فواید مهم بازی برای کودکان سه ساله

زمان مطالعه : 3 دقیقه
تاریخ انتشار:
نظرات: بدون دیدگاه
امتیاز:
0
(0)

فایده‌ی مهم بازی کردن برای کودکان سه ساله

اهمیت بازی کردن کودکان را بارها و بارها در مقالات مختلف مورد بررسی قرار دادیم. در این مطلب قصد دارم با شما درباره فواید مهم بازی برای کودکان سه ساله صحبت کنم. بازی کردن یکی از مهم‌ترین کارهای کودکان است. بازی کردن فقط برای سرگرمی آن‌ها نیست. بازی موجب رشد و پرورش ذهن آنها می شود.

اهمیت بازی کردن در رشد کودک

شاید شما هم به شکل تجربی و از روی شنیده ها و دیده ها متوجه شده باشید که بازی کردن چقدر میتواند برای کودکان مفید باشد. ولی شاید ندانید هر بازی به چه شکل میتواند به کودک در رشد و پرورش اش کمک کند. شاید بازی هایی که کودک را با حروف الفبا و اعداد، نوشتن و خواندن آشنا میکند را نمیشناسید. برخی معتقد هستند که بازی کردن فقط برای سرگرمی است و رابطه‌‌ای با یادگیری واقعی ندارد. اما پژوهش ها نشان می دهد که بازی کردن در واقع همان یادگیری است و کودکان از طریق بازی می‌آموزند. بازی یکی از مراحل ضروری در رشد کودک است.

 

دانلود اپلیکیشن پاپایو

بازی و کمک به تحرک ذهنی کودک

بازی می‌تواند زمینه‌ساز رشد مغز شود. بازی در دوران کودکی با داشتن هوش بیشتر در بزرگسالی ارتباط دارد. اگر برای کودکان از نوزادی شرایطی فراهم شود که به صورت منظم بازی کنند، آن‌ها در سه سالگی بهره‌ی هوشی بالاتری خواهند داشت.بازی باعث افزایش خلاقیت در کودکان می‌شود. از بازی کودکتان با دوست خیالی اش نگران نشوید، پژوهش های زیادی نشان می دهد که کسانی که در نوجوانی خلاق تر هستند در دوران کودکی دوست خیالی داشتند.

بهبود مهارت‌های کلامی و ارتباطی با بازی

ارتباط بین بازی‌های دوران کودکی و مهارت‌های ارتباطی در سنین بالاتر را نمیتوان ندیده گرفت. برای مثال اگر برای اسباب بازی های کودک اسم مشخصی بگذارید و او در حین بازی، اسباب بازی هایش را با اسم صدا بزند و برای آنها هویت قائل شود در بزرگسالی روابط اجتماعی قوی تری خواهد داشت. بازی‌های نمایشی به طور ویژه‌ای مفید هستند. کودکان سه ساله شما هنگام انجام این بازی‌ها فرصت خوبی پیدا می‌کنند تا واژگان را بهتر بشناسند، بهتر مکالمه کنند و مطالب دیگران را بهتر درک کنند.

بازی برای تقویت قدرت تخیل کودک

معمولا بازی کردن کودکان برای پدر و مادر‌ها نوعی زنگ تفریحی برای استراحت خودشان است اما همین بازی‌ها هستند که نقش بزرگی در پرورش شخصیت کودک دارند. وقتی می‌اندیشد به راهکارهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت دست می‌یابد. هر گاه کودک بازی می کند، ناخودآگاه یاد میگیرد که زمان و  امکاناتش را مدیریت کند.

کودک سه ساله در زوند رشد و بازی کردن هایش می تواند به طور فرضی با دشمنان تخیلی بجنگد یا با عروسک های خود بازی کند. و این بازی ها قوه تخیلش را پرورش میدهد. در این بازی ها چند بخش مغز کودک مانند: تفکر، حرکت، تخیل، احساس و غیره به طور همزمان به کار گرفته میشوند و رشد می کنند.

فواید مهم بازی کردن خارج از خانه برای کودکان سه ساله

خیلی خوب است که در دوران انتشار ویروس کرونا بتوانیم کودک را در خانه با تلویزیون و کامپیوتر و وسایلی از این قبیل کودکان سرگرم نگهداریم، ما به همین خاطر بازی های آموزشی پاپایو را طراحی کرده ایم و برای کودکان رده سنی سه تا 7 ساله روانه بازار کرده ایم . اما باید آگاه باشیم که بسیاری از فرصت های آموزشی در خارج از خانه وجود دارد. اجازه بدهید تا فرزندانتان در خارج از خانه به بازی بپردازند. این کار باعث افزایش سطح فرهنگی آن ها می شود و همچنین باعث میشود تا در شرایط سخت به ذهن خود فشار آورند تا بتوانند یک تصمیم درست بگیرند. شرایط به پارک رفتن و پیدا کردن همبازی را از همان سنین سه تا چهارسالگی برای کودک ایجاد کنید.

 

این مطلب چقدر مفید بود؟

برروی یکی از ستاره‌ها کلیک کنید!

میانگین نمرات 0 / 5. تعداد رای‌ها: 0

اولین فردی باشید که به این مطلب نمره می‌دهد!

دیدگاهتان را بنویسید