بازی با ریاضی برای کودکان

بازی با ریاضی برای کودکان
زمان مطالعه : 4 دقیقه
تاریخ انتشار:
نظرات: بدون دیدگاه
امتیاز:
0
(0)

آموزش ریاضی با بازی

بازی با ریاضی یک راه حل عالی برای آموزش به کودکان است. کودک از طـریق بـازی چیزهای تازه‌ای کشف می‌کند، بازی، حس کنجکاوی کودک را تحریک می‌کند. بچه ها با تکرار خیلی راحت تر یک مهارت را کسب میکنند . اما کودک زمانی که به کاری علاقه داشته باشد آن را تکرار میکند و کودک به بازی علاقه دارد. شما میتوانید از علاقه کودک به بازی استفاده کنید و مباحثی که کودک به آنها کششی ندارد را آموزش دهید.

بازی به رشـد فکری کودک کمک می‌کند.  بازی‌ روشی‌ است‌ که در آماده‌سازی ذهن برای‌ یادگیری‌ مـهم‌ اسـت. استفاده از بازی نوعی تداعی یا کدبندی برای‌ یادگیری‌ بهتر اموری است که دیرتر یـا مـشکل‌تر بـه ذهن می‌نشیند.

 

دانلود اپلیکیشن پاپایو

سرگرمی‌ها‌ و بازی‌های‌ ریاضی‌

وقتی کودک بازی میکند، بدون اینکه اجباری در کـار بـاشد هـمه مهارت‌هایی را که برای پیشرفت در‌ ریاضی‌ لازم دارد را ناخودآگاه تمرین می کند. بازی‌ ، باعث می‌شوند کودک شما، ریاضی را‌ دوست داشته باشد. آموزش در‌ قـالب‌ بـازی‌، یکی از روش های تسریع یادگیری ریاضی است. استفاده‌ از‌ بازی در تدریس درس ریاضی هـرچند تـدریس را طـولانی‌تر می‌کند، اما یادگیری را عمیق‌تر‌، دلپذیرتر‌ و عملی‌تر می‌نماید.

کودکان برای یادگیری به بازی علاقه‌ زیادی نشان می‌دهند چون خودشان هم در‌ جریان‌ یادگیری و فعالیت هایش  قرار مـی‌گیرند. مـشارکت و درگیری فراگیر دانش‌آموز، جزء اساسی روش یادگیری است.

 با بازی حتی کودکان سنین چهار سال می‌توان عملیات جمع‌ و تفریق را یاد بگیرند. ریاضیات یکی از مهمترین درس هایی است که در مدرسه به کودکان آموزش داده می شود. یکی از چالش‌هایی که معلمان ریـاضی بـا آن روبه‌رو هستند‌ کمبود انگیزه و عـلاقه در بـعضی دانش‌آموزان برای یادگیری و پیشرفت در درس ریاضی است‌.

اما تجربه نشان داده که پیچیده‌ترین مـسائل ریـاضی وقتی در قالب سرگرمی و بازی‌های فکری عرضه شود، توجه کودکان را جلب می کند. خلاصه اینکه کودک و دانش آموز شما باید از یادگیری ریاضی لذت ببرد.

بازی های ریاضی

بازی هایی مثل تخته نرد، مار و پله و یا Battleship رو که می دونید چقدر برای یادگیری ریاضی خوبند. علاوه بر این ها بازی های الکترونیکی و مناسبی وجود دارند که می تونید روی تبلت یا گوشی برای بچه ها نصب کنید مثل اپلیکیشن پاپایو که برای بچه های 3 تا 7 سال خیلی مناسب است.

بازی های بخش ریاضی پاپایو

در بازی های بخش ریاضی پاپایو  از آن جایی که تمرکز این دسته از بازی ها بیشتر روی کودکان است تا بزرگسالان؛ المان های بچه گانه مثل رنگ، نقاشی، کاراکترهای متنوع و موسیقی های شاد در آن ها زیاد به چشم می خورد.

بازی اسپری اعداد

در بازی اسپری رنگ اعداد در اپلیکیشن پاپایو کودک در ابتدا با شکل نوشتاری عدد و بعد با شماره عدد آشنا می شود. در این قسمت کودک با رنگ آمیزی صفحه یک عدد را پیدا میکند و راهنمای بازی اسم عدد را به کودک آموزش می دهد و در ادامه بازی کودک با شمارش اعداد و ترتیب اعداد آشنا میشود.

در این بازی با طراحی انیمیشن های جذاب برای حرکت اعداد در صفحه و رنگ های شاد، تلاش شده تا توجه کودک به اعداد جلب شود و برای یادگیری تمرکز بیشتری داشته باشد.

بازی جمع اعداد

در بازی جمع اعداد در اپلیکیشن پاپایو ما از روش جورچین استفاده کردیم. کودک دو عدد و یه علامت جمع را در صفحه بازی می بیند و باید با کشیدن انگشت اعداد را در جای مناسب خود قرار دهد و بین اعداد علامت جمع را قرار دهد و بعد از اینکه کودک موفق به قرار دادن اعداد و علامت جمع در جای مناسب شود. جواب جمع آن دو عدد برای آموزش به کودک اعلام میشود.

حرکت اعداد و علامت جمع  به شکلی طراحی شده که کودک از حرکت دادن آنها روی صفحه لذت میبرد. صداهای جذاب کودکانه و انیمیشن های بامزه توجه کودک را جلب میکند. اگر کودک اعداد و علامت جمع را به شکل صحیح در جایگاه مناسبشان قرار ندهد نمیتواند از این مرحله از بازی عبور کند.

بازی درخت اعداد

در بازی درخت اعداد کودک همراه با دوستان پاپایو از درخت اعداد بالا میرود و در هر طبقه از درخت با شمارش اعداد آشنا می شود. ترتیب شمارش اعداد در این بازی اهمیت زیادی دارد . کودک از عدد یک شروع میکند و با هر طبقه که از درخت بالا می رود تعداد اعدادی که کودک با آنها آشنا میشود دونه دونه بیشتر خواهد شد.

این بازی ها فقط بخشی از بازی های آموزشی اپلیکیشن پاپایو برای ریاضی به کودکان است . همانطور که می دانید اپلیکیشن پاپایو یک بازی سرگرم کننده و شیرین برای کودکان است که در بخش های مختلف ادبیات، ریاضی، علوم، جغرافیا و نکات اجتماعی را به کودکان آموزش می دهد.

برای نصب این اپلیکیشن و کسب اطلاعات بیشتر میتوانید از طریق این لینک اقدام کنید.

 

این مطلب چقدر مفید بود؟

برروی یکی از ستاره‌ها کلیک کنید!

میانگین نمرات 0 / 5. تعداد رای‌ها: 0

اولین فردی باشید که به این مطلب نمره می‌دهد!

دیدگاهتان را بنویسید