بازی نقاشی محتوا در پاپایو

بازی نقاشی محتوا در پاپایو
زمان مطالعه : 2 دقیقه
تاریخ انتشار:
نظرات: 1 دیدگاه
امتیاز:
0
(0)

بازی رنگ آمیزی محتوا

بازی نقاشی محتوا از مجموعه بازی هاییست که برای آموزش رنگ آمیزی به کودک و افزایش مهارت هماهنگی حرکت چشمها و دست در اپلیکیشن پاپایو طراحی شده است.

دیگر بازی های این مجموعه:

آشنایی با حروف الفبا در بازی بگرد و پیداش کن پاپایو

یادگیری حروف در کلمات و جملات

آموزش حروف الفبای فارسی با بازی جاروی فضایی

 

دانلود اپلیکیشن پاپایو

سناریو بازی:

طرح کلی این بازی یک دفتر نقاشی است که چند پالت رنگ در کنار آن قرار داده شده است. روی هر پالت رنگ جایگاهی برای گذاشتن یک المان از آن است. و در دفتر نقاشی طرح کلی از یک نقاشی قرار دارد بدون رنگ (نقاشی های خیلی ساده و بدون جزئیات هستند)، نقاشی به قسمت های مختلف تقسیم شده است و بر روی هر قسمت جایگاهی برای محتوا طراحی شده است.کودک باید بر روی پالت مورد نظر یا المان آن ضربه بزند و بعد در صفحه نقاشی بر روی قسمتی از نقاشی که آن المان را دارد ضربه بزند. پس از ضربه زدن، درست همان قسمت از نقاشی، نسبت به پالتی که انتخاب شده رنگ می شود .

 

مطالب پیشنهادی برای آموزش به کودکان

 

مهارت هایی که بازی “ نقاشی محتوا ” در کودک تقویت میکند:

  • آشنایی با رنگ ها
  • هماهنگی بین حرکت چشم و دست
  • درک شناختی
  • بر انگیختن خلاقیت
  • پرورش ادارک دیداری

اکثر کودکان رنگ آمیزی کردن را دوست دارند. همچنین رنگ آمیزی گستره وسیعی از ابعاد جسمی و روانشناختی کودکان را پرورش می دهد. هر چه زودتر و در سن خردسالی کودک رنگ آمیزی کردن را شروع کند، یک عمر از مزایای مثبت آن بهره مند می شود.

رنگ آمیزی فعالیتی آرامش بخش و درمان کننده است؛ بویژه برای کودکانی که هیچ وسیله و روزنه ای برای دفع ناملایمات و تخلیه هیجانات ناخوشایند ندارند. حتی کودکانی که نرمال و عادی هستند نیز می توانند از طریق رنگ آمیزی احساسات، سَرخوردگی ها و عواطف خود را پالایش و پردازش کنند.

هماهنگی و توانایی تمرکز در کودکان خردسال در حال رشد می باشد. تشویق فعالیت هایی مانند رنگ آمیزی موجب پرورش و تقویت سالم و کارآمد این استعداد می شود. انتخاب رنگ ها، رنگ کردن جاهای مورد نظر  همگی می توانند به پرورش و تقویت هماهنگی چشم-دست در کودکان کوچکتر بسیار کمک کنند.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برروی یکی از ستاره‌ها کلیک کنید!

میانگین نمرات 0 / 5. تعداد رای‌ها: 0

اولین فردی باشید که به این مطلب نمره می‌دهد!

1 دیدگاه دربارهٔ «بازی نقاشی محتوا در پاپایو»

دیدگاهتان را بنویسید