سرگرمی های کودکانه در اپلیکیشن پاپایو

سرگرمی های کودکانه در اپلیکیشن پاپایو
زمان مطالعه : 3 دقیقه
تاریخ انتشار:
نظرات: بدون دیدگاه
امتیاز:
0
(0)

بازی و سرگرمی برای کودکان

سرگرمی های کودکانه از مجموعه بازی هاییست که برای سرگرم کردن کودکان و افزایش مهارت های ارتباطی در اپلیکیشن پاپایو طراحی شده است.

دیگر بازی های این مجموعه :

  • بازی های بخش ادبیات
  • بازی های بخش ریاضی
  • بازی های بخش علوم
  • بازی های بخش جغرافیا
  • بازی های بخش اجتماعی

سناریو بازی

بازی کردن یکی از مهم‌ترین جنبه‌های زندگی کودکان است. بازی کردن نه تنها باعث سرگرمی آن‌ها می‌شود و لحظات شادی را می‌گذرانند، برای رشد و پرورش آن‌ها هم فواید متعددی دارد. پژوهش‌های مختلفی درباره‌ی اهمیت بازی کردن در رشد و پرورش کودکان انجام شده است و بر نقش مثبت بازی در پرورش کودک تأکید می‌کند.

فواید بازی و سرگرمی های کودکانه

بازی می‌تواند از جهات مختلف به تقویت رشد مغزی در کودک کمک کند. برای نمونه تجربیات ضروری برای زندگی را فراهم می‌کند و زمینه‌ساز رشد مغز می‌شود. یکی دیگر از فوایدی بازی کردن کمک به با هوش شدن کودکان است.  بازی و سرگرمی باعث افزایش خلاقیت در کودکان می‌شود.

ارتباط بازی‌ و مهارت‌های ارتباطی

برای تقویت این مهارت بازی‌های نمایشی به طور ویژه‌ای مفید هستند. کودکان خردسال هنگام انجام این بازی‌ها فرصت خوبی پیدا می‌کنند تا واژگان را بهتر بشناسند، بهتر مکالمه کنند و مطالب دیگران را بهتر درک کنند. در بازی‌های گروهی، کودکان معمولا برای رسیدن به توافق‌ها سعی می‌کنند به گفتار و رفتار یکدیگر پاسخ دهند.

 کسب تجربیات مفید در زندگی

بازی کردن به کودکان کمک می‌کند مهارت حل مشکلات را یاد بگیرند. وقتی کودکان در بازی‌های نمایشی از بزرگترها تقلید می‌کنند، با چالش‌های زندگی بهتر آشنا می‌شوند. همچنین آن‌ها در بازی‌ها فرصتی پیدا می‌کنند تا با مشکلات مواجه شوند و آن‌ها را حل کنند. در واقع بازی‌ها فرصت‌های امنی برای کودکان هستند تا بتوانند در آن‌ها مهارت‌ها و نقش‌های اجتماعی لازمشان را تمرین کنند.

یکی از بازی هایی که در بخش سرگرمی اپلیکیشن پاپایو برای کودکان در نظر گرفته ایم بازی پازل است. 

 

فواید بازی پازل برای کودکان

اهمیت بازی پازل برای کودکان در تأثیر عمیق و گسترده‌ای است که بر هوش و توانایی‌های ذهنی و روانی کودک می‌گذارد.

1. تقویت حافظه

کودک پیش از به‌هم‌ریختن و چیدن مجدد پازل، تصویر آن را در ذهن دارد. معمولا عکس پازل به عنوان راهنما در اختیار کودک قرار می‌گیرد اما معمولا کودکان پس ازچندبار چیدن، تصویر را به ذهن می‌سپارند و این یعنی تقویت حافظه‌ی تصویری.

2. افزایش قدرت حل مسئله

یکی از دلایل اهمیت بازی پازل برای کودکان این است که آنان را با چیزی روبه‌رو می‌کند که باید آن را نظم دهند و مسئله‌ی درهم‌ریختگی را در آن حل کنند. شاید به نظر ما ساده بیاید اما برای کودک چالش بزرگ و تأثیرگذاری است.

3. تقویت قوه‌‌ی تشخیص دیداری

اگر با روانشناسی اسباب بازی آشنا باشید، می‌دانید دقتی که کودک در چیدن پازل برای تشخیص و تمایز (خصوصا در رنگ‌های نزدیک به هم) نیاز دارد، در مورد هیج اسباب‌بازی دیگری مطرح نیست. همچنین کودک باید علاوه بر رنگ، به اندازه‌ها هم توجه کند و شکل قطعات را جور کند و این از نکات اهمیت بازی پازل برای کودکان است.

 

این مطلب چقدر مفید بود؟

برروی یکی از ستاره‌ها کلیک کنید!

میانگین نمرات 0 / 5. تعداد رای‌ها: 0

اولین فردی باشید که به این مطلب نمره می‌دهد!

دیدگاهتان را بنویسید