بازی های شاد کودکانه با کاغذ

زمان مطالعه : 3 دقیقه
تاریخ انتشار:
نظرات: بدون دیدگاه
امتیاز:
0
(0)

بازی های ساده و جذاب برای کودکان

میخواهیم بازی های شاد کودکانه با کاغذ را به شما معرفی کنیم. خیلی از والدین از اینکه دوران شاد و قشنگ کودکی، بچه ها به خاطر شیوع کرونا در قرنطینه سپری می شود ناراحت هستند. به همین خاطر در این مطلب بازی هایی رو معرفی می کنیم که هم خیلی ساده هستند و هم خیلی جذاب. با این بازی ها می توانید لحظات خوبی رو در قرنطینه خانگی برای بچه ها ایجاد کنید.

اسم فامیل را دیگه همه می‌شناسند

اسم فامیل یک بازی شناخته شده و معروف است که تقریبا همه آدمها در طول زندگیشان یا یک باز بازی کردند یا حداقل اسمش به گوش شان خورده است.  در این بازی هرچقدر تعداد شرکت کنندگان بیشتر باشد، بازی جذاب تر می شود. کاغذ و خودکار (مداد) آماده کنید. گزینه هایی که مد نظر دارید مثل نام، نام خانوادگی، شهر یا کشور …. را لیست کنید. بعد یکی از حروف الفبا را انتخاب کنید. همه بازیکنان باید لیست خود را با کلماتی پر کنند که با آن حرف از الفبا شروع شده باشد. اگر اطلاعات کودک شما درباره بعضی گزینه ها کم است مثلا اسم شهر های زیادی به گوشش نخورده است. گزینه شهر یا کشور را حذف کنید و یک گزینه مثل نام انیمیشن و کارتون را به لیست اضافه کنید.

دانلود اپلیکیشن پاپایو

 

نقطه بازی یک بازی جذاب

نقطه بازی یک بازی جالب و سرگرم کننده برای دورهمی های خانگی است. اکثرا این بازی دو نفره انجام می شود اما با تعداد بیشتر هم امکان دارد فقط باید سایز کاغذ بزرگتر باشد و تعداد نقطه ها بیشتر شود. قوانین بازی خیلی ساده هستند، کافی است یک ورق کاغذ را به مقدار دلخواه به صورت منظم نقطه گذاری کنید و هر کس یک رنگ مداد یا خودکار برای خودش انتخاب کند. باید به نوبت هر نفر یک خط بین دو نقطه بکشد تا تمام صفحه پر شود. وقتی سه خط کنار هم قرار گرفت، نفر بعدی می‌تواند خط چهارم را رسم کرده و خانۀ شکل گرفته را برای خودش کند. بازی به همین شکل ادامه دارد تا اینکه نقطه ها تمام شود کسی که تعداد خانه های بیشتری داشته باشد برنده بازی شده است.

سرگم شدن با بازی دوز

دوز را فقط باید دو نفره بازی کرد، اما یکی از هیجان انگیزترین و محبوبترین روش‌ها سرگرمی است. یک جدول سه در سه روی کاغذ بکشید و یک نفر شکل دایره و دیگری شکل ضربدر را انتخاب کند. شروع کننده توافقی یا نوبتی است و هر کدام از طرفین می‌بایست تلاش کنند یکی از ردیف‌های عمودی، افقی یا اوریب را پر کنند.

اسم روی پیشانی

تعداد نفرات باید بیشتر از سه نفر باشد تا بازی جذاب تر شود. یک کلمه را انتخاب کنید. روی کاغذ بنویسید. روی پیشانی یکی از بازیکنان که کلمه را نشنیده است بچسبانید. حال او باید با روشی مشابه با بازی بیست سوالی، کلمه ای که روی پیشنانی اش چسبیده شده است را حدس بزند. بهتر است برای اینکه بازی سرگرم کننده‌تر و  خنده‌دار شود، کلمات بامزه و انتزاعی را انتخاب کنید.

حدس حروف کلمه

یکی از جالب‌ترین بازی‌های دورهمی که می‌توان آن را دو نفره یا بیشتر تجربه کرد، بازی حدس حروف تشکیل دهنده یک کلمه یا عبارت است. برای تجربه این سرگرمی جذاب ابتدا یک کلمه را مد نظر قرار داده و روی کاغذ به تعداد حروف آن خط تیره (به عنوان جای خالی) می کشیم. حال طرف مقابل می‌بایست با انتخاب حروف مناسب جاهای خالی را پر کند تا کلمه نهایی را حدس بزند.

 

 

این مطلب چقدر مفید بود؟

برروی یکی از ستاره‌ها کلیک کنید!

میانگین نمرات 0 / 5. تعداد رای‌ها: 0

اولین فردی باشید که به این مطلب نمره می‌دهد!

دیدگاهتان را بنویسید