بالا بردن عزت نفس کودکان با بازی

زمان مطالعه : 2 دقیقه
تاریخ انتشار:
نظرات: بدون دیدگاه
امتیاز:
0
(0)

راهکارهایی برای بالا بردن حس افتخار کودک

بالا بردن عزت نفس کودکان با بازی مرتب کردن اتاق از مجموعه بازی هاییست که برای آموزش روابط اجتماعی به کودک و افزایش عزت نفس در اپلیکیشن پاپایو طراحی شده است.

دیگر بازی های اپلیکیشن پاپایو:

آموزش جمع اعداد به کودکان

آشنایی با حروف الفبا در بازی بگرد و پیداش کن پاپایو

آموزش نوشتن به کودکان با بازی

سناریو بازی:

در این بازی پاپایو در خانه دوستش مهمان است. بازی اتاق دوست پاپایو را نشان می دهد که برای جمع کردن و مرتب کردن وسایل به کمک نیاز دارد. در بازی وسایل دوست پاپایو بر روی زمین افتاده است و گوشه اتاق یک سبد برای جمع آوری وسایل قرار دارد، بازی کودک این است که بداند کدام وسایل را باید در سبد قرار دهد.

بالا بردن عزت نفس کودکان با بازی مرتب کردن اتاق : کودک باید با کشیدن انگشت روی صفحه وسایلی را که روی زمین افتاده را داخل سبد قرار دهد. پس از قرار دادن وسایل، کودک با ضربه زدن روی کتاب ها و وسایلی که روی طاقچه است را مرتب می کند.

پس از اتمام بازی (مرتب شدن اتاق ) ، مادر دوست پاپایو بابت مرتب شدن اتاق تشکر می کند و پاپایو و دوستش احساس لذت و افتخار میکند. در این بازی کودک با حس افتخار و مورد تقدیر قرار گرفتن آشنا می شود.

مهارت هایی که بازی “مرتب کردن اتاق” در کودک افزایش می دهد

  • مهارت هماهنگی حرکت چشم و دست
  • توانایی صحیح فکر کردن
  • تقویت عزت نفس کودک
  • تقویت حس اعتماد به نفس در کودک
  • تقویت حس توانایی و مستقل بودن
android-download
ios-download

تقویت عزت نفس در کودکان

یکی از مسئولیت‌های والدین برای ایجاد عزت نفس در کودکان این است که آنها را برای حضور در جامعه آماده کنند و فرد شایسته‌ای تحویل جامعه بدهند. عزت نفس از احساس امنیت، عشق و افزایش صلاحیت فرد برای انجام کارهای مختلف سرچشمه می‌گیرد. کودک باید با تلاش و صرف وقت توانایی خود را بهبود ببخشد. تشویق کودکان وقتی که کاری را به خوبی انجام می‌دهند، مفید است.

برای تقویت عزت نفس در کودکان به آنها فرصت بدهید تا شایستگی‌های خود را نشان بدهند و احساس کنند کمک‌شان باارزش است. به عنوان مثال وقتی که در سنین خردسالی هستند، از آنها بخواهید در آشپزی، مرتب کردن میز و تخت‌شان کمک کنند.

یکی از راه‌های افزایش اعتماد به ‌نفس در کودکان تشویق آنها به پیگیری علایق‌شان است. آنها را تشویق کنید تا کار موردنظرشان را به انتها برسانند. مهم نیست که کار موردنظر چیست. این کار می‌تواند حتی پشت سر گذاشتن مراحلی در یک بازی ویدئویی باشد. مهم این است که آنها به کاری که شروع کرده‌اند بچسبند و آن را به پایان برسانند.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برروی یکی از ستاره‌ها کلیک کنید!

میانگین نمرات 0 / 5. تعداد رای‌ها: 0

اولین فردی باشید که به این مطلب نمره می‌دهد!

دیدگاهتان را بنویسید