بازی غذا دادن به حیوانات در پاپایو

بازی غذا دادن به حیوانات در پاپایو
زمان مطالعه : 2 دقیقه
تاریخ انتشار:
نظرات: بدون دیدگاه
امتیاز:
0
(0)

آموزش الفبا با بازی غذا دادن به حیوانات

بازی غذا دادن به حیوانات در ادبیات از مجموعه بازی هاییست که برای آموزش الفبا و افزایش مهارت خواندن در اپلیکیشن پاپایو طراحی شده است.

دیگر بازی های این مجموعه:

بازی غذا دادن به حیوانات بخش ریاضی
بازی غذا دادن به حیوانات بخش اشکال
بازی غذا دادن به حیوانات بخش علوم

 

دانلود اپلیکیشن پاپایو

سناریوی بازی:

طرح کلی این بازی در جنگل است که حیوانات  در قسمت های مختلف از جنگل بیرون می آیند و همینطور غذاهایی در قسمت های دیگری از جنگل بیرون می آید کودک در این بازی تمرینی باید غذا ها را به حیوانات برساند. این بازی- تمرین بعد از بخش های بازی -آموزشی اپلیکیشن پاپایو در درس های مختلف ادبیات، ریاضی، علوم  و… قرار داده شده تا همراه با بازی کردن آموزش هایی که به کودک داده شده است را دوباره یاد آوری شود.
دادن غذا ها به حیوانات ها با اکشن درگ و دراپ انجام می شود.
پس از رساندن هر غذا به حیوانات ، آنها خوشحال می شود و کودک را تشویق میکنند.
این تمرین پنج بار تکرار می شود و هر دفعه مثلا در بخش ادبیات حروف جدیدی را حیوانات درخواست می کنند. این بازی قدرت شنیداری و مهارت تصمیم گیری کودک را افزایش می دهد.

 

مهارت هایی که ” بازی غذا دادن به حیوانات ” در کودک تقویت میکند:

تمرین حروف، اعداد، اشکال، و …
هماهنگی بین حرکت چشم و دست
مهارت تصمیم گیری
پرورش قدرت شنیداری

بازی آموزش حروف الفبا به کودکان

بازی جمع آوری حروف اول

برای این بازی 32 کارت حروف الفبا را در یک کیسه قرار دهید. از کودکان بخواهید هر کدام یک حرف از داخل کیسه بردارند و با آن یک اسم یا یک کلمه بگوید.  اگر اسم یا کلمه ای به ذهنش نرسید باید آن حرف را به داخل کیسه برگرداند و یک حرف دیگر را از داخل کیسه انتخاب کند. به مرور برای تمرین بیشتر میتوانید از کودک بخواهید که دو تا از کارت ها را از کیسه خارج کند. و اسم یا کلمه ای را بگوید که این دو حرف در آن کلمه وجود داشته باشد. برای هیجان بیشتر بازی میتوانید برای کودک زمان مشخص کنید مثلا گفتن هر کلمه در 15 ثانیه .

آموزش تصویری حروف الفبای فارسی با پازل و جورچین

استفاده از پازل ها و جورچین ها یکی دیگر از بهترین روش ها برای برای آموزش حروف الفبا به کودکان است. حتی با این روش میتوان حروف انگلیسی را هم به بچه ها آموخت و با قرار دادن حروف کنار هم یک کلمه ساخت و از کودک خواست که این کار را تکرار کند تا کلمات بیشتری بسازد و یاد بگیرد.حتی میتوان از کودک خواست که حرفی را که از او میخواهید. در بین کلمات پیدا کند و به شما بدهد.

 

این مطلب چقدر مفید بود؟

برروی یکی از ستاره‌ها کلیک کنید!

میانگین نمرات 0 / 5. تعداد رای‌ها: 0

اولین فردی باشید که به این مطلب نمره می‌دهد!

دیدگاهتان را بنویسید