بازی حواس پنجگانه کودکانه

بازی حواس پنجگانه کودکانه
زمان مطالعه : 2 دقیقه
تاریخ انتشار:
نظرات: بدون دیدگاه
امتیاز:
1.5
(2)

آموزش حواس پنجگانه به کودکان

بازی حواس پنجگانه کودکانه در پاپایو از مجموعه بازی هاییست که برای آموزش مفاهیم علوم و افزایش مهارت درک شناختی در اپلیکیشن پاپایو طراحی شده است.

دیگر بازی های این مجموعه:

بازی اعضای بدن 
بازی آب در اجسام
بازی اجسام در آب

 

دانلود اپلیکیشن پاپایو

سناریوی بازی:

در این بازی یه پسر بچه شیطون پشت میز نشسته تا با واکنش هایی که نسبت به انتخاب هاش نشون میده، حواس پنجگانه رو به کودک آموزش بدهد .
در حس بینایی کودک باید بین نور چراغ قوه و تماشای قاب عکس یک مورد را انتخاب کند بعد از انتخاب درست پسر بچه بازی،  احساس خوشحالی خودش را نشان میدهد و کودک متوجه میشود کدام گزینه حس خوب بینایی را نشان میدهد. همین روند برای آموزش حس های بعدی هم قرار داده شده کودک باید بین گزینه درست و گزینه غلط یکی را انتخاب کند. این بازی همراه با موسیقی و انیمیشن های سرگرم کننده برای کودکان سه تا پنج سال طراحی شده تا آنها را با حواس پنجگانه آشنا کند.

 

تقویت حواس پنجگانه

برای تقویت حواس کودک وسایل و بازی‌های گوناگونی وجود دارد اما هیچ کدام به اندازه آنچه در طبیعت یافت می‌شود، نمی‌تواند آموزنده و جالب توجه باشد. مثلا شما می‌توانید با رنگ سیب باعث افزایش حس بینایی، با بوی سیب موجب بالا رفتن حس بویایی و با خوردن سیب باعث پرورش حس چشایی او شوید. با هم برخی راه‌های افزایش حواس پنجگانه را مرور می‌کنیم.

یک روز خوشمزه را شروع کنید

غذا می‌تواند حواس پنجگانه را فعال کند. یک روز در ماه را به تهیه یک غذای جدید اختصاص دهید. اجازه دهید فرزندتان با همه حواس پنجگانه‌ خود آن غذا را توضیح بدهد. از او درباره چیزهای بد و خوبی که درباره غذا به نظرش می‌رسد، مثل صدا، بو، مزه و حس سوال کنید.

بیرون از خانه دنبالش بگردید

به همراه فرزندتان فعالیت‌هایی انجام دهید که حس او را نسبت به بافت‌ها، ‌بوها،‌ صداها،‌ مزه‌ها و دیدنی‌ها تقویت کند. هر جایی برای این کار مناسب است . اما بیرون از خانه و طبیعت بهترین انتخاب است. می‌توانید برای این کار گالری‌های هنری کودکانه، غذاهای متفاوت رستوران‌ها را هم در نظر بگیرید. یک لیست تهیه کنید از نمایش دادن چیزهایی که میتوانند در تقویت حواس پنجگانه کودکانه کمک کنند.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برروی یکی از ستاره‌ها کلیک کنید!

میانگین نمرات 1.5 / 5. تعداد رای‌ها: 2

اولین فردی باشید که به این مطلب نمره می‌دهد!

دیدگاهتان را بنویسید