بازی معرفی شهرها در پاپایو

بازی معرفی شهرها در پاپایو
زمان مطالعه : 3 دقیقه
تاریخ انتشار:
نظرات: 4 دیدگاه
امتیاز:
0
(0)

بازی معرفی شهرها

بازی معرفی شهرها از مجموعه بازی هاییست که برای آموزش جغرافیا و تاریخ به کودک و افزایش مهارت هماهنگی حرکت چشمها و دست در اپلیکیشن پاپایو طراحی شده است.

دیگر بازی های پاپایو:

آشنایی با حروف الفبا در بازی بگرد و پیداش کن پاپایو

یادگیری حروف در کلمات و جملات

آموزش حروف الفبای فارسی با بازی جاروی فضایی

 

دانلود اپلیکیشن پاپایو

سناریو بازی:

پاپایو و دوستان با کمک نقشه میخواهند به شهرهای مختلف ایران سفر کنند. در منو بازی کودک شهر مورد نظرش را انتخاب می کند. ابتدا قسمتی از نقشه شهر نشان داده می شود و یک فلش روی صفحه ظاهر می شود که به طرف شهر مورد نظر (مثلا اصفهان) اشاره می کند.

بعد به کودک توضیح داده می شود که باید چه چیزی را پیدا کند. کودک با اسکرول کردن صفحه به طرفی که فلش نشان داده می شود نقشه را جابجا میکند تا به شهر مورد نظر برسد. شهر مورد نظر وقتی وارد صفحه شد با کادری مشخص می شود تا از بقیه شهرها متمایز باشد.

با کلیک بر روی شهر مورد نظر کودک وارد صفحه توضیحات شهر می شود. با کلیک بر روی شهرهای دیگر، نام آنها گفته می شود ولی به صفحه توضیحات نمی رود و همچنین اگر شهر درست در صفحه باشد کادر دور شهر درست شروع به حرکت می کند تا جلب توجه کند و اگر شهر درست در صفحه نباشد فلش شروع به حرکت می کند.

مطالب پیشنهادی برای آموزش به کودکان

2. صفحه توضیحات شهر

با ضربه زدن بر روی شهر در نقشه کودک وارد صفحه شهر می شود. در این صفحه نقشه ای از شهر دیده می شود که عکس هایی در کنار آن چسبیده شده.کودک با کلیک بر روی این عکس ها وارد صفحه پازل می شود.
عکس ها و توضیحات آن شامل مسائلی هستند که لازم است برای کودک توضیح داده شود. برای مثال:

 • سوغات
 • اماکن معروف
 • فرهنگ یا جشن های مهم
 • غذا
 • لباس محلی
 • مساحت و جمعیت
 • افراد معروف

3. صفحه پازل

با کلیک بر روی عکس ها، کودک وارد صفحه پازل می شود در این صفحه عکس که کودک بر روی آن کلیک کرده به 4 قطعه پازل جدا از هم تبدیل شده.

کودک باید این چهار قطعه را به هم وصل کند تا عکس کامل شود. بعد از کامل شدن هر عکس، عکس به صورت بزرگ نمایش داده می شود توضیحات مربوط به عکس ها پخش می شود. بعد از پایین پخش فایل صوتی کودک به صفحه شهر بازگردانده می شود.

مهارت هایی که بازی “معرفی شهرها” در کودک تقویت میکند:

 • آشنایی با شهر ها
 • هماهنگی بین حرکت چشم و دست
 • آشنایی فرهنگ ها مختلف در ایران
 • درک شناختی
 • گسترش دایره کلمات

نکته خیلی مهم در آموزش به کودکان

آشنا شدن كودك با محيط زندگی خود يك ضرورت بسيار مهم است كه اين امر را می بايست از دوران کودکی شروع شود. اگر چه دانش جغرافی در سرزمين ما و در برنامه های آموزشی هنوز به خوبی جا نيفتاده است، اما بيش از هر علم ديگری می تواند در اين روند به والدين کمک کند. علم جغرافی فقط در حيطه ی آشنايی با يك سری نام كوه ها، درياها و يا پايتخت ها نيست، بلكه دانش آشنايی با محيط زندگی و انطباق بهتر با محيط و شيوه های تغيير آن برای يك زندگی بهتر است.
علم جغرافی به كودك كمك می كند تا محيط پیرامون خود را بهتر بشناسند، امكانات خود را شناسايی كند، تسلط بهتری در استفاده و يا تغيير اين امكانات داشته باشد و مهم تر اين كه قدرت تصميم گيری او برای يك زندگی بهتر ارتقاء پيدا می كند.

 

 

این مطلب چقدر مفید بود؟

برروی یکی از ستاره‌ها کلیک کنید!

میانگین نمرات 0 / 5. تعداد رای‌ها: 0

اولین فردی باشید که به این مطلب نمره می‌دهد!

4 دیدگاه دربارهٔ «بازی معرفی شهرها در پاپایو»

دیدگاهتان را بنویسید