ماشین بازی کودکانه و فوایدش

زمان مطالعه : 3 دقیقه
تاریخ انتشار:
نظرات: بدون دیدگاه
امتیاز:
0
(0)

ماشین بازی کودکان

ماشین بازی کودکانه ممکن است فقط به نظر سرگرم کننده باشد ولی در واقع ، یک نقش مهم در یادگیری ، رشد و پیشرفت کودک شما ایفا می کند. یادگیری ماشین بازی سرگرمی است که بسیاری از بچه ها آن را به عنوان یک خاطره خوب در کودکی تجربه می کنند. وقتی بچه ها روی بازی ای تمرکز می کنند که شامل مهارت های حرکتی (تحرک و حرکت از یک مکان به مکان دیگر) است ، اتصالات مهمی بین مغز و بدن آنها ساخته می شود.

فواید ماشین بازی کودک

  • به پیشرفت مهارت های کودک کمک می کند
  • کودکان را به داشتن روابط اجتماعی و عاطفی و توسعه آن تشویق می کند
  • بازی،  اعتماد به نفس کودک را تقویت می کند
  • یک روش عالی برای تمرین بازی های گروهی است
  • کودک مسیریابی را یاد می گیرد
  • باعث تحرک و فعالیت بدنی کودک می شود

دانلود اپلیکیشن پاپایو

تقویت قدرت تخیل کودک با ماشین بازی

به طور خلاصه ماشین بازی برای کودکان علاوه بر لذت فوق العاده زیادی که دارد، باعث رشد و پرورش هماهنگی و یکپارچگی مهارت های حسی حرکاتی، جهت یابی و تفکر منطقیآنها می شود. کودکان وقتی با ماشین های اسباب بازیشان بازی می کنند یاد میگیرند، رانندگی با یک وسیله مفهوم درون و بیرون، راست و چپ، جلو و عقب، تند و کند، توقف و حرکت و …. دارد.

البته ماشین های اسباب بازی موتوری مثل ماشین شارژی، ویژگی های جذاب دیگری هم برای کودکان دارد. این بازی ها قدرت تخیل کودک را پرورش می دهد. ممکن است کودک خودش را در جاها و موقعیت هایی تصور کند و این تصور کودک قدرت خلاقیت و قوه تخیل او را تقویت میکند.

تقویت اعتماد به نفس کودک با ماشین بازی

بچه ها در زمان ماشین بازی خودشان را بزرگسال و قدرتمند تصور میکنند. و همین حس قدرت به آنها اعتماد به نفس می دهد. آنها در بازی تمام تلاش شان را میکنند که با ماشین های اسباب بازیشان از روی هر پستی و بلندی که سر راهشان هست (مثلا بالشت ها در خانه) رد شوند و همین پیروزی های کوچک اعتماد به نفس خاصی به آنها می دهد.

حتی می توانید برای اینکه کودک مهار کردن را هم تمرین کند خودتان وسایلی را سر راه بازیش قرار دهید. می توانید انواع علائم راهنمایی و رانندگی را بخرید و یا اینکه خودتان آنها را به صورت کاردستی درست کنید و آنها را در جایی که کودک با ماشینش بازی می کند قرار دهید و معنای آنها را به او آموزش دهید و از او بخواهید که از این علائم پیروی کند.

بازی ترافیک در پاپایو

بازی ترافیک در اپلیکیشن پاپایو از مجموعه بازی هاییست که برای آموزش مفاهیم اجتماعی و افزایش مهارت تصمیم گیری در کودکان طراحی شده است. در ابتدای بازی یک خیابان می بینیم که یک خط عابر پیاده در آن طراحی شده است . چند کاراکتر در پایین صفحه منتظر هستند. ماشین ها از این خیابان رد می شوند. راهنمای بازی توضیحاتی درباره شرایط رد شدن از خیابان به کودک می دهد. روی تابلو خط عابر پیاده علامت سوال است.

3 گزینه در تابلو در کنار صفحه ظاهر می شود. کاربر باید از بین آن سه گزینه علامت درست را انتخاب کند.  راهنمای بازی توضیح میدهد که باید به مردم کمک کنیم که از خیابون رد شوند. البته زمانی که چراغ سبز می شود موقع رد شدن است. در بازی چراغ سبز می شود. دست راهنما اولین کاراکتر را نشان میدهد. کودک باید با درگ کردن کاراکتر روی خط عابر پیاده را به آن سمت خیابان ببرد.

راهنمای کودک برای اشتباهات در بازی

اگر کودک در زمان اشتباه کاراکتر را روی خط عابر پیاده بگذارد. ماشین تا نزدیکی او می آید. با عصبانیت ترمز میکند. کاراکتر به پشت خط عابر برمیگردد و ناراحت می شود.

مهارت هایی که ” بازی ترافیک ” در کودک تقویت میکند:

آشنایی با حالات مختلف چراغ راهنما
هماهنگی بین حرکت چشم و دست
مهارت تصمیم گیری

این مطلب چقدر مفید بود؟

برروی یکی از ستاره‌ها کلیک کنید!

میانگین نمرات 0 / 5. تعداد رای‌ها: 0

اولین فردی باشید که به این مطلب نمره می‌دهد!

دیدگاهتان را بنویسید