بازی فکری برای کودکان 6 ساله

زمان مطالعه : 3 دقیقه
تاریخ انتشار:
نظرات: بدون دیدگاه
امتیاز:
0
(0)

چند بازی فکری برای کودکان 6 ساله

بازی های فکری به رشد ذهنی کودکان کمک می کند. بازی فکر برای کودکان 6 ساله نقش یک محرک برای تقویت توجه و تمرکز در آنها را دارد. سرگرمی هایی که ذهن کودک را تقویت میکند بچه ها را برای آموزش های مدرسه آماده می کند.

خرید بازی فکری برای کودکان 6 ساله

قبل از هر بازی برای کودک باید سن آنها را در نظر بگیریم . بازی ها باید مناسب سن و دانش کودک باشد. اگر بازی های فکری که برای کودک می خرید خیلی ساده و یا خیلی سخت باشد کودک از بازی های فکری دیگر هم دلزده می شود.

دانلود اپلیکیشن پاپایو

1- بازی فکری دست چین

این بازی برای کودکان بالای 5 سال تا رده سنی نوجوانی مناسب است. دست چین یک بازی 2 تا 4 نفره گروهی شاد و جذاب برای گروه سنی 5 سال به بالا است. یک بازی سرعتی و بدون نوبت  که هر بازیکن باید تلاش کند زودتر از بقیه، لیوانهایش را بر اساس چینش رنگی روی هر کارت تصویر بچیند و زنگ بازی را به صدا در آورد. این بازی برای تقویت قدرت دقت و تمرکز، افزایش هوش هیجانی، افزایش اعتماد به نفس و سرعت عمل کودک مناسب است.

2- بازی فکری کاپوچین

کاپوچین یک بازی رومیزی سرعتی است. چون کودک باید قبل از بقیه با لیوان هایی که در دست دارد ترکیب مناسبی بسازد و زنگ را به صدا دربیاورد. در عین حال یک بازی تمرکزی است. چون باید دقت کند که ترکیبی که با لیوان ها می سازد مشابه ترکیبی باشد که روی کارت قرار دارد. این بازی فکری از جنس بازی‌های همزمان است. یعنی بازیکنان در آن قرار نیست تا منتظر نوبت خودشان باشند. بلکه همه همزمان شروع به چیدن لیوان‌هایشان روی هم، با نهایت سرعت و دقت می‌کنند.

3- بازی فکری تنگرام

یک بازی فکری هندسی که به رشد ذهنی فرزندتان کمک می‌کند.تنگرام یک بازی یک بازی فکری جالب است که می‌تواند همه را از جمله، کودکان 6 ساله به چالش بکشاند. در این بازی شما باید بتوانید اشکال مختلف و پیش‌فرضی را با استفاده 7 قطعه هندسی (5 مثلث در قطعات مختلف، یک مربع و یک متوازی الاضلاع) بسازید.بیش از هزار شکل می‌توان ساخت که درست کردن بعضی‌ از آنها به فکر و تمرکز زیادی نیاز دارد. می‌توانید برای کودکان شکل‌های ساده در نظر بگیرید و آنها را به برنده شدن ترغیب کنید.

پیشنهاد می‌کنم مطلب بازی های فکری برای تقویت ذهن کودکان را هم مطالعه کنید در این مطلب بازی هایی را برای تقویت ذهن کودک معرفی کرده ایم.

4. بازی فکری تیزبین حیوانات

یک بازی مناسب کودکان بالای 5 سال که بیشتر هوش دیداری کودکان را مورد هدف قرار می‌دهد و سرعت واکنش را در مسائل دیداری افزایش می‌دهد و در عین حال به بهبود قدرت تمرکز و توجه بچه ها هم کمک می‌کند. این بازی هم می‌تواند به صورت فردی هم به صورت گروهی صورت بگیرد. این بردگیم از یک سری کارت تشکیل شده که در هر کارت هشت تصویر در ابعاد مختلف وجود دارد، بین این تصاویر یک وجه مشترک وجود دارد. کسی که سریع‌تر از همه این وجه اشتراک را پیدا کند،برنده این رقابت می شود. تصاویر روی کارت‌ها، حیوانات هستند، پس با استفاده از این کارت‌ها می‌توانید انواع حیوانات را هم به فرزندانتان بشناسانید و با یک تیر دو نشان بزنید.

 

5- بازی فکری کیدوکو

کیدوکو یک بازی فکری جالب برای بچه های 5 سال به بالا است. اگر بازی سودوکو را انجام داده باشید، حتما استراتژی این بازی برایتان آشناست. چون کیدوکو نسخه ساده کودکانه بازی سودوکو به شمار می‌آید. وسایل این بازی شامل یک صفحه و تعدادی مهره است. کودک باید بتواند مهره‌ها را طوری در حفره‌های صفحه قرار بدهد که در هیچ سطر و ستونی مهره‌ای با رنگ تکراری وجود نداشته باشد. کیدوکو با توجه به اینکه شما چه معمایی را از داخل دفترچه راهنما انتخاب می‌کنید، ممکن است سخت یا آسان باشد. برای شروع بهتر است، معماهای ساده‌تر را برای بازی بچه‌ها انتخاب کنید و بعد از آن، آهسته آهسته سطح سختی بازی را افزایش بدهید. با استفاده از این سرگرمی به خوبی می‌توانید مفاهمیی همچون: رنگ، سطر، ستون را به کودک آموزش بدهید و مهارت‌هایی همچون قدرت توجه، تمرکز و حل مسئله را در کودک افزایش دهید.

 

این مطلب چقدر مفید بود؟

برروی یکی از ستاره‌ها کلیک کنید!

میانگین نمرات 0 / 5. تعداد رای‌ها: 0

اولین فردی باشید که به این مطلب نمره می‌دهد!

دیدگاهتان را بنویسید