دانلود اپلیکیشن پاپایو

محرک های حواس پرتی را حذف کنید

برای افزایش تمرکز در کودکان تا آنجایی که امکان دارد محرک های حواس پرتی را زمانی که کودک باید کار خاصی انجام دهد از اطراف او دور کنید. تا زمانی که دور و اطراف کودک پر از موضوع برای حواس پرتی است نمی توانید از کودک توقع داشته باشید که برای انجام کاری که انجام می دهد تمرکز داشته باشد. تلویزیون، موسیقی بلند، سر و صدا و هر چیز دیگری که ممکن است توجه کودک را به خودش جلب کند را از اطراف او دور کنید.

انجام یک کار مشخص در یک زمان مشخص

تکرار یک فعالیت هر روز در یک ساعت در نهایت، آن را به یک عادت تبدیل می کند. اگر كودك هر روز در یک ساعت مشخص برای انجام مشق شب بنشیند، بعد از مدتی برای مشق نوشتن در آن ساعت به تلاش كمتری برای تمركز نیاز دارد. ذهن او می داند که زمان انجام تکالیف فرا رسیده است.

 فعالیت بدنی کافی به آنها بدهید

برخی از فعالیت های بدنی، مانند بازی کردن، دویدن یا بعضی از ورزش ها، قبل از درس خواندن و انجام وظایف، راهی برای تخلیه انرژی اضافی ایجاد می کند. این روش به کودک کمک می کند تا کمتر هیجان زده باشد.بی حوصلگی را جبران می کند و باعث تمرکز بیشتر می شود. نکته دیگر اینکه باید اطمینان حاصل کنید که کودک شب به اندازه کافی خوابیده و همچنین در روز مقداری استراحت می کند.

برای اتمام یک هدف زمان تعیین کنید

برای افزایش تمرکز در کودکان باید برای انجام یک کار زمان تعیین کنید. مانند ده دقیقه، بیست دقیقه و غیره. این می تواند کودک را مجبور به تمرکز کند. تا هدف را در محدوده زمانی به پایان برساند. با این حال، باید مراقب این موضوع هم باشید، ممکن است محدودیت زمانی به بعضی از بچه ها استرس وارد کند. در تعیین زمان حجم کاری که کودک باید انجام دهد را با دقت در نظر بگیرید و در زمان دادن به کودک دست و دلباز باشید.

بازی های فکری یک راه حل عالی

با انجام بازی هایی که نیاز به فکر کردن دارند، می توانید توانایی تمرکز کردن کودک را تقویت کنید. بازی های زیادی از این دست وجود دارد که می توانید در اسباب بازی فروشی ها پیدا کنید. انجام بازی هایی که نیاز به تمرکز، برنامه ریزی و استفاده از حافظه دارند ، لذت و تمرکز را ترکیب می کنند.

قبل از شروع یک کار جدید کمی وقت بگذارید

وقتی که کودک شما مشغول کاری است، به او بگویید که چه کارهای دیگری باید انجام دهد. اما بین پایان کار و شروع کار جدید چند دقیقه باید استراحت کند. این از تنش و مقاومت درونی جلوگیری می کند. اگر می خواهید نتایج بهتری بگیرید ، باید خودتان هم تمرکز بالایی داشته باشید.

 

این مطلب چقدر مفید بود؟

برروی یکی از ستاره‌ها کلیک کنید!

میانگین نمرات 0 / 5. تعداد رای‌ها: 0

اولین فردی باشید که به این مطلب نمره می‌دهد!

دیدگاهتان را بنویسید