بازی اسپری حروف الفبا در پاپایو

بازی اسپری حروف الفبا در پاپایو
زمان مطالعه : 2 دقیقه
تاریخ انتشار:
نظرات: بدون دیدگاه
امتیاز:
0
(0)

آموزش حروف الفبای فارسی در پاپایو

بازی اسپری الفبا از مجموعه بازی هاییست که برای آموزش حروف به کودک و افزایش مهارت نوشتن در اپلیکیشن پاپایو طراحی شده است.

دیگر بازی های این مجموعه:

حرف در جملات
رانر برای پیدا کردن حروف
تیرو کمان برای آموزش کلمات

سناریو بازی:

در بازی اسپری حروف صفحه بازی شبیه یک قاب نقاشی است که کودک با حرکت انگشتش روی صفحه اسپری رنگی را روی صفحه پخش میکند. با پخش شدن رنگ در صفحه حروف نمایان می شوند. راهنمای بازی یکی از حروف را اعلام میکند. کودک باید با اسپری کردن رنگ در صفحه نقاشی حرفی را که گوینده اعلام کرده است را پیدا کند. هدف این بازی پیدا کردن حروف توسط کودک است. در سطح های متفاوت ممکن است جای حرف، نمادی از آن حرف بیاید. مثل آ :آلبالو ، و ممکن است حرف اشتباهی در صفحه پیدا شود. در صورت انتخاب اشتباه، موسیقی خاصی که نشان دهنده اشتباه کودک است پخش می شود.

ابتدای بازی دست راهنما بر روی صفحه حرکت می‌کند و به کودک راهنمایی می‌کند تا بر روی صفحه بکشد. توی بازی اسپری حروف کودک باید مهارت قرار دادن دست بر روی صفحه و کشیدن بر روی صفحه را داشته باشد.

مهارت هایی که بازی “ اسپری حروف ” در کودک تقویت می‌کند:

  • هماهنگی بین حرکت چشم و دست
  • داشتن خلاقیت
  • تقویت مهارت بصری
  • آشنایی با حروف الفبای فارسی

اگر کودکتان توانایی ذهنی دارد و می تواند زودتر از سن مدرسه خواندن و نوشتن را یاد بگیرد. از بازی هایی که در اپلیکیشن بازی آموزشی پاپایو طراحی شده میتوانید برای یادگیری کودک استفاده کنید. کودک باید توانایی تشخیص حروف الفبا را داشته باشد. به کودکان حدود سه تا چهار ساله می توان با بازی الفبا را آموزش داد. کودکانی که برنامه های آموزشی تلویزیون را تماشا می کنند می توانند حروف را تشخیص بدهند. به همین خاطر برای یادگیری حروف می توانید از طریق بازی وارد شوید.

آموزش الفبای فارسی با شعر و داستان

یکی از بهترین روش ها آموزش الفبای فارسی با شعر و داستان است که برای بچه ها هم سرگرم کننده است و هم آموزنده. به همین خاطر در بخش ادبیات پاپایو برای آموزش الفبای فارسی از داستان و شعر های کودکان و جذاب استفاده کرده ایم. اگر کودک تان به گوشی موبایل یا تبلت علاقه دارد شما می توانید از این فرصت بهترین استفاده را ببرید . با نصب اپلیکیشن پاپایو کمک کنید تا او همراه با بازی آموزش هم ببیند.

 

 

 

این مطلب چقدر مفید بود؟

برروی یکی از ستاره‌ها کلیک کنید!

میانگین نمرات 0 / 5. تعداد رای‌ها: 0

اولین فردی باشید که به این مطلب نمره می‌دهد!

دیدگاهتان را بنویسید