بازی های بخش ریاضی پاپایو

بازی های بخش ریاضی پاپایو
زمان مطالعه : 5 دقیقه
تاریخ انتشار:
نظرات: بدون دیدگاه
امتیاز:
0
(0)

آموزش اعداد به کودکان در اپلیکیشن پاپایو

طراحان بازی های آموزشی در تلاش هستند تا با بازی و سرگرمی چیزی را به مخاطب آموزش دهند. در بازی های بخش ریاضی پاپایو  از آن جایی که تمرکز این دسته از بازی ها بیشتر روی کودکان است تا بزرگسالان؛ المان های بچه گانه مثل رنگ، نقاشی، کاراکترهای متنوع و موسیقی های شاد در آن ها زیاد به چشم می خورد.

بازی اسپری اعداد

در بازی اسپری رنگ اعداد در اپلیکیشن پاپایو کودک در ابتدا با شکل نوشتاری عدد و بعد با شماره عدد آشنا می شود. در این قسمت کودک با رنگ آمیزی صفحه یک عدد را پیدا میکند و راهنمای بازی اسم عدد را به کودک آموزش می دهد و در ادامه بازی کودک با شمارش اعداد و ترتیب اعداد آشنا میشود.

 

دانلود اپلیکیشن پاپایو

در این بازی با طراحی انیمیشن های جذاب برای حرکت اعداد در صفحه و رنگ های شاد، تلاش شده تا توجه کودک به اعداد جلب شود و برای یادگیری تمرکز بیشتری داشته باشد.

بازی جمع اعداد

در بازی جمع اعداد در اپلیکیشن پاپایو ما از روش جورچین استفاده کردیم. کودک دو عدد و یه علامت جمع را در صفحه بازی می بیند و باید با کشیدن انگشت اعداد را در جای مناسب خود قرار دهد و بین اعداد علامت جمع را قرار دهد و بعد از اینکه کودک موفق به قرار دادن اعداد و علامت جمع در جای مناسب شود. جواب جمع آن دو عدد برای آموزش به کودک اعلام میشود.

حرکت اعداد و علامت جمع  به شکلی طراحی شده که کودک از حرکت دادن آنها روی صفحه لذت میبرد. صداهای جذاب کودکانه و انیمیشن های بامزه توجه کودک را جلب میکند. اگر کودک اعداد و علامت جمع را به شکل صحیح در جایگاه مناسبشان قرار ندهد نمیتواند از این مرحله از بازی عبور کند.

بازی درخت اعداد

در بازی درخت اعداد کودک همراه با دوستان پاپایو از درخت اعداد بالا میرود و در هر طبقه از درخت با شمارش اعداد آشنا می شود. ترتیب شمارش اعداد در این بازی اهمیت زیادی دارد . کودک از عدد یک شروع میکند و با هر طبقه که از درخت بالا می رود تعداد اعدادی که کودک با آنها آشنا میشود دونه دونه بیشتر خواهد شد.

بازی های بخش ریاضی پاپایو: دبرنا

دبرنا یک بازی هیجان انگیز و جالب است که به تقویت حافظه دیداری و شنیداری کودک کمک میکند. در بازی دبرنای طراحی شده در پاپایو لیستی از اعداد یا حروف در صفحه به کودک نمایش داده می شود و راهنمای بازی عددی را به صورت رندم میخواند و شکل نوشتاری آن عدد سمت چپ صفحه به نشان داده می شود و کودک باید عدد خوانده شده را در صفحه دبرنا پیدا کند. هر وقت یک سر یا یک ستون کامل شد بازی تمام میشود. نکته مهم در این بازی این است که کودک باید عدد شنیده شده را در حافظه اش نگهدارد و با استفاده از حافظه دیداری اش عدد را در صفحه پیدا کند.

بازی نقاشی اعداد

کودک در مراحل قبل بازی های آموزش اعداد با شکل نوشتاری آنها آشنا شده است. در این مرحله یک نقاشی زیبا در صفحه قرار دارد که کودک باید شماره رنگ هایی که در سمت راست صفحه قرار دارد قسمتی از نقاشی که همان شماره را دارد را رنگ کند.

بازی بادکنک اشکال هندسی

در این بازی ده شکل از اشکال هندسی به کودک آموزش داده می شود. یکی از اشکال هندسی شبیه به یک ظرف در این بازی قرار دارد. در وسط صفحه یک درخت طراحی شده که بادکنک هایی با طرح اشکال هندسی از آن با لا می روند. کودک باید بادکنکی که راهنما اسمش را اعلام میکند را تشخیص بدهد و روی آن ضربه بزند. هر زمان که کودک بادکنک درست را انتخاب کند مایعی در ظرف پر می شود. بازی زمانی تمام میشود که ظرف شکل هندسی پر شده باشد.

 

پازل اشکال

در بازی های بخش ریاضی پاپایو در بازی اشکال ، نقشی ازعدد یا اشکال هندسی در صفحه قرار دارد. کودک باید با استفاده از تکیه های بریده شده از شکل اشکال آنها را با حرکت دست در جای مناسب قرار دهد، تا پازل آن عدد یا شکل هندسی کامل شود.

 

بازی کارخانه

فضای بازی یک کارخانه است که در آن 5 تابلو وجود دارد و بر روی هر تابلو یک محتوای خاص ،قرار می گیرد .راوی بازی با صدای شاد و کودکانه روند بازی را به کودک توضیح می دهد و نوشته روی هر تابلو را برای کودک می خواند. کودک در این تمرین باید بر روی یکی از محتوی ها ضربه بزند.
و پس از انتخاب گزینه درست، دستگاه کارخانه برای موفقیت کودک خوشحالی می کند. باقی گزینه ها از روی تابلو به پایین می روند و محتوای درست در جایگاه نوشته می شود. در بخش آموزش اعداد محتوای نمایش داده شده در کارخانه اعداد هستند.

بازی کارت حافظه

در این بازی یک سری کارت در صفحه وجود دارد که با ضربه زدن بر روی هر کدام برمی گردد. در ابتدا کودک یک طرف کارت را می بیند و در طرف دیگر کارت یک عدد نوشته شده است، با ضربه زدن بر روی کارت، کارت بر میگردد و محتوی طرف دیگر نشان داده می شود. کودک باید بر روی یک کارت دیگر نیز ضربه بزند تا کارتی با عدد مشابه را پیدا کند. پس از پیدا کردن تمام عددهای مشابه و انتخاب آن ها توسط کودک، بازی تمام می شود.

بازی دونده (رانر)

طرح کلی این بازی به این صورت است که یک محیط  رنگارنگ و جذاب به صورت تکرار شونده و بی نهایت وجود دارد که شخصیت کارتونی بازی در آن می دود. کاراکتر اصلی بازی با حرکت انگشت کودک شروع به دویدن می کند تا به صندوق محتوی میرسد. در صندوق محتوای بازی  اعداد محتوای داخل صندوق اعداد هستند.
در بازی رانر دو نوع محتوی داریم. محتوی صحیح که راهنمای بازی آن را اعلام کرده و کودک باید مطابق با آن عدد صحیحی که از صندوق خارج می شود را به دوست پاپایو در بازی برساند. دیگری اعدادی که به صورت رندوم از صندوق خارج می شوند اما با عددی که راهنمای بازی اعلام کرده، متفاوت هستند.

اطلاعات کامل تری از بازی رانر 

بازی جاروی فضایی

در بازی آموزش اعداد با بازی جاروی فضای یک سری سیاره طراحی شده اند. از قسمت پایین تصویر چاله های فضایی وارد می شوند که هر کدام دارای یک عدد خاص هستند. از بین چاله های فضایی، یکی از آن ها عدد صحیح را دارد. عدد صحیح آن عددی است که راهنمای بازی آن را برای هدف به کودک اعلام کرده است. در بازی یک سفینه وجود دارد، که کودک باید آن را به سمت چاله فضایی ببرد که عدد درست را دارد و با مکش سفینه عدد درست را بگیرد.

 

بازی غذا دادن به حیوانات

حیوانات در قسمت های مختلف از جنگل بیرون می آیند . همینطور غذاهایی در قسمت های دیگری از جنگل قرار دارد کودک موظف است غذا ها را به حیوانات برساند. دادن غذا ها به حیوانات با اکشن ” درگ و دراپ”  (کشیدن انگشت)  انجام می شود. پس از دادن غذا به تمام حیوانات، یک قسمت تمام می شود و دوباره حیوانات به بالای صفحه می آیند این روند تا 5 دفعه تکرار می شود. پس از اتمام قسمت ها ، حیوانات شادی و خوشحالی می کنند. نکته این بازی این است که غذاهایی که به حیوانات داده می شود اعدادی است که همان حیوان می خواهد.  کودک باید دقت کند که عدد درست را به عنوان غذا به حیوان بدهد.

 

 

این مطلب چقدر مفید بود؟

برروی یکی از ستاره‌ها کلیک کنید!

میانگین نمرات 0 / 5. تعداد رای‌ها: 0

اولین فردی باشید که به این مطلب نمره می‌دهد!

دیدگاهتان را بنویسید