بازی های فکری برای تقویت ذهن کودکان

بازی های فکری برای تقویت ذهن کودکان
زمان مطالعه : 3 دقیقه
تاریخ انتشار:
نظرات: بدون دیدگاه
امتیاز:
0
(0)

چرا کودکان به بازی های فکری نیاز دارند

بازی های فکری برای تقویت ذهن کودکان و برای سلامت مغز آنها بسیار مفید هستند. هر بازی فکری مناسب یک رده سنی خاص است. این بازی ها به میزان سادگی و سختی شان به تقویت ذهن کمک می‌کنند. روش های زیادی برای قراردادن بازی های فکری در برنامه روزانه کودکان وجود دارد. که به شما توصیه میکنم حتما از این روش ها استفاده کنید. در کنار بازی های پرتحرک و پرجنب و جوش کودکان آنها را ترغیب به انجام بازی های فکری کنید. بازی های فکری به تقویت ذهن و توانایی های شناختی کودک کمک می کند و همچنین به او کمک می کند تا آرام بماند و تمرکز خود را بر روی یک کار نگهدارد.

فرآیندی برای تقویت تفکر در کودکان

یک بازی فکری در اصل یک معماست که کودک برای پیدا کردن جواب آن باید از فکرش استفاده کنید. اگرچه ممکن است معما یا سودوکویی که آنها سعی در حل آن دارند ساده باشد. اما به هرحال برای رده سنی آنها مناسب است و باید برای حل تلاش کنند. تقویت تفکر خلاق در کودکان به آنها کمک میکند که برای حل بسیازی از این بازی ها از روش های متفاوتی استفاده کنند. این کودکان همیشه چند راه حل متفاوت را بررسی می کنند تا سریع تر به جواب معمای بازی برسند.

دانلود اپلیکیشن پاپایو

بازی فکری تمرینی برای ذهن

این بازی ها ذهن را به شیوه ای متفاوت تمرین و نرمش می دهد. مانند هر ماهیچه دیگری، ما باید مغز خود رو فرم نگه داریم و قوای ذهنی خود را حفظ کنیم . شروع نرمش و تمرینات ذهنی از سنین پایین به کودکان در بزرگسالی کمک زیادی می کند.  تمرین دادن ذهن می تواند به کارهای مدرسه کودکان، فعالیت های بدنی و توانایی سازگاری سریعتر با اتفاقات جدید به آنها کمک کند. سعی کنید در برنامه بازی های بچه ها بازی های معمایی، سودوکو ، بازی با کلمات یا حل مکعب روبیک را قرار دهید. این نکته را هم فراموش نکنید که انجام ترکیبی بازیهای فکری بهتر از انجام فقط یک بازی است.

قدرت تمرکز را بهبود می بخشد

نداشتن تمرکز کافی مسئله ای است که همه کودکان خردسال با آن دست و پنجه نرم می کنند. انجام یک بازی فکری هیجان انگیز و سرگرم کننده کودکان را ترغیب می کند تا مدت طولانی روی یک مسئله تمرکز کنند تا حل شود. بازی که برای کودک خیلی آسان باشد به سرعت کنار گذاشته می شود. یک بازی  خیلی سخت هم می تواند خشم و بی میلی در کودک ایجاد کند. مطمئن شوید که هر بازی فکری که انتخاب می‌کنید مناسب سن و توانایی کودک است و او را تشویق کنید تا به بازی ادامه دهد.

تقویت خلاقیت کودکان با بازی ها فکری

همانطور که قبلا هم درباره اش صحبت شد، بازی های فکری نیاز به تفکر  و یافتن راه حل های خلاقانه دارند. خلاقیت کودکان باید پرورش یابد و یک بازی فکری می تواند به تقویت آن کمک کند.  تفکر خلاق همچنین می تواند برای حل مسائل ریاضی یا علوم هم به کودک کمک کند.

حافظه را بهبود می بخشد

انجام بازی مثل پازل ها به حافظه خوب نیاز دارند. تقویت حافظه به کودک کمک می کند که در مدرسه درس ها را عمیق تر یاد بگیرد و در حافظه اش ماندگار تر باشد. بازی هایی مثل کارت حافظه و پیدا کردن تفاوت دو تصویر هم درست مثل بازی فکری پازل حافظه کودک را تقویت می کنند.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برروی یکی از ستاره‌ها کلیک کنید!

میانگین نمرات 0 / 5. تعداد رای‌ها: 0

اولین فردی باشید که به این مطلب نمره می‌دهد!

دیدگاهتان را بنویسید