تقویت مهارت شنیداری کودک

تقویت مهارت شنیداری کودک
زمان مطالعه : 2 دقیقه
تاریخ انتشار:
نظرات: بدون دیدگاه
امتیاز:
0
(0)

مهارت شنیداری کودک را با بازی تقویت کنید

تقویت مهارت شنیداری کودک : بازی خلاقیت های کودکان را تقویت می کند. به همین خاطر بازی یک روش عالی برای آموزش مسائل مختلف به کودکان است. مهارت‌های شنیداری یکی از کلیدی‌ترین مهارت‌های لازم در حوزه‌های مختلف یادگیری است. وقتی کودک در نوشتن بخشی از کلمات یا حروفمشکل دارد باید دقتش در گوش دادن تقویت شود.

دقت و توجه شنیداری

برای اینکه یک مطلب را به خوبی یاد بگیریم باید دقت شنیداری بالایی داشته باشیم با این دقت حافظه‌ی شنیداری هم تقویت می شود. همانطور که وقتی به یک تصویر و شی ء نگاه می کنیم، ابعاد و رنگ و … را با دقت میبینیم. باید موقع گوش دادن و شنیدن هم دقت و توجه داشت. به این معنا که با تمام وجود به مطالب شنیداری توجه کنیم.

بازی کودکانه تقویت کننده‌ی دقت شنیداری

یه کلمه رو مشخص کنید و یک داستان را برای کودک تعریف کنید از او بخواهید هر وقت کلمه مشخص شده را شنید باید دست بزند.

می توانید چندتا قوی بین خودتان و کودک تقسیم کنید و در هر قوطی چیزی بریزید که صدا داشته باشد. قوطی ها را تکان بدید و از کودک بخواهید تشخصی بدهد کدام قوطی مشابهی که دست او هم هست همین صدا را می دهد.

حافظه‌ی شنیداری

حافظه شنیداری یعنی شنیدن، ذخیره و بازیابی محتوای شنیده شده. به دلیل اهمیتی که حافظه‌ی شنیداری در رشد مهارت‌های مرتبط با زبان و کیفیت یادگیری در کودکان دارد، تقویت آن به خصوص در کودکان بسیار مهم است.

بازی کودکانه تقویت کننده‌ی حافظه‌ی شنیداری

تعدادی کلمه را برای کودک بخوانید و از او بخواهید آن‌ها را تکرار کند و یا با آنها جمله بسازد. به مرور تعداد کلمات را افزایش بدید. کلماتی را پشت سر هم بگویید و از او بخواهید کلمه دوم یا سوم را تکرار کند.

تقویت مهارت شنیداری با پاپایو

تمامی بازی های طراحی شده در اپلیکیشن بازی آموزشی پاپایو بر اساس تقویت مهارت های کودکان طراحی شده است. یکی از مهارت هایی که با بازی های پاپایو در کودک تقویت می شود، مهارت شنیداری کودک است. کودک در مراحل آموزش مدام محتوای آموزشی را می شنود و بر اساس شنیده هایش باید به بازی ادامه دهد و برنده بازی شود.

برای نمونه در بازی تیر و کمان اپلیکیشن بازی آموزشی پاپایو کودک باید با دقت به صدای راهنمای بازی گوش کند و با تیر و کمان به حرفی که شنیده است شلیک کند. بعد از شلیک به بادبادک مشخص شده حرف مورد نظر کلمه ای که با اون حرف شروع میشود نمایش داده می شود و راهنمای بازی آن کلمه را هم میخواند.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برروی یکی از ستاره‌ها کلیک کنید!

میانگین نمرات 0 / 5. تعداد رای‌ها: 0

اولین فردی باشید که به این مطلب نمره می‌دهد!

دیدگاهتان را بنویسید