بازی آب و هوا در پاپایو

بازی آب و هوا در پاپایو
زمان مطالعه : 2 دقیقه
تاریخ انتشار:
نظرات: بدون دیدگاه
امتیاز:
1.5
(2)

بازی برای آموزش آب و هوا به کودکان

بازی آب و هوا در پاپایو از مجموعه بازی هاییست که برای آموزش مفاهیم جغرافیا و افزایش مهارت تصمیم گیری در اپلیکیشن پاپایو طراحی شده است.

دیگر بازی های این مجموعه:

سناریوی بازی:

 آب و هوای برفی

در این بازی برای آموزش سرما پاپایو و دوستش در زیر برف در حال لرزیدن هستند. راهنمای بازی درباره برف و هوای سرد توضیح می دهد. و از کودک میخواهد که به پاپایو کمک کند که لباس مناسب فصل سرما را بپوشد. به مرحله بعد می رویم. پاپایو به خانه می آید و متوجه میشود که برف از سقف خانه وارد خانه میشود و باید سقف را تعمیر کند. در بازی پازل کودک باید با تکه هایی که در اختیار دارد جلوی بارش برف به خانه را بگیرد.

 

دانلود اپلیکیشن پاپایو

کودک با  حرکت انگشتش باید سفال ها را در جای درست قرار دهد. بعد از قرار دادن سفال ها پاپایو که دیگر سردش نیست خوشحال میشوند و این بازی تمام میشود.

آب و هوای بارانی

پاپایو و دوستش در حیاط خانه هستند و میکنند  اگر باران ببارد چکاری باید انجام دهند؟ راهنمای بازی دو گزینه را به کودک نشان می دهد . رفتن زیر سقف یا بازی توی فضای باز، اگر کودک بازی در فضای باز را انتخاب کند باران میبارد و پاپایو زیر باران خیس می شود . کودک با دیدن چهره پاپایو متوجه میشود که انتخاب نادرستی برای هوای ابری داشته است و باید بازی کردن در زیر سقف را انتخاب میکرده . این بازی برای تقویت مهارت قدرت تصمیم گیری کودکان سه تا پنج سال خیلی میتواند مفید باشد.

در ادامه بازی کودک باید به پاپایو کمک کند تا ناودون خونه را تعمیر کند. این بازی هم مثل بازی مرحله دوم بازی قبل یک پازل ساده برای آموزش شرایط آب و هوایی به کودکان است.

قسمت باد

پاپایو تلاش میکنه با قایق کاغذی که درست کرده در حوضه حیاط خانه بازی کند اما قایق حرکت نمیکند. راهنمای بازی از کودک میخواهد که بین برف و باد یک گزینه را برای حرکت دادن قایق در حوض انتخاب کند. اگر کودک برف را انتخاب کند برف میاد و حوض یخ میزند و قایق حرکتی نمیکند، پاپایو ناراحت می شود

اگر باد را انتخاب کند باد می وزد و قایق را حرکت میدهد و پاپایو خوشحال میشود.

در بازی دوم  پاپایو رو میبینیم که یه فرفره دستشه و ناراحت است چون نمیتواند فرفره را بچرخاند.  راهنمای بازی از کودک سوال می پرسد به نطرت چه کاری باید انجام بدهیم؟  دو گزینه  به کودک نمایش داده میشود .باد و باران ، اگر کودک باران را انتخاب کند. پاپایو و فرفره خیس می شوند و  اگر کودک باد را انتخاب کند. فرفره شروع به چرخش میکند و پاپایو خوشحال می شود.

 

این مطلب چقدر مفید بود؟

برروی یکی از ستاره‌ها کلیک کنید!

میانگین نمرات 1.5 / 5. تعداد رای‌ها: 2

اولین فردی باشید که به این مطلب نمره می‌دهد!

دیدگاهتان را بنویسید