بازی معرفی فصل ها در پاپایو

بازی معرفی فصل ها در پاپایو
زمان مطالعه : 3 دقیقه
تاریخ انتشار:
نظرات: بدون دیدگاه
امتیاز:
0
(0)

آموزش فصل ها به کودکان

بازی معرفی فصل ها از مجموعه بازی هاییست که برای آموزش جغرافیا به کودک و افزایش مهارت تصمیم گیری کودکان در اپلیکیشن پاپایو طراحی شده است.

دیگر بازی های پاپایو:

  • آشنایی با حروف الفبا در بازی بگرد و پیداش کن پاپایو
  • یادگیری حروف در کلمات و جملات
  • آموزش حروف الفبای فارسی با بازی جاروی فضایی

دانلود اپلیکیشن پاپایو

سناریو بازی:

دوست پاپایو پشت پنجره ایستاده و به هوای بیرون نگاه میکند. کودک باید تصمیم بگیرد چه لباسی برای بیرون رفتن او مناسب است. در تصویر چند لباس به کودک نشان داده میشود، تا بهترین لباس برای آب و هوای بیرون را بر تن دوست پاپایو کند. در این بازی کودک موظف است که به دوست پاپایو کمک کند تا وسایل و لباس ھای مورد نیازش را انتخاب کند. از سمت راست تصویر اسکرول بار می آید که در آن چند گزینه برای یک قسمت از لباس دوست پاپایو وجود دارد به طور مثال در ھوای بارونی گزینه ھای چتر و کلاه است که کودک یکی را انتخاب کند و با اکشن درگ و دراپ (Drag & Drop) به دوست پاپایو می رساند. در صورت انتخاب اشتباه لباس به جایگاه اولیه برمیگردد. این روند بسته به فصل و لباس ھای مورد نیاز تکرار می شود تا دوست پاپایو لباس ھای مورد نیازش را بدست آورد.  در انتھا پاپایو و دوست پاپایو خوشحال از لباس ھاشون بازی و شادی می کنند.

آموزش فصل ها به کودکان:

در این قسمت کودک با اسم، شکل و تصویر فصل ها و توضیحاتی در مورد آنها آشنا می شود. سطوح مختلف آب و ھوای آموزش داده می شود و متناسب با سطوح گزینه ھای لباس ھا متفاوت است.

دست راھنمای بازی :

راهنمای بازی در مورد فصل ها و لباس مناسب هر فصل در ابتدای بازی توضیح می دهد و با توضیحاتی که راهنما به کودک می دهد، او باید بتواند لباس مناسب هر فصل را در بازی برای دوست پاپایو انتخاب کند.  دست راھنما نشان می دھد که کودک در اکشن ضربه زدن به چه قسمت ھایی ضربه بزند. در این قسمت کاربر باید مھارت قرار دادن دست و حرکت دست به صورت درگ و دراپ را داشته باشد و ضربه زدن را داشته باشد.

مهارت هایی که بازی “ آشنایی با فصل ها ” در کودک تقویت میکند:

  • آشنایی با فصل ها
  • هماهنگی بین حرکت چشم و دست
  • درک شناختی از فصل ها
  • پرورش ادارک دیداری

سن مناسب برای آموزش فصل ها به کودکان

آموزش فصل ها از سن چهار تا پنج سالگی به کودکان آغاز می شود . کودکان در این سن تغییرات آب و هوایی در فصل های مختلف سال را حس می کنند. و تغییرفصل ها برای آن ها قابل درک است . بنابراین این سن مناسب یاددادن نام فصل ها و همچنین ماه های مربوط به این فصل از سال است .

یکی از بازی‌هایی که به رشد مفهوم توالی کودکان کمک می‌کند، بازی چهار فصل است. کودک با بازی فصل ها در اپلیکیشن پاپایو با اسم های بهار، تابستان، پاییز و زمستان، که نشان‌دهنده فصل‌های یک سال است آشنا میشود. این بازی حس کنجکاوی کودک و خلاقیت ه در کودکان را تقویت میکند. کودک به شکل عملی در دنیای بازی ها متوجه میشود که په لباس های برای فصل های مختلف مناسب و یا نامناسب است.

 

این مطلب چقدر مفید بود؟

برروی یکی از ستاره‌ها کلیک کنید!

میانگین نمرات 0 / 5. تعداد رای‌ها: 0

اولین فردی باشید که به این مطلب نمره می‌دهد!

دیدگاهتان را بنویسید