بازی نقاشی محتوا در پاپایو

بازی نقاشی محتوا در پاپایو
زمان مطالعه : 2 دقیقه
تاریخ انتشار:
نظرات: بدون دیدگاه
امتیاز:
0
(0)

بازی نقاشی محتوا برای آموزش الفبای فارسی

بازی نقاشی محتوا در ادبیات از مجموعه بازی هاییست که برای آموزش الفبا و افزایش مهارت هماهنگی بین حرکت چشم و دست در اپلیکیشن پاپایو طراحی شده است.

دیگر بازی های این مجموعه:

بازی نقاشی محتوا در بخش ریاضی
بازی غذا دادن به حیوانات بخش ادبیات
بازی رانر حروف در بخش ادبیات

 

دانلود اپلیکیشن پاپایو

سناریوی بازی:

طرح کلی این بازی یک دفتر نقاشی است که چند پالت رنگ در کنار آن قرار داده شده است.  در دفتر نقاشی طرح کلی از یک نقاشی زیبای قرار دارد اما نقاشی رنگ ندارد. نقاشی از قسمت های مختلفی تشکیل شده که بر روی هر قسمت جایگاهی برای محتوا وجود دارد. (برای مثال در بخش ادبیات حروف الفبا نوشته شده است) . کودک باید بر روی پالت رنگ مورد نظر ضربه بزند و در صفحه نقاشی بر روی قسمتی از نقاشی که آن محتوا را دارد هم ضربه بزند.
پس از ضربه زدن در جای درست آن قسمت از نقاشی، نسبت به پالتی که انتخاب شده رنگ می شود.

 

مهارت هایی که ” بازی نقاشی محتوا” در کودک تقویت میکند:

تمرین خیلی خوبی برای یادآوری شکل حروف
هماهنگی بین حرکت چشم و دست
مهارت تصمیم گیری

رنگ آمیزی حروف الفبای فارسی برای کودکان

اگر کودک شما در یادگیری حروف الفبا و کلمات فارسی مشکل دارد، باید از راه و روش هایی استفاده کنید که او برای یادگیری بیشتر مشتاق باشد. بهتر است قبل از سن مدرسه کودک، یک سری از نکات آموزشی، در مورد یادگیری حروف الفبا را به کودکان آموزش داده باشید.

یکی از راه هایی که باعث بروز خلاقیت، آشنایی و یادگیری کودکان می شود نقاشی و تصویر سازی با حروف الفبا به خصوص در سال اول آشنایی با حروف الفبا است. در اپلیکیشن پاپایو در هنگام رنگ کردن حروف الفبا نام هر یک از حروف را مجددا برای کودک تکرار میکنیم تا با تمرین ملکه ذهن بچه ها شود.

یادگیری سی و دو حرف از الفبا برای همه کودکان راحت نیست . اگر کودک شما هم در یادگیری این حروف مشکل دارد می توانید از بازی رنگ آمیزی محتوای حروف الفبای فارسی در پاپایو استفاده کنید و در زمان رنگ کردن این حروف هر یک از آن ها را به کودک آموزش دهید و از کودک بخواهید نام حروف را تلفظ کند تا در ذهنش ماندگار شود.

 

 

این مطلب چقدر مفید بود؟

برروی یکی از ستاره‌ها کلیک کنید!

میانگین نمرات 0 / 5. تعداد رای‌ها: 0

اولین فردی باشید که به این مطلب نمره می‌دهد!

دیدگاهتان را بنویسید