بازی های شاد کودکانه در خانه

زمان مطالعه : 4 دقیقه
تاریخ انتشار:
نظرات: بدون دیدگاه
امتیاز:
0
(0)

بازی در خانه برای کودکان

معرفی بازی های شاد کودکانه در خانه: اگر دنبال بازی های میگردید که بچه ها در دوران قرنطینه انجام بدهند و سرگرم بشوند این مطلب مناسب شماست. برای پر کردن اوقات بی‌کاری در منزل و ایجاد روحیه نشاط در کودکان، میتوانید با برنامه‌ریزی و با استفاده از امکاناتی محدود این بازی ها را انجام دهید.

یک ماراتن فیلم راه بیندازید

دم دست‌ترین سرگرمی شما در دوران قرنطینه می‌تواند دانلود فیلم و انیمیشن یا پخش زنده آن‌ها باشد. فهرستی از بهترین انیمیشن‌های سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ تهیه و شروع به دانلود و تماشای آن‌ها کنید. می‌توانید از کمپانی های پخش فیلم و انیمیشن تازه‌ترین فیلم‌ها و انیمیشن‌های مناسب سن کودکان و فرزندان خود را انتخاب کنید.

 

دانلود اپلیکیشن پاپایو

یک قلعه بسازید

یادتون میاد توی بچگی خودمان هم با پشتی و بالشت برای بازی های کودکانه مان خانه درست میکردیم و ساخت خانه خودش انقدر جذاب و سرگرم کننده بود که تبدیل میشد به بازی اصلی . الان هم شما میتوانید با چادر، بالشت و وسایل بازی کودکان یک خانه بسازید. احتمالا چند ساعتی طول می‌کشد و حسابی بچه‌ها را سرگرم خواهد کرد.

کاردستی آسان بسازید

بعضی بازی ها در عین سرگرم کننده بودن آموزنده هم هستن مثل درست کردن کاردستی. کاردستی دنیای جذاب و رنگارنگی است که قوه تخیل بچه ها رو پرورش میدهد. مقداری کاغذ و مقوای رنگی، چسب و قیچی برای دوران قرنطینه تهیه کنید. مداد رنگی‌ها را بیاورید و همگی روز زمین ولو شوید تا هم بچه‌ها رنگ کنند و هم کاردستی‌های ساده‌ای با کمک هم بسازید. در ضمن در اینترنت هزاران طرح رنگ‌آمیزی هست و کافی است یک چاپگر سیاه و سفید داشته باشید تا آن‌ها را چاپ و به بچه‌ها بدهید. اجازه دهید خودشان شخصیت‌های مورد علاقه‌شان را انتخاب و بعد چاپ کنند.

آشپزی کنید

سرگرمی جذاب دیگر خانواده در این دوران می‌تواند آشپزی‌های متفاوت و خلاقانه با کمک بچه‌ها باشد. از کودکان بخواهید در تهیه نهار و شام همکاری کنند یا خودشان برخی چیزها مانند شیرینی و کیک، ژله و سالاد تهیه کرده و لذت ببرند. شاید اوایل همه چیز برای شما سخت شود و آشپزخانه حسابی بهم ریخته شود اما مطمئن باشید به دیدن و شنیدن صدای خنده بچه ها می ارزد. البته بعد از چندین بار بچه ها هم اصول آشپزی کردن را تا حدودی یاد میگیرن و کمتر موجب بهم ریختگی آشپزخانه می شوند.

لگو بسازید

بازی های شاد کودکانه در خانه / بچه‌ها عاشق ساختن هستند. ساختن چیزهایی با لگو یا بلوک‌های کوچک خانه‌سازی، پازل‌های با شکل‌های عجیب‌وغریب که وقتی با خلاقیت بچه‌ها ترکیب می‌شوند، ساختارهایی پیچیده‌تر پیدا می‌کنند. می‌توانید چیزهایی مانند پل بسازید و قوانین فیزیک را یاد دهید.

کتاب بخوانید

هیچ لذتی بالاتر از کتاب خواندن نیست. چند کتاب با عناوین مورد علاقه بچه‌ها خریداری و برایشان بخوانید و اگر خودشان می‌توانند بخوانند؛ لذت کشف دنیای کتاب‌ها را به آن‌ها بدهید. برنامه ساعت کتاب‌خوانی مشترک خانوادگی بگذارید تا یاد بگیرند هر روز کتاب بخوانند و با دیدن والدین خود تشویق شوند.

کنسرت برگزار کنید

بعد از شام، یک آهنگ یا موسیقی مورد علاقه را با همه اعضای خانواده اجرا کنید. یک برنامه استعدادیابی بدون خجالت کشیدن که می‌تواند هیجان زیادی داشته باشد. و باعث میشود که اعتماد به نفس کودک شما تقویت شود. چه اهمیتی دارد که شعر ها ناقص و یا غلط و غلوط خوانده شود آنچه مهم است احساس گرم صمیمی بودن خانواده و در کنار هم بودن است. شما میتوانید یک شب هایی هم نمایش اجرا کنید. ماندن در خانه بهترین فرصت است که انواع نمایش‌های بندانگشتی، عروسکی و حتی تئاتر را با بچه‌ها تمرین کنید. از کودکان بخواهید با یک عروسک داستانی را تعریف کنند. برخی انیمیشن‌های معروف و دوستی داشتنی خودشان را دو نفره یا چند نفره بازی کنید.

بازی جست‌وجوی اشیا را اجرا کنید

بازی های شاد کودکانه در خانه / می‌توانید وسایل خانه را پنهان و با دادن سرنخ‌هایی کمک به یافتن آن‌ها کنید. با یک سربند، چشمان یک عضو خانواده را بسته و وسیله‌ای را پنهان کنید. بعد می‌توانید با روش‌های مختلف مانند تولید صدا یا دادن سرنخ‌ها کمک به یافتن آن کنید.

بازی با اپلیکیشن بازی آموزشی پاپایو

بازی ها در اپلیکیشن بازی آموزشی پاپایو :
در بخش های زیادی از بازی های طراحی شده در اپلیکیشن بازی آموزشی پاپایو کودک باید با کشیدن انگشتان دست و هدایت حرکت چشمهایش مراحل بازی را طی کند. همین درگ و دراپ کردن در بازی ها به هماهنگی چشم و دست کودک کمک زیادی میکند. تقویت هماهنگی اندام های دست و چشم کودک یکی از مزایای بازی های طراحی شده در اپلیکیشن پاپایو است.

دیگر مهارت هایی که بازی های آموزشی اپلیکیشن پاپایو در کودک تقویت میکند:

افزایش دایره لغات کودک – آشنایی با کلمات – درک معانی کلمات
تصمیم گیری- تفکر خلاق- قدرت صحیح فکر کردن
خواندن و ادا کردن صحیح حروف و کلمات
محاسبات ریاضی – سرعت در حل مسئله – خلاقیت در حل مسئله
شناخت اعضای بدن- آشنایی با احساسات – آشنایی با علوم
مهارت ارتباطات موثر- مهارت کنترل هیجانات – مهارت نه گفتن

ویژگی های اپلیکیشن آموزشی پاپایو:

دسترسی به مجموعه کاملی از بازی های آموزشی
روش های تشویقی متنوع برای تقویت اعتماد به نفس کودکان
مناسب برای کودکان 3-6 ساله
استقلال کامل کودک در بازی کردن برای تقویت مهارت تصمیم گیری کودک
تصاویر رنگی و گرافیکی جذاب برای کودکان
همکاری با صداپیشگان معروف و محبوب

 

این مطلب چقدر مفید بود؟

برروی یکی از ستاره‌ها کلیک کنید!

میانگین نمرات 0 / 5. تعداد رای‌ها: 0

اولین فردی باشید که به این مطلب نمره می‌دهد!

دیدگاهتان را بنویسید