تقویت اعتماد به نفس در کودکان با راه حل های ساده

زمان مطالعه : 5 دقیقه
تاریخ انتشار:
نظرات: بدون دیدگاه
امتیاز:
0
(0)

تقویت اعتماد به نفس در کودکان با پاپایو

تقویت اعتماد به نفس در کودکان : کودکانی که احساس خوبی در مورد خود دارند، راحت تر می توانند با مشکلات محیط اطراف مقابله کنند. جملات دلگرم کننده شما می تواند به ایجاد اعتماد به نفس در کودک کمک کند.

فرزندتان را دوست داشته باشید

احساس دوست داشته شدن یکی از مهمترین نیاز های هر آدمی مخصوصا کودکان است. کودک شما برای داشتن اعتماد به نفس در جامعه نیاز به احساس پذیرش و دوست داشتن دارد. از خانواده شروع کنید و به او بگوید بابت اشتباهاتتان متاسف هستید و او را دوست دارید. عشق بدون قید و شرط، پایه ای قوی برای اعتماد به نفس ایجاد می کند.

جایی که لازم است او را ستایش کنید

مهم است که به کودک احساس عشق و ستایش بدید. اما در ستایش خود واقع بینانه باشید. اگر کودک شما مهارت خاصی ندارد اما برای موفقیت تلاش میکند، تلاش او را ستایش کنید. به کودک یاد بدهید بعضی کارها تلاش و تمرین و تکرار زیادی می خواهد و گاهی اوقات بهتر است بعد از اینکه بهترین تلاش خود را انجام دادید، حرکت کنید.

خودتان را دوست داشته باشید

قبل از اینکه به کودکتان بگویید که خودش را دوست داشته باشد، باید شما خودتان را دوست داشته باشید. شما می توانید با احترام گذاشتن به خودتان، به کودکتان نشان دهید که همه آدمها با ارزش هستند و آدم هایی که برای موفقیت تلاش میکنند ارزش بیشتری دارند. برای موفقیت های خود را با فرزندان خود جشن بگیرید. در مورد مهارت ها و استعدادها و تلاش های لازم برای دستیابی به این دستاوردها صحبت کنید.

انعطاف پذیری را آموزش دهید

باید بدانید که هیچ آدمی هیچ وقت در همه چیز موفق نمی شود. مشکلات و ناکامی ها همیشه وجود خواهد داشت. استفاده از این موانع به عنوان تجربیات یادگیری را اول خودتان باور کنید و بعد به کودکتان آموزش بدید. از مشکلات در خانه با عنوان پالش نام ببرید. کودک باید متوجه شود شکست یک چالش برای دوباره تلاش کردن است . بچه ها یاد خواهند گرفت که ناکامی ها بخش عادی از زندگی هستند و می توانند مدیریت شوند.

استقلال و ماجراجویی را تحریک کنید

بچه هایی که به خودشان اطمینان دارند مایل به انجام کارهای جدید هستند. در مورد کودکان ، شما باید انجام کارهای جدید آنها از دور نظارت کنید. اکتشاف را تشویق کنید، چه این سفر به پارک جدید و یا غذاهای جدید باشد. اجازه تجربه کردن را به او بدهید سرگرمی های جدید و سفر با همکلاسی ها می توانند اعتماد به نفس او را برای رسیدگی به شرایط جدید افزایش دهند.

ورزش و سایر فعالیت های جسمانی را تشویق کنید

با ورزش کودکان یاد می گیرند که می توانند تمرین کنند، پیشرفت کنند و به اهدافشان دست یابند. با ورزش کودکان نقاط قوت خود را تشخیص می دهند، ضعف های خود را قبول یا تقویت می کنند و دایره دوستان خود را گسترش می دهند.

قوانین سازگاری را تنظیم کنید

بچه ها خیلی خوب میدانند که چه کسی مسئول است و چه انتظار دارد. حتی اگر فرزند شما فکر می کند که قوانین خیلی سخت است، اما زمانی که شما قوانین را تنظیم و پیاده سازی می کنید و می خواهید که انجام شود، او به خودش در مورد آنچه که می تواند و نمی تواند انجام دهد اعتماد دارد.

هر خانوار قوانین متفاوتی دارد و با توجه به سن فرزند شما در طول زمان تغییر خواهد کرد. هر آنچه که در خانواده تان اتفاق می افتد، مهم است. یادگیری و انجام قوانین به کودک احساس امنیت و اعتماد به نفس می دهد.

 

به کودکانتان گزینه هایی را برای انتخاب بدهید

دادن اختیارات به کودکان – در یک مجموعه معقول از گزینه های انتخاب شده توسط شما باعث می شود آنها احساس قدرت کنند به عنوان مثال، در صبحانه ممکن است کودک شما گزینه تخم مرغ یا پنکیک را بدهد. یادگیری انتخاب های ساده در حالی که جوان است، کمک خواهد کرد که فرزندتان برای انتخاب های سخت تر که با بزرگ شدنش مواجه می شود آماده شود.

همیشه به جای او کاری انجام ندهید

صبور باشید و اجازه دهید که خودش کارهایش را انجام دهد. برای مثال، ممکن است سریعتر و آسانتر باشد تا شما لباس کودک پیش دبستانی خود را بپوشانید، اما اجازه دهید که او خودش این کار را برای کمک به مهارت های جدیدش انجام دهد.

هرچه بیشتر او را چالش های جدید دعوت کنید، بیشتر صلاحیت و اعتماد به نفس او را احساس می کنید.اجازه دهید او بداند هیچکس کامل نیست و توضیح دهید که هیچکس انتظار ندارد او بهترین باشد. مدلی که در مقابل اشتباهات و ناامیدی های فرزندتان واکنش نشان می دهید، واکنشی است که او انجام خواهد داد.

عجله نکنید یا ستایش نادرستی را انجام ندهید

تقویت اعتماد به نفس در کودکان : بچه ها در تشخیص ستایش بی قید و یا تعریف بی پایه هستند. اغلب کودکتان را زیاد ستایش کنید، اما در تعریفهایتان چیز مشخصی وجود داشته باشد، وگرنه کلمات شما چیزی را تکان نخواهد داد.

به عنوان مثال، به جای واکنش به آخرین طراحی فرزندتان، “وای، این عالی است. تو بهترین هنرمند جهان هستی”، سعی کنید چیزی شبیه این بگویید، “من واقعا دوست دارم که چگونه تمام خانواده را نقاشی کردی. تو حتی جزئیاتی مانند ریش بابا را هم کشیدی.”

کارهای خانوادگی مناسب را انجام دهید

مسئولیت هایی را به کودکان بدهید، مانند تنظیم میز، پیاده روی سگ ها و یا بردن لباس ها برای لباسشویی. آنها احساسات شایسته خود را افزایش می دهند و مهارت های حل مسئله را در خود تقویت می کنند. بین فرزندانتان مقایسه نکنید در عوض، فردیت هر فرد و هدایای ویژه هر کدام را درک کنید.

از نام های فرزندان برای ایجاد یک مزیت استفاده نکنید

هرگز احساسات کودک خود را محکوم نکنید، هنگامی که شما عصبانی هستید، کمی استراحت کوتاه انجام دهید، بنابراین چیزی نخواهید گفت که پشیمان شوید و به یاد داشته باشید، شما می توانید اقدامات کودکتان را که دوست ندارید، بدون نشان دادن حستان دوست نداشته باشید ، حتما تفاوت را به فرزندتان نشان دهید.

تقویت اعتماد به نفس در کودکان

در بازی های طراحی شده بخش اجتماعی اپلیکیشن بازی آموزشی پاپایو کودک همراه با بازی با چالش هایی مواجه می شود که در راستای تقویت اعتماد به نفس او خواهد بود.

کودک در آن بازی ها در جمع خانواده دوست پاپایو قرار میگیرد و هر بار در یک شرایط خاص باید تصمیماتی بگیرد. تصمیم گرفتن، مستقل بودن و تجربه شکست و موفقیت در بازی به تقویت مهارت اعتماد به نفس کودک شما کمک زیادی خواهد کرد.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برروی یکی از ستاره‌ها کلیک کنید!

میانگین نمرات 0 / 5. تعداد رای‌ها: 0

اولین فردی باشید که به این مطلب نمره می‌دهد!

دیدگاهتان را بنویسید