تقویت مثبت اندیشی در کودکان

زمان مطالعه : 2 دقیقه
تاریخ انتشار:
نظرات: بدون دیدگاه
امتیاز:
0
(0)

راهکارهایی برای تقویت مثبت اندیشی در کودکان

اگر میخواهید مثبت اندیشی را در کودکتان تقویت کنید باید خودتان به عنوان والدین مثبت اندیش باشید. بچه ها با دقت خیلی زیادی رفتار بزرگترها را زیر نظر دارند. اگر شما مثبت اندیش باشید احتمال اینکه کودک شما هم نگرش مثبتی داشته باشد خیلی بیشتر خواهد بود .

راهکارهای تقویت مثبت اندیشی

1. عشق و محبت

 ابراز عشق و علاقه بی قید وشرط را امتحان کنید. برای اینکه کودک شما حس خوبی نسبت به دنیای اطرافش داشته باشد اول باید این حس خوب را نسبت به شما و در خانه داشته باشد. روابط گرم و مستحکم زمینه را برای مثبت اندیشی محیا میکند. یکی از مهمترین نیاز های کودک دریافت احساس عشق و امنیت اطرف والدین و خانواده اش است. کودکان از شنیدن دوستت دارم خیلی بیشتر از بزرگترها لذت می برند. با تماشای فیلم و انیمیشن همراه کودک، تعریف خاطرات و داستان‌های جالب برای کودک و احترام گذاشتن به اعضای خانواده، خیلی راحت میتوانید فضای خانه را شاد و پرانرژی کنید.

 

دانلود اپلیکیشن پاپایو

2. تعریف و تمجید

کودکان را مشخصا برای کاری که کرده‌اند تشویق کنید. تعریف و تمجیدهای کلی که دلیلشان خیلی مشخص نیست اثر زیادی ندارند و باعث می‌شود کودک رفته‌ رفته این تعاریف را جدی نگیرد. خیلی واضح از دختر یا پسرتان برای همکاری کردن در کارهای خانه و یا مسئولیت پذیر بودنش تشکر کنید.

3. بینش و اهداف

هدف داشتن به مسیر کودکان جهت می‌دهد و باعث می‌شود در زندگی نتایج و خروجی‌های مشخصی را برای خود تعیین کنند. تعیین اهداف برای کودکان ساختاری در اختیارشان می‌گذارد تا با استراتژی‌های مشخص برای خود بیانیه‌ی هدف تشکیل بدهند.

4.  تقویت استعدادها و توانایی‌ها

اگر استعدادهای کودکتان را بشناسید، می‌توان به او در جهت پیشرفت توانایی‌هایش کمک کنید. کمک به تقویت استعدادها و نقاط قوت کودکان در ایجاد مثبت اندیشی در آنها تأثیر بسزایی دارد. باید به او بیاموزید که تلاش و پشتکار، او را به موفقیت و نتایج دلخواهش می‌رساند. به کودک آموزش دهید که در مسیر رسیدن به اهداف ممکن است با چالش و شکست مواجه شود اما باید موانع را رفع کند و با تلاش در مسیر رسیدن به اهدافش حرکت کند. شما با کنترل افکار و نگرش منفی، حمایت از کودکان و همچنین تشویق‌شان می‌توانید در ایجاد مثبت اندیشی موفق عمل کنید.

 

این مطلب چقدر مفید بود؟

برروی یکی از ستاره‌ها کلیک کنید!

میانگین نمرات 0 / 5. تعداد رای‌ها: 0

اولین فردی باشید که به این مطلب نمره می‌دهد!

دیدگاهتان را بنویسید