داستان های قرآنی برای کودکان

زمان مطالعه : 3 دقیقه
تاریخ انتشار:
نظرات: بدون دیدگاه
امتیاز:
1
(1)

آشنایی کودک با قرآن با داستان های زیبای قرآنی

داستان های قرآنی برای کودکان از مجموعه داستان هاییست که برای آموزش مفاهیم قرآنی و افزایش مهارت های اجتماعی در اپلیکیشن پاپایو طراحی شده است.

دیگر بازی های این مجموعه:

بازی آشنایی با بهداشت فردی
بازی آشنایی با مقررات راهنمایی و رانندگی
بازی آشنایی با مشاغل

 

دانلود اپلیکیشن پاپایو

شیوه های بیان داستان قرآنی

شاید قصه گویی در بدو امر، کار ساده ای باشد، اما اگر  خود را ملزم به رعایت شرایط قصه گویی بدانید، باید آماده ی فراگیری راه و رسم آن و کسب مهارت لازم باشد. هر داستان را می توان به شیوه های مختلفی بیان کرد. ما در اپلیکیشن پاپایو داستان های قرآنی را همراه با انیمیشن های جذاب و صدای گویندگان معروف ارائه میدهیم. همراه با پاپایو کودک علاقمند و مشتاق شنیدن داستان های قرآنی خواهد شد.

 

1- قصه خوانی:

ساده ترین شیوه ی داستان گویی، خواندن آن از روی متن کتاب است. قطعا میان خواندن داستان و نقل آن تفاوت است. از جمله این که در خواندن داستان، حوادث به سرعت از مقابل ذهن دانش آموز می گذرد، ولی در نقل داستان روح و جان تازه ای به داستان دمیده می شود و در واقع آن را برای مخاطب زنده می کند. با این توصیف از شیوه قصه خوانی کم تر استفاده می شود و در فضای کلاس و مدرسه چندان کاربردی ندارد.

2- قصه گویی:

یکی از شایع ترین شیوه های بیان داستان، قصه گویی است. با کم ترین امکانات می توانید به کمک نقل داستان کودک را تحت تاثیر پیام های داستانی قرار دهد. می توانید قصه را در قالب های مختلف مثل داستان سوم شخص، اول شخص مفرد بیان کنید. در قالب سوم شخص، قصه گو خود را بیرون از صحنه های قصه قرار نمی دهد و جریانات و وقایع را که بر شخصیت های داستان می گذرد، بازگو می کند. با شیوه ی اول شخص مفرد، قصه گو در نقش یکی از شخصیت های داستان درآمده و داستان را از زبان او نقل می کند.

3- قصه گویی به کمک پرده، تصویر یا نقاشی:

در بیان قصه، هرچه از ابزار و وسایل کمکی، البته به جا و مناسب، استفاده شود، تاثیر قصه و انتقال پیام بیش تر و بهتر خواهد بود.طراحی صحنه های داستان، در صورت امکان بر روی پارچه یا مقوا و استفاده از تصاویر مناسب، کار قصه گو را به مراتب راحت تر می کند و قصه نیز جذاب تر و شیواتر بیان می شود.

4- قصه گویی همراه با تقلید صدا و حرکات:

بیان قصه هرچه طبیعی تر و واقعی تر باشد بر جذابیت آن می افزاید. قصه گو ضمن بیان قصه ، صدا و حرکات شخصیت های داستان را تقلید می کند. این شیوه یکی از متداول ترین شیوه های قصه گویی است.

5- قصه گویی همراه با نمایش:

نقش شخصیت های مختلف داستان را بین کودکان تقسیم کنید و  از آن ها بخواهید تا داستان را به صورت نمایش اجرا کنند. میتوانید گاهی هم به شیوه ی نمایش عروسکی، داستان های قرآنی را اجرا کنید.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برروی یکی از ستاره‌ها کلیک کنید!

میانگین نمرات 1 / 5. تعداد رای‌ها: 1

اولین فردی باشید که به این مطلب نمره می‌دهد!

دیدگاهتان را بنویسید