بازی قطار آشنایی با شهرها در پاپایو

بازی قطار آشنایی با شهرها در پاپایو
زمان مطالعه : 2 دقیقه
تاریخ انتشار:
نظرات: بدون دیدگاه
امتیاز:
0
(0)

آشنایی با شهر‌ها در پاپایو

بازی قطار آشنایی با شهرها در پاپایو از مجموعه بازی هاییست که برای آموزش مفاهیم جغرافیا و افزایش مهارت حل مسئله در اپلیکیشن پاپایو طراحی شده است.

دیگر بازی های این مجموعه:

  • بازی کهکشان/ پیدا کردن اجسام فضایی
  • بازی معرفی گیاهان
  • بازی معرفی حیوانات

دانلود اپلیکیشن پاپایو

سناریوی بازی:

در ابتدای این بازی نقشه ایران به کودک نشان داده می شود و بعد دوربین به مقصد اول می رود در مسیر حرکت قطار به شهرهای مختلف ایران، کودک باید قسمت هایی از ریل قطار را که جدا شده است را در جای مناسب قرار دهد. رفته رفته سرعت حرکت قطار بیشتر می شود و کودک هم باید با سرعت بیشتری مسیر حرکت قطار را کامل کند. از هر شهری که قطار رد می شود آب و هوای آن شهر و گونه های گیاهی مربوط به اون شهر در پس زمینه حرکت قطار به کودک نشان داده می شود.

 

مهارت هایی که ” بازی قطار آشنایی با شهرها ” در کودک تقویت میکند:

  • آشنایی با مفهوم آب و هوا
  • هماهنگی بین حرکت چشم و دست
  • درک شناختی
  • آشنایی با برخی از شهر های ایران

بازی معرفی شهر‌ها

در این بازی پاپایو و دوستانش با کمک نقشه می خواهند به شهرهای مختلف ایران سفر کنند. در منو بازی کودک انتخاب می کند که می خواهد کدام یک از شهرها را بازی کند. با کلیک بر روی شهر مورد نظر کودک وارد صفحه شهر می شود. در این صفحه نقشه ای از شهر دیده می شود که عکس هایی در کنار آن چسبیده شده. کودک با کلیک بر روی این عکس ها وارد صفحه پازل می شود. عکسی هایی که کودک وارد آن نشده و یا وارد آن شده ولی پازل تمام نکرده سیاه و سفید بوده ولی عکس هایی که کودک وارد آن شده و پازلش را حل کرده رنگی نمایش داده میشوند.

عکس ها و توضیحات شهر ها شامل این اطلاعات است:

سوغات
اماکن معروف
فرهنگ یا جشن های مهم
غذا
لباس محلی
مساحت و جمعیت
افراد معروف

در صفحه پازل بازی با کلیک بر روی عکس ها، کودک وارد صفحه پازل می شود در این صفحه عکس که کودک بر روی آن کلیک کرده به 4 قطعه پازل جدا از هم تبدیل می شود. کودک باید این چهار قطعه را به هم وصل کند تا عکس کامل شود. بعد از کامل شدن هر عکس ، عکس به صورت بزرگ نمایش داده می شود توضیحات مربوط به عکس ها پخش می شود.

 

این مطلب چقدر مفید بود؟

برروی یکی از ستاره‌ها کلیک کنید!

میانگین نمرات 0 / 5. تعداد رای‌ها: 0

اولین فردی باشید که به این مطلب نمره می‌دهد!

دیدگاهتان را بنویسید