بازی آب در اجسام در پاپایو

بازی آب در اجسام در پاپایو
زمان مطالعه : 2 دقیقه
تاریخ انتشار:
نظرات: بدون دیدگاه
امتیاز:
0
(0)

آموزش مفاهیم علوم به کودکان

بازی آب در اجسام  از مجموعه بازی هاییست که برای آموزش مفاهیم علوم و افزایش مهارت هماهنگی بین حرکت چشم و دست در اپلیکیشن پاپایو طراحی شده است.

دیگر بازی های این مجموعه:

  • بازی اصطحکاک
  • بازی شیب
  • بازی آشنایی با اعضای بدن

دانلود اپلیکیشن پاپایو

سناریوی بازی:

در این بازی کودک با حالت مایع آشنا می شود. کودک وقتی وارد بازی می شود راهنمای بازی از او میخواهد که با حرکت انگشت مسیر حرکت آب را طوری تغییر بدهد که آب در ظرفهایی که در محیط بازی قرار دارند بریزد و آن ظرفها را پرکند. در این بازی که مناسب رده سنی سه تا پنج سال است مهارت هماهنگی چشم و دست کودک تقویت می شود. کودک با بازی آب در اجسام متوجه حالت مایع آب می شود و میبیند که آب شکل ظرف های مختلف را به خود میگیرد.

 

مهارت هایی که ” بازی آب در اجسام ” در کودک تقویت میکند:

آشنایی با حالات مختلف ماده ( حالت مایع)
هماهنگی بین حرکت چشم و دست
مهارت تصمیم گیری

آموزش مفاهیم علوم به کودکان

درک مفاهیم علوم و یادگیری آن در واقع رشد فکری کودک را در سطح عالی قرار می دهد .چرا که لازمه ی یادگیری مفاهیم علوم ابتکار عمل ، حس کنجکاوی ، خطر کردن و تفکر است. بچه ها می توانند از طریق مفاهیم علوم ؛ فرصت هایی را برای پیشرفت ، جست و جو ،اکتشاف در آزمایش ، سوال پرسیدن و تمرین انواع مختلف ارتباط؛ جنبه های گوناگونی از رفتار خلاق را به دست آورند . یافته های تحقیقی نشان می دهد بچه هایی که در کودکستان تجربه های علمی بدست می آورند؛ در موقعیت بالاتر مثال در زمان ورود به کلاس اول سریع تر از بچه هایی که فاقد این فرصت های علمی بوده اند ، در فراگیری خواندن پیشرفت می کنند . علوم را می توان در سالهای اولیه به کودکان آموزش داد . طوری می توانیم مفاهیم علوم را بازسازی یا دوباره سازی کنیم که بچه ها بتوانند با مفاهیم علمی به صورتی ساده آشنا شوند.

آموزش علوم به کودک چه کمکی می کند ؟

در حقیقت یک آموزش خوب علوم برای هر کودکی مهم است . به این خاطر که علوم در همه جا هست و درک اینکه بخشی از زندگی روزمره ی ماست ؛ می تواند کودکان را به موفقیت های بزرگی در زندگی آینده برساند .امروزه مفهوم ای که علوم تنها برای دانشمندان و مهندسان لازم است منسوخ شده و تفکری پوچ است . یک آموزش خوب علوم برای کودکان در همه پیش زمینه ها ، استعدادها ، علایق و توانایی هایش ضروری است . همه کودکان نیاز دارند دانش و مهارت هایی را که ما تحت عنوان سواد علمی می شناسیم به دست آورند .

این مطلب چقدر مفید بود؟

برروی یکی از ستاره‌ها کلیک کنید!

میانگین نمرات 0 / 5. تعداد رای‌ها: 0

اولین فردی باشید که به این مطلب نمره می‌دهد!

دیدگاهتان را بنویسید