بازی آشنایی با گل ها در پاپایو

بازی آشنایی با گل ها در پاپایو
زمان مطالعه : 3 دقیقه
تاریخ انتشار:
نظرات: بدون دیدگاه
امتیاز:
0
(0)

یادگیری گل‌ها برای کودکان

بازی آشنایی با گل ها برای کودکان از مجموعه بازی هاییست که برای آموزش جغرافیا به کودک و افزایش هوش طبیعی کودک ، در اپلیکیشن پاپایو طراحی شده است.

دیگر بازی های پاپایو آشنایی با:

  • حیوانات
  • شهر ها
  •  فصل ها

سناریو بازی:

در منو بازی پاپایو ، کودک انتخاب می کند که می خواهد کدام یک از میوه یا گیاهان را بازی کند. وقتی کودک بازی گلخانه را انتخاب کند وارد بازی معرفی گلها می شود. در گلخانه سه گلدان وجود دارد که و در کنار گلدان ها یک کیسه دانه که کودک با کشیدن انگشتش کسیه را بالای گلدان (خالی) قرار میدهد.  کیسه کج شده و یک دانه داخل گلدان قرار می گیرد. کودک باید هر سه گلدان را پر کند.

 

دانلود اپلیکیشن پاپایو

مراحل کاشت گل

اگر هر سه گلدان پر شود و کودک در بازی کیسه دانه را ول کند، کیسه دانه از صفحه خارج شده و جای آن آبپاش می آید. با درگ کردن آبپاش بالای گلدان ها، آب پاش کج شده و بر روی گلدان ها آب می ریزد. با ریخته شدن آب بر روی گلدان گلها رشد می کنند. رشد هر گل سه مرحله 1-جوانه 2-رشد ساقه و شکل گیری غنچه 3-کامل شدن رشد گیاه دارد.  برای رشدگیاهان در هر مرحله کودک باید آبپاش را دو ثانیه بر روی گل نگه دارد.

میزان آبیاری گل

وقتی هر سه گل به طور کامل رشد کرد و کودک آبپاش را رها کرد، آبپاش از صفحه خارج شده و روی ساقه و برگ گل یک الی سه کرم به صورت تصادفی ظاهر می شود. با تپ کردن بر روی هر کرم، کرم ها از بین می روند. بعد از این مرحله در کنار صفحه قیچی ظاهری می شود. با کشیدن (با انگشت)  قیچی بر روی برگ های تیره، آن برگ ها از بین می روند.

مراقبت از گل ها

اگر تمام برگ ها از بین رفته باشند و بازیکن قیچی را رها کند قیچی از صفحه خارج می شود و جای آن یک سبد می آید. با کلیک بر هر گل. گل ها از گلدان جدا شده و داخل سبد قرار می گیرند.بعد از چیده شدن همه گل ها توضیحانی راجع به گل برای بازیکن پخش می شود و بعد بازی تمام می شود. این توضیحات میتواند راجع به شکل ظاهری گل، بوی آن، مکان پرورش و غیره باشد.

زندگی شهری و دوری از طبیعت و گیاهان

قطعا همه ما خاطرات لحظات شیرین کودکی را به یاد می‌آوریم. لذت بازی‌های کودکانه در طبیعت هیچگاه از ذهن ما بیرون نخواهد رفت. اما متاسفانه در دنیای امروز، کودکان ما با رشد شهرنشینی، کمتر از نسل‌های گذشته با طبیعت انس گرفته‌اند و از مواهب آن بی نصیب مانده‌اند. بسیار مشاهده می‌شود که کودکان و نوجوانان بسیاری از وقت خود را صرف بازی‌های کامپیوتری، تلفن همراه و تماشای برنامه‌های تلویزیون می‌نمایند و این موجب انتقال استرس به کودکان و بسیاری از مشکلات روحی خواهد شد.

تقویت هوش طبیعی کودک با بازی آشنایی با گل ها

یکی از انواع هوش در تعریف هوش‌های چند گانه هوارد گاردنر، هوش طبیعی می‌باشد . این گونه افراد که از هوش طبیعی برخوردار هستند به زندگی دیگر موجودات زنده علاقه نشان می‌دهند و نسبت به آن کنجکاو هستند. همان‌طور که می‌دانید، کودکان به دلیل طبیعت کنجکاو خود بسیار به قرار گرفتن و گذراندن وقت خود در طبیعت علاقه‌مند هستند و چیزهای بسیاری فرا می‌گیرند. گردش های علمی در فضاهای باز و اکوسیستم‌ها برای پرورش هوش آن‌ها بسیار مفید است.

یکی از آسانترین راه‌های ارتباط­ کودکان با طبیعت، باغبانی است. تحقیقات و تجربیات نشان دهنده این موضوع است که کودکانی که از اوایل سال‌های زندگی‌شان خود به باغبانی ­پرداخته­‌اند و یا شاهد باغبانی پدر و مادرشان بوده‌­اند، از سلامت روانی بالاتری برخوردار بوده و نیز در بزرگسالی ارتباط بهتر و مثبت‌­تری با محیط برقرار می­‌کنند.

 

 

این مطلب چقدر مفید بود؟

برروی یکی از ستاره‌ها کلیک کنید!

میانگین نمرات 0 / 5. تعداد رای‌ها: 0

اولین فردی باشید که به این مطلب نمره می‌دهد!

دیدگاهتان را بنویسید