تقویت حافظه کودکان با بازی

زمان مطالعه : 2 دقیقه
تاریخ انتشار:
نظرات: بدون دیدگاه
امتیاز:
0
(0)

تقویت حافظه کودکان

تقویت حافظه کودکان با بازی : تقویت حافظه کودکان می تواند روند رشد و تکامل مغزی کودک را بیشتر کند، اهمیت آن را نمی توان دست کم گرفت. بازی های سرگرم کننده هم به تقویت حافظه و هوش کودکان کمک می کنند و توانایی او برای استدلال را افزایش می دهند.

دامنه‌ لغات‌ کودک‌ بستگی‌ مستقیم‌ به‌ بازی ها و محیط اطراف‌ او دارد. سوال پرسیدن از کودک باعث میشود او برای جواب به سوال شما در جستجوی کلمات مناسب باشد. برای جواب دادن کودک نیاز دارد به حافظه خودش رجوع کند. و در مجموع بازی سوال و جواب در روند تقویت حافظه کودک و گسترش دایره لغات او بسیار موثر خواهد بود.

جورچین کلمات

یک روش سرگرم‌کننده و ارزان دیگر برای تقویت حافظه و افزایش تمرکز، جورچین است. بازی جورچین به‌ کودک کمک میکند درحین بازی و به شکل غیر مستقیم با کلمات جدید آشنا شود. او برای سرهم کردن جورچین کلمات نیاز به بکار گیری حافظه اش دارد.


بگرد و پیداش کن

یه بازی جالب و لذت بخش برای کودکان بازی بگرد و پیداش کن است. چند اسباب بازی کوچک و تقریبا یک شکل را کنار هم بگذارید و از کودک بخواهید چند لحظه ای به آنها نگاه کند. سپس چشمهایش را ببند. یکی از اسباب بازی ها را بردارید. از کودک بخواهید حدس بزند کدام اسباب بازی از جمع اسباب بازی ها کم شده است. این بازی در تقویت حافظه کودکان بسیار مفید است. در اپلیکیشن پاپایو ما این بازی را با کلمات برای کودک طراحی کرده ایم. به همین خاط هم دایره لغات کودک گسترده میشود و هم حافظه او تقویت خواهد شد.

 

کلمات و تصاویر

کودکان عاشق حیوانات هستند و به همان اندازه نیز صدا در آوردن را دوست دارند. برای کمک به بهبود حافظه کودک، در اپلیکیشن پاپایو این دو را با هم ترکیب کرده ایم. در بخش معرفی حیوانات کودک باید تشخیص دهد صدای پخش شده مخصوص کدام حیوان در بازی است.

استفاده از داستان برای تقویت حافظه کودکان

داستان، آیتم‌ها و حقایقی را که باید به خاطر بسپارید، به هم ربط می‌دهد و درنتیجه به یاد آوردن آنها را آسان‌تر می‌کند. هنگام طراحی داستان، یک تصویر ذهنی قوی‌ از آنچه رخ می‌دهد، به‌وجود بیاورید. داستان داده‌ها را با تصویر ذهنی کودک ارتباط می‌دهد و باعث می‌شود بهتر آنها را به خاطر بسپارند.

بازی پازل برای تقویت حافظه

پازل یکی از چالش برانگیزترین بازی‌های فکری تقویت هوش و حافظه است. کودک میتواند با درست کردن پازل در اپلیکیشن پاپایو لحظات شیرینی را تجربه کند. از طرفی پازل موجب ایجاد هماهنگی بین چشم و دست کودک می‌شود و به رشد مغز او کمک زیادی می‌کند.

در اپلیکیشن پاپایو سعی بر آن است که بازی های طراحی شده علاوه بر آموزش مباحث اصلی مثل الفبا و اعداد و رنگها و … راهکاری برای تقویت استعداد ها و نیاز های اجتماعی کودک هم باشد. بنابراین در خیلی از بازی ها از روش هایی برای تقویت حافظه کودک استفاده کرده ایم.

 

این مطلب چقدر مفید بود؟

برروی یکی از ستاره‌ها کلیک کنید!

میانگین نمرات 0 / 5. تعداد رای‌ها: 0

اولین فردی باشید که به این مطلب نمره می‌دهد!

دیدگاهتان را بنویسید