بازی برای کودکان مبتلا به اوتیسم

زمان مطالعه : 3 دقیقه
تاریخ انتشار:
نظرات: بدون دیدگاه
امتیاز:
0
(0)

بازی برای کودکان اوتیسم

بازی برای کودکان مبتلا به اوتیسم می تواند ارتباطی بین کودک و محیط اطراف و همسن و سالانش ایجاد کند. بازی های زیادی است که هم کودک مبتلا به اوتیسم را متوجه محیط پیرامونش می کند و هم مهارت های اجتماعی را در او تقویت میکند.

فعالیت‌های شاد برای کودکان دارای اتیسم

فعالیت های روزانه برای آموزش به کودک مبتلا به اوتیسم نباید یک کار طولانی و طاقت فرسا باشد. حتی بازی کردن با کودک مبتلا به اوتیسم شرایط خاص خودش را دارد. او باید تصمیم بگیرد که دوست دارد چه بازی را انجام دهد.

 

دانلود اپلیکیشن پاپایو

بازی با کودکان مبتلا به اوتیسم سه تا پنج سال

جعبه‌ی بازی :

یک جعبه بزرگ را با اسباب بازی های کودک پر کنید. اسباب‌بازی‌های کوچک را درون این لگن قرار دهید و از کودک بخواهید دستانش را درون آن قرار دهد و اسباب بازی های مورد نظر را بیرون بیاورد. این بازی به کودک کمک می‌کند با لمس کردن وسایل با محیط ارتباط برقرار کند.

حباب‌های رنگی:

شما میتوانید با استفاده از حباب های رنگی توجه کودک را به سمتی که میخواهید جلب کنید. کودک مسیر حرکت حباب ها را دنبال می کند و میتواند نسبت به آنها هیجان و واکنش نشان می دهد. برای این کار می توانید از تفنگ های پلاستیکی حباب ساز که قیمت زیادی هم ندارند استفاده کنید. خودتان وقت استفاده از این اسباب بازی هیجان زیادی از خودتان نشان دهید. هیجان و احساسی که نسبت به حباب ها دارید با مبالغه به کودک نشان دهید. به این شکل میتوانید امیدوار باشید که او هم درباره احساسی که به دیدن حباب ها داره صحبت کند.

رنگ کردن با انگشت:

بازی رنگ کردن با انگشت می‌تواند به کودکان کمک کند رنگ‌ها را یاد بگیرد. رنگ کردن با انگشت بخشی از ترس های کودک مبتلا به اوتیسم را ازبین میبرد. لذتی که در این بازی کثیف است باعث میشود او حس بهتری نسبت به ارتباط برقرار کردن با رنگ ها داشته باشد.

آوازها و شعرها:

کودکان غالباً آهنگ شعرها یا تکرار مصراع‌های موجود در شعر را دوست دارند. شما می‌توانید شعرهایی را جمع آوری کنید که به کودکان آموزش دهد چگونه لباس بپوشند یا غذا بخورند یا اینکه از شعر مورد علاقه‌ اش استفاده کنید. فعالیت هایی که کودک دوست ندارد را با شعر هایی که دوست دارد تلفیق کنید تا کودک کمی احساس بهتری داشته باشد.

بازی های پاپایو چطور میتواند به کودک مبتلا به اوتیسم کمک کند؟

بازی های آموزشی اپلیکیشن پاپایو

بازی، نیاز اولیه و ضروری کودکان است. مهارت های کودک شما با بازی تقویت می شود و شخصیتش شکل میگیرد. بازی ها نقش مهمی در میزان یادگیری و هوش کودک دارند. اپلیکیشن بازی آموزشی پاپایو بازی هایی را برای آموزش به کودکان در نظر گرفته است. کودک مبتلا به اوتیسم چون نیاز به تکرار زیادی دارد میتواند بارها و بارها در کلاس درس پاپایو یک بازی آموزشی را تکرار کند و آن درس را یاد بگیرد.

بازی ها در اپلیکیشن بازی آموزشی پاپایو :

در بخش های زیادی از بازی های طراحی شده در اپلیکیشن بازی آموزشی پاپایو کودک باید با کشیدن انگشتان دست و هدایت حرکت چشمهایش مراحل بازی را طی کند. همین درگ و دراپ کردن در بازی ها به هماهنگی چشم و دست کودک مبتلا به اوتیسم کمک زیادی میکند. تقویت هماهنگی اندام های دست و چشم کودک یکی از مزایای بازی های طراحی شده در اپلیکیشن پاپایو است.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برروی یکی از ستاره‌ها کلیک کنید!

میانگین نمرات 0 / 5. تعداد رای‌ها: 0

اولین فردی باشید که به این مطلب نمره می‌دهد!

دیدگاهتان را بنویسید