بازی اعضای بدن برای کودکان در پاپایو

بازی اعضای بدن برای کودکان در پاپایو
زمان مطالعه : 2 دقیقه
تاریخ انتشار:
نظرات: بدون دیدگاه
امتیاز:
0
(0)

آشنایی کودک با غذاهای مفید برای اعضای بدن

بازی اعضای بدن برای کودکان از مجموعه بازی هاییست که برای آموزش مفاهیم علوم و افزایش رشد شناختی کودک در اپلیکیشن پاپایو طراحی شده است.

دیگر بازی های این مجموعه:

دانلود اپلیکیشن پاپایو

سناریوی بازی:

محیط این بازی به این شکلی است که پسر بچه ی بانمکی روی صندلی میز ناهار خوری نشسته و مقدار زیادی غذای خوشمزه روی میز قرار دارد. در قسمت قبل کودک با یکی از اعضای بدن آشنا شده و الان نوبت آن رسیده با غذاهایی که برای هر کدام از اعضای بدنش مفید است آشنا شود. در ابر تصور کودک غذاهایی نمایش داده می شود که هرکدام از آنها سرشار از ویتامین برای بدن هستند و بچه هایی که این بازی را انجام میدهند باید غذای مورد نظر را از روی میز انتخاب کرده و به کودک بازی بدهند. با تکرار بازی کودک متوجه می شود برای مثال خوردن شیر برای اسکلت، ( استخوان بندی ) بدنش لازم و مفید است.

مهارت هایی که ” بازی غذاها در اعضای بدن ” در کودک تقویت میکند:

  • آشنایی با مفهوم مفید و مضر
  • هماهنگی بین حرکت چشم و دست
  • درک شناختی
  • تقویت قدرت تصمیم گیری

بازی آموزش اعضای بدن

یکی از مهمترین و پایه ای ترین موضوعات مهم برای شناخت کودکان نسبت به جهان اطراف خود آشنایی با بدن خود و چگونگی کارکرد آن و راههای مراقبت از خود می باشد. در بازی بخش علوم پاپایو ما کودک شما رو با اعضای داخلی و خارجی بدن و وظایفی که انجام میدهند آشنا میکنیم. در این مرحله کودک با بازی با اعضای خارجی بدنش آشنا می شود. اعضا خارجی مثل چشم ، گوش ، دست ، پا و دهان که برای کودک ملموس است را میتوان به خوبی همراه با وظایف هر عضو به کودک آموزش داد.

در این بازی به مطب دکتر می رود تا با اعضای بدن انسان ها آشنا شوند. دکتر اعضای ظاهری یک کودک را نام میبرد و عملکرد هر عضو را توضیح میدهد. برای مثال دکتر درباره دستگاه گوارش و یا اسکلت های بدن به کودک توضیح می دهد. در ادامه کودک باید اعضای بدن را در جای صحیح خودشان قرار دهد. بعد از موفقیت در این مرحله کودک باید تصمیم بگیرد غذای مفید برای هرکدامم از اعضای بدن کدام است .

 

این مطلب چقدر مفید بود؟

برروی یکی از ستاره‌ها کلیک کنید!

میانگین نمرات 0 / 5. تعداد رای‌ها: 0

اولین فردی باشید که به این مطلب نمره می‌دهد!

دیدگاهتان را بنویسید